Ahoj!
Jsme středoškolský tým LASAR a naším snem je vdechnout nový život nefunkčním satelitům na oběžné dráze Země. S tímto snem jsme uspěli v mezinárodní soutěži Conrad challenge a dostali se mezi 20 nejúspěšnějších na celém světě. Jako první tým z České republiky! Proto teď míříme na finále přímo do NASA. V americkém Space Center Houston máme příležitost představit naši práci a získat kontakty v ceně zlata i další podporu projektu. Lidem z Houstonu se náš projekt sice líbí, ale náklady na cestu si musíme uhradit sami. A proto potřebujeme vaši pomoc!
Conrad Foundation zajišťuje odborné porotce z NASA, SpaceX nebo Boeing, jejím účastníkům nabízí stipendia na prestižních amerických univerzitách a těm nejlepším vysokou finanční podporu pro jejich projekty. Jenomže…
Houstone, máme problém. Finance na pokrytí všech výdajů spojených se soutěží si totiž musíme obstarat sami. Jde o poplatek za účast na finále, letenky tam i zpět, ubytování na místě a v neposlední řadě pojištění. To pro náš tým dohromady znamená 260 000 Kč. Ze zdrojů krajů, odkud pocházíme, máme přislíbenou úhradu cca poloviny této částky. Dále jsme podali žádosti na MŠMT a Nadační fond Luďka Pekárka. Cestovné za našeho mentora, Jana Spratka, proplatí Pražské planetárium. Jsme také v kontaktu s několika společnostmi z technického odvětví. V tuto chvíli máme předběžně rozjednané příspěvky ve výši zhruba 202 000 korun, a tak stále chybí 58tis Kč, které bychom rádi získali zde na Doniu.
Pokud chcete vidět růst budoucích tváří české vědy, přispějte na jejich cestu.
Abychom mohli v Česku využít v zahraničí nabytých dovedností, zkušeností a kontaktů. Abychom udělali ze studentského projektu realitu, která přiloží další dílek do skládačky české kosmonautiky. Abychom svým příběhem inspirovali naše vrstevníky.
Moc děkujeme. Simon, Boris, Richard, Viktor a Anička.











