Jak Donio funguje?

Donio je platforma pro všechny, kteří chtějí změnit svůj nebo něčí životní příběh. Čekají vás výdaje spojené s nákladnou léčbou? Váš kulturní projekt potřebuje podporu? Nebo máte nápad na podnikání či projekt? Požádejte o pomoc veřejnost a podpořte svůj příběh přes Donio.

Vybranou částku vám předáme do poslední koruny. Jak je to možné? Náš provoz hradí dobrovolné příspěvky našich dárců, proto si nebereme žádné provize ani poplatky. Navíc hradíme i poplatky spojené s bankovními transakcemi.

Začít vybírat

Začít vybírat je snadné a rychlé. Zvládnete to sami z pohodlí domova

  1. Převyprávíte svůj příběh

    Začnete názvem příběhu, vyplníte cílovou částku a potom popíšete, proč a pro koho zakládáte. Doplníte fotky nebo videa.

  2. Vyplníte základní údaje

    E-mail, číslo účtu a další potřebné dokumenty. U komerčních projektů nabídnete odměny pro přispěvatele.

  3. Spustíme váš příběh

    Do 2 pracovních dnů příběh schválíme a vy jej sdílíte do své komunity, oslovujete přispěvatele a sledujete, jak vám přibývají penízky.

Recenze zakladatelů sbírek a projektů

Získejte prostředky, které tolik potřebujete

Dobročinné sbírky

Založte sbírku a vyberte finance pro sebe nebo pro někoho v okolí. Říct si o podporu není ostuda ani hanba. Svůj příběh na Donio už změnily tisíce lidí. Pomůžeme a poradíme i vám.

Komerční projekty

Rozhýbejte svůj nový projekt a najděte nové zákazníky pomocí odměnového crowdfundingu. Nastartovali jsme už stovky projektů, pomůžeme a poradíme i vám.

Proč Donio?

100 %,
to je Donio
Ano, opravdu vám předáme 100 % vybrané částky. Jak je to možné? Naším cílem je pomáhat naplno všem, kteří to potřebují. Svůj provoz proto hradíme z dobrovolných příspěvků dárců, ne z provizí od zakladatelů sbírek či projektů.
Bankovní
poplatky
Znáte ten pocit, když nemůžete zaplatit kartou, protože obchodník nechce platit poplatky spojené s bankovními transakcemi? Tak to se vám u nás nestane. Nejenže vám vybranou částku předáme do poslední koruny, ale také zaplatíme poplatky za platby.
Hlavně jednoduše
a rychle
Donio vzniklo, aby pomáhat bylo jednodušší. A my své slovo držíme! Díky tomu, že vše probíhá online, můžete založit projekt nebo sbírku z pohodlí svého domova. Nebo klidně ze zahraničí.
Jsme světoví
Výhodou online platformy je především její přístupnost, ať už jste vy nebo vaši dárci kdekoliv. Nejenže vám může kdokoliv poslat příspěvek klidně z druhého konce světa, na Donio si můžete založit sbírku nebo projekt s využitím financí v 58 zemích světa.
Finance vyplatíme,
i když nedosáhnete
cílové částky
Své finance dostanete ve 100% výši i v případě, že se vám nepodaří vybrat cílová částka. U komerčních projektů ovšem platí, že je nutné získat alespoň čtvrtinu cílové částky u projektů s cílovou částkou vyšší než 75 000 Kč. U projektů, jejichž čílová částka je menší než 75 000 Kč, je potřeba vybrat alespoň 50 % z cílové částky. V případě, že se peníze nepodaří vybrat, vybrané finance budou refundovány přispěvatelům. Dobročinné sbírky žádné takové podmínky nemají.
Porovnání s jinými platformami

Vyberte si nejvhodnější platformu pro založení dobročinné sbírky nebo komerčního projektu

Ukázat porovnání

Řekněte si o podporu pro sebe nebo pro své blízké. Na nic nečekejte

Začít vybírat