Kaple Jana Amose Komenského byla postavená svépomocí v roce 1957 věřícími, kteří se hlásili k Církvi československé husitské. Mnoho deseliletí stavba chátrá a je nepoužitelná kvůli narušení statiky. Máme vypracovaný statický posudek i s vhodným stavebním postupem, který by stavbu mohl zachránit. Chtěli bychom dokázat to, co se povedlo lidem v 50. letech minulého století: vybrat dostatečný finanční obnos, za který bychom kapli opravili a vrátili jí život.
Rádi bychom, aby se z ní stal opět důstojný komunitní prostor, který bude sloužit nejen k bohoslužbám, ale i k dalším možným aktivitám lidem v obci Straškov.










