Pomozte nám pečovat o zraněné dětské duše
Všechny sbírky ověřujeme
1. 6. 2024 11:22
Mezinárodní den dětí..a dětství ❤️
Dnes je krásný den..DEN kdy oslavujeme DĚTI!
Ne všechny děti však mají krásné dětství. Ne všechny děti dostanou právě v tomto období, které je nejvic formuje a nastavuje jejich vnímání světa, to nejlepší.
Jsou rodiče, kteří svou roli nezvladnou a o děti těchto rodičů pak pečujeme v našich Klokáncích. Ukazujeme jim, jak má zdravé a laskyplne rodinné prostředí vypadat.
Byt. Domov. Bezpečné prostředí. Kde se o ně zajímají. Kde jim na nich záleží. Kde dostanou najíst. Je tam teplo. Je tam uklizeno. Mohou se umýt. Maji svou postel. Nemusí se bát trestu, nadávek, ponižování, výhrůžek, odmítání. A teta nebo strýc, kteří pro ně mají vždy otevřenou náruč, vyslechnou je, pohladí, obejmou. To je rodina..to je dětství..to je domov!
Děkujeme vám, že nás podporujete! Bez vas by Klokanky nemohly už přes 20 let poskytovat domov dětem v ohrožení❣️
Jeden příběh za všechny..
Chceme vám vyprávět příběh a na něm ukázat, o jaké děti v našich Klokáncích pečujeme a jakým příběhům pomáháme..
Anežka našla novou rodinu
Před nějakým časem do Klokánku přišla mladá žena se svou na první pohled ustrašenou čtyřletou dcerkou. Při rozhovoru sdělila, že nemá s dcerou kde bydlet a je ve špatné finanční situaci, která jí neumožňuje o dívku pečovat. Nebyl nikdo, kdo by se mohl o dívku postarat, neboť matka neměla nikoho blízkého.
Anežka si v Klokánku brzy zvykla a již po krátké době pocítila důvěru ke svým „tetám“, začala jim vyprávět útržky ze svého předchozího života. Vzpomínala, jak se s matkou často stěhovaly, jak musela jít v noci v deštivém počasí a v promočených šatech kolem lesa a jak hrozný měla hlad, jak se bála tmy a bývala často zavřená sama doma, i přes noc. Psychologická vyšetření zjistila, že se jedná o velmi šikovnou, nadprůměrně inteligentní a komunikativní holčičku.
Po několika týdnech nám matka přišla představit svého nového partnera a s nadšením nám sdělila, že spolu čekají miminko. Po čase se jim podařilo zajistit vhodné bydlení a matčin partner přislíbil, že se o svou novou rodinu postará. Holčičku jsme tedy propustili zpět do péče matky.
Za nějaký čas od propuštění nás matka v pokročilém stádiu těhotenství kontaktovala znovu a vyjádřila se, že chce Anežku umístit znovu do Klokánku a dá ihned souhlas k adopci. Po chvíli se matka dostavila a předala nám svou dceru s tím, že se o ni už nemůže starat, má teď novou rodinu a její partner Anežku nechce. Matka podepsala souhlas s adopcí, kterým se Anežky navždy zřekla.
Než matka odešla, svěřila se nám, že ji vlastní rodina od dětství nutila k prostituci, stala se obětí obchodu s bílým masem a každá vzpomínka na minulost v ní opět probouzela bolestivé vzpomínky, bohužel se to týkalo i Anežky.
Jakkoliv citlivě se snažili pracovníci Klokánku Anežce sdělit, že maminka se o ni již starat nemůže, Anežka byla první týdny velmi smutná a plakala, projevovaly se u ní úzkostné stavy, žárlila na ostatní děti a záviděla jim návštěvy rodičů, hrála si často na to, že telefonuje s maminkou, čekala, kdy za ní přijde.
