Pro miminko, co nemůže pít
z 250 000 Kč
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Pro miminko, co nemůže pít
Všechny sbírky ověřujeme
Představení sbírky
Syn se narodil s mírnou formou genetické vady – Pierre Robinovou sekvencí. Dále také se ztuhlými čelistními svaly a od narození nemohl otevřít dokořán pusinku. Krmit jej lze pouze kalíškem. Nyní má 7 měsíců a stále nemůže pít.
Pomáhá kombinace osteodynamika, orofaciální stimulace, fyzioterapie, kraniosakrální terapie a ergoterapie, ale vzhledem k situaci je potřeba dojíždět několikrát týdně. Přítel se musí uvolnit v práci, dojezd je 2h a zrovna osteodynamika také není hrazena pojišťovnou.
Zároveň mám doma i dvouletou holčičku, které se díky častému a dlouhému krmení syna, orofaciální stimulaci 3× denně a Vojtově metodě 4× denně nemohu téměř věnovat. Přítel se uvolnil z práce jak jen mohl, ale jelikož jsou všemožná vyšetření a ošetření drahá a benzín letěl také nahoru, rezervy jsme již dávno vyčerpali.
Komu pomůžeme?
Azrael je chlapeček, který se narodil s váhou 2620g. Už první den se nechtěl kojit, ale stále jsme doufali, že jen potřebuje nabrat sílu.
Druhý den stále nechtěl, navštívila nás laktační poradkyně i porodní asistentka, ale bohužel se stále nepřisával. Měl tuhou a zkrácenou uzdičku. Začala jsem lžičkou dávat odsáté mléko.
Uzdička byla střižená ve 4 týdnech, bohužel to problém nevyřešilo.
Nyní má syn 7 měsíců a stále nemůže pít. Z lahvičky pít odmítá – není mu to příjemně vzhledem k čelisti, kojit se chce, ale nedokáže dostatečně otevřít pusinku. Je tedy krmen kalíškem, nyní i vysokokalorickými příkrmy lžičkou. Někdy pil hodinu v kuse, poté hodinku spinkal a znovu bylo třeba jej hodinku krmit. Takto celý den i celou noc.
Od narození jezdíme po vyšetření. Neurologie, fyzioterapie, ergoterapie, kontrola uzdičky, orofaciální stimulace, ORL, rozštěpové centrum… Prvních pár měsíců otevřel pusinku sotva na 0,5cm. Nyní už přibližně 1cm, při zívání i o něco více.
Bohužel jsem kvůli tomuto musela přerušit školu, i když mi zbývaly pouze státnice s bakalářskou prací. Školné ale ještě zaplatit musím, nicméně syn byl, je a vždy bude prioritou.
Doma máme ještě dvouletou dceru, která také vyžaduje mnoho pozornosti a kterou ji nyní nemohu dopřát. Drtivou většinu dne i noci se věnuji ošetření syna. Několikrát týdně jezdíme na vyšetření či ošetření, kde s námi být dcera nemůže, přítel si musí vzít volno a hlídat ji. Termíny jsou všude plné a my se musíme časům přizpůsobit. Prací pouze v době, kdy nemáme žádná vyšetření, přichází přibližně o 20 tisíc měsíčně, což je pro nás nyní vysoká částka.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze by byly využité na odsávačku a vše potřebné, na odbornou péči + cesty tam (neurologie, fyzioterapie, ergoterapie, osteodynamika, LP, ORL) a také, aby přítel mohl zůstat alespoň částečně doma a pomoci se synem i dcerou. Prvních pár měsíců jsme využívali rezervy, původně peníze, za které jsme chtěli koupit nové auto. Ale již nyní jsme zadlužení, kde to jen jde, protože nějaká péče byla potřeba a přítel musel práci výrazně omezit. Jakožto OSVČ si může vzít volno kdykoliv – ale nemá ho nijak proplacené. Neurologické vyšetření je otázkou 4–5 hodin. Osteodynamika dojezd 2h tam, hodinu ošetření, 2h zpět.
ORL a rozštěpové centrum, kde mají s PRS zkušenosti, je na druhé straně ČR, 350km od bydliště. Vyšetření jsou ráno, jezdíme tedy den předem, ubytujeme se, ráno vyšetření a poté domů. Přítel tedy přijde o dva dny práce.
Pokud by se vybralo méně, upřednostní se vyšetření a pomůcky ke krmení.
Pokud by se vybralo více, využili bychom to k pořízení novějšího auta. Auto sice máme, ale ve špatném stavu, nefunguje klimatizace, olej se musí doplňovat obden, výfuk se nyní také musel znovu opravovat.. Jednalo by se o rodinné auto, kam by se vešly bez problému kvalitní sedačky pro děti a kde bych mohla sedět s nimi vzadu, abych syna měla neustále pod dohledem – vzhledem k vadě patra když ublinkne, jídlo mu jde do nosu a často se poté dusí.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.