Účast juniorů na Mistrovství Evropy v tenise neslyšících 2024
z 80 000 Kč
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Všechny sbírky ověřujeme
Představení sbírky
Neslyšící juniorští tenisté chtějí odjet poprvé na ME v tenisu neslyšících, které se uskuteční dne 22.-29. 6. 2024 v Rakousku ve městě Villach.
Jedná se o první účast těchto sportovců na takto významné akci jako je mistrovství Evropy, kde chtějí zabodovat v kategorii juniorů, ale bohužel účast na této akci je finančně náročná, a proto touto cestou žádáme veřejnost o pomoc.
Juniorští tenisté Veronika Bednářová (16), Stella Maštalířová (15) a Jakub Doucha (16), kteří od narození špatně slyší a mají implantát, chtějí uhrát nejlepší výsledek na ME v tenisu neslyšících v kategorii juniorů.
Juniorští tenisté trénují a hrají zápasy mezi zdravými tenisty, pravidelně se zúčastní každý rok Open MČR neslyšících, které pořádá SK Olympia Praha SPS, z.s. a tenhle turnaj pro ně bude první zkušeností hrát pod reprezentaci juniorů České republiky neslyšících.
I přes jejich handicap měli vždy velmi kladný vztah ke sportu a našli se v tenisu, daří se jim v těžké konkurenci mezi zdravými a společná dřina je vidět ve výsledcích, za které se nemusí stydět. Tak jako každý zdravý sportovec má svůj sen se účastnit takto významné a velkolepé akce, tak i oni včetně jejich nejbližších a našeho vedení máme tento sen, kde chybí už jen krůček ke splnění.
Komu pomůžeme?
Stella Maštalířová (15 let)
Stella se narodila předčasně s porodní váhou 620 g. V porodnici strávila téměř 4 měsíce, z toho 3,5 měsíce v inkubátoru. Před propuštěním z nemocnice po provedeném vyšetření sluchu, byla Stelle diagnostikována těžká sluchová vada. Kromě sluchové vady měla Stella i další zdravotní problémy (operace očí, problémy s dýcháním, motorikou).
Po absolvování nezbytných vyšetřeních, byla Stella zařazena mezi kandidáty na kochleární implantát. Když Stelle byl rok a osm měsíců proběhla úspěšná operace.
Začala navštěvovat mateřskou školu, naučila se mluvit. V současné době navštěvuje základní školu. Ve volném čase se věnuje tenisu, trénuje 2× týdně, zúčastňuje se tenisových kempů, soustředění a turnajů. Tenis hraje od 7 let. Možnost hrát na ME v tenise neslyšících by pro ni byla splněným snem.
Veronika Bednářová (16 let)
Veronika je od narození neslyšící a díky kochleárnímu implantátu se může začlenit do běžné společnosti. Život bez tohoto náhradního „ouška“ si ani ona, ani my rodiče již nedokážeme představit. V roce 2022 byla Veronika na další operaci (bilaterální implantaci) a stala se tak uživatelkou oboustranného kochleárního implantátu. Chodí do deváté třídy běžné základní školy. Je to velká bojovnice, která se se svým hendikepem pere tak, že je ona sama pro nás všechny největším vzorem. Tenis hraje od 6 let a díky tomuto sportu zažila mnoho zábavy a našla si spoustu nových kamarádů. Tak jako ostatní sportovci se může radovat z úspěchů, ale také se učit z chyb a proher, pracovat na sobě. Tento sport jí navíc ukázal, že i ona může být vzorem pro stejně hendikepované děti. Možnost hrát na mistrovství Evropy v tenise neslyšících by byla pro Verunku odměnou za její práci a posunula by ji dál v jejím úsilí.
Jakub Doucha (16 let)
Kuba se narodil jako zdravé dítě. Ale jen zdánlivě. V jeho 8 měsících se rodičům zdálo zvláštní, že neopakuje zvuky, slabiky a že ho nevzbudí ani žádný nečekaný silný zvuk. Následovalo kolečko po lékařích – pediatr, foniatr, audiolog, psychologické vyšetření atd. Bylo toho moc. Výsledkem byla diagnóza: těžké sluchové postižení. Následně byla nasazena sluchadla, kde i s těmi nejvýkonnějšími se nepovedla sluchová vada dobře kompenzovat. Kuba byl zařazen mezi kandidáty na kochleární implantát. Znovu následovala různá vyšetření ve FN Motol. Všechny výsledky ukazovaly, že operace bude možná. Ta nakonec proběhla v Kubových necelých dvou letech. Operace dopadla dobře a Kuba začal slyšet. Tedy jen na jedno ucho, na to implantované, a to jako lehce nedoslýchavý. Přesto to byla obrovská změna. Začal postupně mluvit, chodit do školky, následně na základní školu a v současné době navštěvuje osmileté gymnázium. Baví ho snad každý sport, chvíli zkoušel atletiku, ale tenis hraje od necelých šesti let. Někdy s větším úspěchem a někdy s menším. Trénuje každý den a víkendy často tráví na turnajích. Je rád v kolektivu ostatních hráčů z jihlavského tenisu. S některými ho pojí letité kamarádství a radost ze společné hry během čtyřhry. Možnost hrát na ME v tenise neslyšících Kuba přivítal s nadšením.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Za vybrané peníze bychom přednostně rádi uhradili mladým neslyšícím tenistům povinné poplatky spojené s ubytováním, dále cestovné a reprezentační oblečení. Pokud se vybere víc peněz, použijí se na přípravu před Mistrovstvím Evropy v tenise tj. na tréninky, soustředění a turnaje. Pro tyto mladé neslyšící tenisty to bude velká výzva a zároveň i odměna za jejich vynaloženou několikaletou práci a posunula by je dál v jejich úsilí a zároveň budou velkými vzory pro ostatní handicapované mladé talenty.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
300 Kč • 10. 7. 2024 14:08
150 Kč • 25. 5. 2024 18:05
300 Kč • 24. 5. 2024 9:41
100 Kč • 18. 5. 2024 23:32
100 Kč • 18. 5. 2024 22:41
1 500 Kč • 18. 5. 2024 9:53
300 Kč • 16. 5. 2024 22:41
600 Kč • 16. 5. 2024 21:28
100 Kč • 16. 5. 2024 15:57
300 Kč • 16. 5. 2024 12:47
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.