Protože matka dala souhlas s adopcí a zřekla se rodičovských práv, ihned se Anežce začala hledat nová rodina. To se naštěstí brzy povedlo a noví rodiče si šikovnou a roztomilou dívenku ihned zamilovali. Po několika návštěvách v Klokánku k nim holčička začala jezdit na víkendy a prázdniny, aby si na sebe brzy zvykli. Náhradní rodiče byli z Anežky nadšení, obdivovali její bystrost, veselou a spontánní povahu a navzájem se tolik sblížili, že je holčička sama začala spontánně oslovovat mamko a taťko.
Brzy na to odešla šťastná Anežka do nového domova, pyšná, že již brzy bude mít stejné příjmení jako její noví rodiče.
Víte, co se děje možná za vedlejšími dveřmi vašeho bytu?
"Nemyslete si, že to, co vidíte v amerických filmech, se u nás neděje. V Klokánku máme děti popálené od cigaret, děti sexuálně zneužívané, děti, které byly svědkem pokusu o vraždu svého rodiče druhým rodičem, dokonce i dítě, které rodiče trestali tím, že mu nasypali připínáčky do bačkůrek a nutili ho v tom běhat, nebo dítě, které otec přivazoval k židli, aby se nenaučilo chodit, protože dávky na handicapované dítě jsou vyšší.“
Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí a ředitelka Klokánku v Hostivicích
Fond ohrožených dětí provozuje 15 zařízení Klokánek, kde poskytuje alternativu rodinné péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti.
I díky vašim příspěvkům již Klokánky pomohly více než 10 tisícům dětí v ohrožení, o které se láskyplně starají naše tety.
DĚKUJEME VÁM, ŽE NEJSTE K OSUDŮM NAŠICH DĚTÍ LHOSTEJNÍ!!
Víte, na co konkrétně vaše dary použijeme?
Získané dary použijeme na úhrada nákladů spojených s péčí o děti v Klokáncích.
V první řadě na psychologickou péči – v podstatě každé dítě, které se do Klokánku dostane, je velmi traumatizováno a potřebuje akutní psychologickou pomoc. Vaše dary také použijeme na platy tet, které se o malá klokáňátka láskyplně starají.
V případě potřeby také na nákup jídla, drogerie, školních potřeb, úhradu zájmových kroužků, nákup potřebných kompenzačních pomůcek (brýle, naslouchadla apod.) nebo pohonných hmot pro auta sloužící pro přepravu dětí například do škol nebo na občasné výlety, protože právě krásné zážitky nám pomáhají léčit dětské duše.
Bez Vás, individuálních, ale i firemních dárců bychom už dávno neexistovali!
Děkujme Vám za podporu, kterou nám Vaším darem vyjadřujete.
V případě jakýchkoliv dalších otázek nebo možností jak Klokánky podpořit i jiným způsobem nás prosím neváhejte kontaktovat na emailu: ivana.valkusova@fod.cz
Aktuality
1. 6. 2024 11:22
Mezinárodní den dětí..a dětství ❤️
Dnes je krásný den..DEN kdy oslavujeme DĚTI!
Ne všechny děti však mají krásné dětství. Ne všechny děti dostanou právě v tomto období, které je nejvic formuje a nastavuje jejich vnímání světa, to nejlepší.
Jsou rodiče, kteří svou roli nezvladnou a o děti těchto rodičů pak pečujeme v našich Klokáncích. Ukazujeme jim, jak má zdravé a laskyplne rodinné prostředí vypadat.
Byt. Domov. Bezpečné prostředí. Kde se o ně zajímají. Kde jim na nich záleží. Kde dostanou najíst. Je tam teplo. Je tam uklizeno. Mohou se umýt. Maji svou postel. Nemusí se bát trestu, nadávek, ponižování, výhrůžek, odmítání. A teta nebo strýc, kteří pro ně mají vždy otevřenou náruč, vyslechnou je, pohladí, obejmou. To je rodina..to je dětství..to je domov!
Děkujeme vám, že nás podporujete! Bez vas by Klokanky nemohly už přes 20 let poskytovat domov dětem v ohrožení❣️
25. 10. 2023 13:48
Šest opuštěných andílků – chráníme dětství už přes 30 let!
Vážení dárci,
rádi bychom vám popřáli krásný den a poděkovali za podporu naší činnosti a poslání.
Již přes 30 let pomáháme dětem s těžkými životními příběhy! Bez Vaší pomoci by to ale nešlo!
50% nejnutnějších nákladů pokrýváme totiž právě z vašich příspěvků!
Dovolte mi se s vámi podělit o osud jedné sourozenecké skupiny, která v našem Klokánku našla útočiště a bezpečí. Příběh bohužel připomíná spíše scénář děsivého filmu. V našich Klokáncích jsme ale s těmito příběhy konfrontováni každý den.
Děkujeme za Vaše laskavá a štědrá srdce! Jen díky Vaší podpoře můžeme dál pomáhat!! Opakovaných darů si hluboce vážíme!
Šest opuštěných andílků
Rodina – matka, otec a šest dětí. Nemají kde bydlet. Jejich majetek se vejde do pár igelitek. Stěhují se po početné širší rodině. Na školu, kam by měly starší děti chodit, není ani pomyšlení. Nejmladšímu andílkovi je sotva rok, když pláče, je na dětech, aby se o něj postaraly. A ony to udělají, jak jen toho jsou schopní. Dospěláci popíjejí a pokuřují, děti jsou odkázány jen na sebe, usnou tam, kde si najdou místečko.
Jenže pak si sousedé stěžují na hluk a hromadu nepřihlášených osob a tak se rodina stěhuje zase jinam a vše se opakuje. Co ale naděláte, když takhle početnou a zadluženou rodinu nikdo do podnájmu neubytuje a ani azylové domy nemají tak velké byty. Děti se toulají po ulicích, vybírají popelnice. Spí na zemi. Neustálé migrování jim také neprospívá.
Nakonec ale vlastní širší rodina upozorní příslušné orgány na katastrofický stav dětí. Sociálka podává návrh soudu na odebrání sourozenců. Miminko, dvou, čtyř, sedmi, osmi a devítileté děti jsou odebrány z naprosto děsivých podmínek ubytovny, kde zrovna přechodně rodina žije.
Jsou odvezeny přímo do Klokánku.
Děti jsou v doslova bídném stavu. Tety v Klokánku je nejdříve vykoupou, nakrmí a vytvoří klidné a bezpečné místo, kde mohou s novým plyšáčkem třeba jen chvíli sledovat pohádku. Miminko stále spinká..je také třeba ho umýt a převléknout do čistého, pomazlit, pochovat. Jenže miminko se nebudí. Jeho dýchání je nepravidelné, nereaguje na podněty. Starší děti vypoví, že už takhle spí dlouho, jen někdy sebou cuká.
Tety z Klokánku děťátko okamžitě vezou do nemocnice na vyšetření. Tam lékaři zjistí, že krvácí do mozku a je nutná okamžitá operace. Stav holčičky je kritický. Policie šetřením zjistí, že o ni pečovali většinou starší sourozenci, kterým opakovaně spadlo na zem. Že po posledním pádu na schodech miminko sice nejdřív plakalo, ale pak hodně spinkalo a máma s tátou říkali, že je andílek.
V Klokánku se děti poprvé zažijí, co to je bezpečné a láskyplné prostředí, starost pečující osoby a to, jak má rodina fungovat. Školáci dostanou aktovky a tety je vozí do školy. A že tam mají co dohánět! Menší děti si užívají her v klokánčí školičce a na hřišti, odpoledne pak tráví čas společně. Jen bez miminka, po dvou měsících v nemocnici zemřelo.
I s takovými příběhy se u nás setkáváme. Často si i popláčeme společně s dětmi, to je smutná realita. Ale musíme sebrat sílu a pomáhat dál. Protože věříme, že to má smysl!
