Úspěšně vybráno:

Lucince na ergoterapie a komunikační nácviky

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
10 000 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
20 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lucince na ergoterapie a komunikační nácviky

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
23. 10. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže čtyřleté Lucince se zaplacením ergoterapií a komunikačních nácviků, které ji čekají.

Lucinka má Aspergerův syndrom, v důsledku čehož má potíže v oblasti komunikace, sociálního chování, motoriky a smyslového zpracování. Má velký potenciál se zlepšit, ale potřebuje docházet na terapie. Nyní by měla podstoupit doplňující diagnostická vyšetření a ergoterapie, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Rodiče musí s Lucinkou cvičit také doma, docházet na logopedii, výše zmíněné terapie, k lékařům, apod. Chtěli by dceři dopřát veškerou péči, ale je to pro ně velmi finančně náročné. 

Komu pomůžeme?

Lucinka, která má nyní 4 roky, se do 2 let vyvíjela jako běžné děti. Ovšem poté se začaly objevovat různé zvláštnosti v chování a nekomunikovala tak jako ostatní děti. Největší zlom přišel po nástupu do MŠ, kdy bylo jasné, že Lucinka má výrazné potíže v komunikaci a sociálním chování, nehrála si s dětmi, byla extrémně citlivá na změny a pobyt ve školce nezvládala. Lucince byl nakonec diagnostikován autismus, konkrétně Aspergerův syndrom. V důsledku toho má potíže v oblasti komunikace, emocí, sociálního chování. Dále má problémy s motorikou, koordinací, grafomotorikou. V současnosti jezdí na logopedii a ergoterapie, které Lucince pomáhají a velmi ji baví. Dále ji čekají komunikační terapie v Národním ústavu pro autismus.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity Lucince na úhradu ergoterapií a komunikačních nácviků, které ji velmi baví a díky kterým se jí daří se neustále zlepšovat a oslabovat svou bariéru v komunikaci a sociální sféře.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  25. 10. 2022 11:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat