Markéta má dedičnú formu rakoviny prsníka. Pred Vianocami v roku 2023 jej diagnostikovali nádor v prsníku a okamžite nastúpila na liečbu v Masarykovom onkologickom ústave v Brne. Niekoľko cyklov chemoterapie viedlo k remisii a nádor úplne zmizol. Keďže však nástup na radioterapiu bol odložený pre nález na pľúcach, nádor sa po niekoľkých krátkych mesiacoch vrátil.
Po intenzívnej radioterapii a ďalšej chemoterapii, ktorá nádor len čiastočne zmenšila, sa objavili nové ložiská metastáz. Je teda zrejmé, že Markétina forma ochorenia je veľmi agresívna. Posledné CT vyšetrenie ukázalo metastázy na hrudnej kosti a priľahlých lymfatických uzlinách, v podpazuší aj v prsníkoch. Pri každej kontrole sa potvrdzuje ďalšia progresia ochorenia.