Užívejte života a zaměřujte se v něm na to krásné, protože to má také smysl :-)
Iva z Fondu ohrožených dětí
11. 4. 2023 17:22
Příběhy z Klokánku s dobrým koncem
Vážení přátelé,
srdečně vám děkujeme za dary a podporu našich Klokánků.
V Klokáncích se staráme o děti s těžkým životním osudem. Vždy ale věříme v jejich dobrý konec.
Budeme vám dnes vyprávět příběh dívky Valerie a možná vás dojme a inspiruje, jaká síla a odhodlání v dětech dřímá.
O Valince – příběh z Klokánku s dobrým koncem
Příjem jedenáctileté holčičky do Klokánku probíhal netradičně. Dívku jsme přijímali společně s jejím nerozlučným přítelem – pejskem, bez kterého nemohla být. Ani na minutu! A tak musela vstupní zdravotní prohlídku absolvovat nejen Valinka, ale i její čtyřnohý kamarád. Valinka ho milovala. Vždyť právě on byl jejím důvodem k útěku z domova.
„Když táta řezal řemenem mámu nebo mě, tak mi to už ani moc nevadilo. Byly jsme obě zvyklé. Ale on začal kopat do Bédi. Nesnesla jsem, jak můj pejsek brečel!“ svěřila se tetě a při hrozné vzpomínce se neubránila slzám.
Valinka měla slabost nejen pro svého pejska, ale milovala snad všechna zvířata. I o obyčejné mouše věděla víc, než leckterý student přírodovědy! Informace si vyhledávala na internetu. Když dostala notebook, pořízený ze sponzorského daru, neznalo její štěstí mezí. Stále si zjišťovala něco nového ze zvířecí říše a zapisovala do speciálního sešitu. „Budu zvěrolékařkou! Ale pro chudá zvířátka, co žijí s lidmi na ulici!“ svěřila se pracovníkům Klokánku a ukázala jim plán, který si napsala ze zadu na desky sešitu. Byl jednoduchý: gymnázium, vysoká škola veterinární a brigáda v cizině. Vlastní ordinace a nadace… Na jedenáctiletou holčičku slušné, ne?
Když ji teta vyjádřila obdiv, Valinka jen pokrčila rameny: „Klokánek nemusí přece být jen pro děti, zvířátka si taky zaslouží svůj kousek štěstí!“ Valinka se po delším čase mohla vrátit k mamince, která kvůli dceři, aby ji získala, opustila násilnického manžela, a přestěhovala se do mnoho kilometrů vzdáleného města. V současné době je v prvním ročníku gymnázia. Přesně podle plánu!
Tak co? Nezvedl vám tento příběh dnes náladu? :-) Doufáme, že ano a děkujeme za vaši podporu. U sbírky si můžete nastavit i trvalý příkaz..třeba na 200 Kč měsíčně..mít pravidelné podporovatele je pro nás to největší ocenění naší práce!
Děkujeme, že díky vám můžeme pomáhat!
Klokánky a Fond ohrožených dětí
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
100 Kč • 11. 9. 2024 7:00
1 000 Kč • 10. 9. 2024 21:04
250 Kč • 5. 9. 2024 10:00
250 Kč • 5. 9. 2024 2:00
70 Kč • 4. 9. 2024 21:13
500 Kč • 4. 9. 2024 13:53
250 Kč • 2. 9. 2024 10:44
250 Kč • 26. 8. 2024 8:30
500 Kč • 25. 8. 2024 6:00
200 Kč • 22. 8. 2024 4:30
100 Kč • 21. 8. 2024 5:30
100 Kč • 20. 8. 2024 6:00
250 Kč • 20. 8. 2024 4:50
250 Kč • 19. 8. 2024 18:57
100 Kč • 19. 8. 2024 3:30
100 Kč • 15. 8. 2024 6:30
500 Kč • 14. 8. 2024 17:27
100 Kč • 12. 8. 2024 6:20
500 Kč • 8. 8. 2024 21:01
500 Kč • 7. 8. 2024 11:40
250 Kč • 5. 8. 2024 9:30
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Probíhající Dobrovýzvy
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.