• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Pomohli jste Dexterovi

Pomohli jste Dexterovi
Vybráno236 338 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme236 338 Kč
530 dárcůCelkem se zapojilo
446 KčPrůměrná výše daru
3 500 KčNejvyšší dar
28 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Nikolas Ziakas
Datum přidání
20. 2. 2024
Poslední aktualita

6. 8. 2025 18:21

Rozloučení ♥

Ahoj, kamarádi..Dneska už vás zdravím z nebe. Nechci, ať pláčete, protože už je mi dobře. Zase můžu běhat a točit se ostošest. Chci vám ale ještě říct moc důležité věci a chci ať na mě vzpomínáte s úsměvem na tváři, tak, jak tomu bylo doteď. Blog jsme začali psát, abychom ukázali, že se dá cestovat i s takovými telaty, jako jsem byl já. Že nic není nemožné a hranice si stavíme sami. Nakonec se blog stal místem, kde jsem vám mohl psát, jaký život s blbečkama mám. Ach, moji blbečci milovaní..Nikdy jsme se na blogu nesnažili vydělat, vždycky jsme jen chtěli ať děláme radost druhým, a to se taky stalo. Každá vaše zpráva nebo komentář pro nás byla známka toho, že to co děláme má smysl. Že tady nejde jen o to psát blbosti na internet. Že každý, kdo prožívá těžké chvilky a nebo se prostě jen nudí, se sem může podívat a bude vědět, že se bude smát. O tom to celé bylo. Dělat radost. Logicky, že jo.A přesto, jak těžké je tohle psát, s vědomím toho, že je to moje poslední zpráva, mi to pořád tu obrovskou radost dělá. Byli jste součástí celého mého krásného života a jsme vděční za každého z vás. S některými z vás jsem se mohl potkat osobně a jsem za to strašně moc rád, s některými se znám jen virtuálně a stejně mám pocit, že se všichni dobře známe. Nikdy jsem nemusel mít strach cokoliv sem napsat, i když to bylo na hraně, protože když se objevil negativní komentář, vy jste tady byli naše opora. V dobrém i zlém. Zažili jste s námi naše nejšťastnější chvilky, a bullhužel i ty nejsmutnější. Ale i to k životu patří. Byli jsme tady pro vás, bez příkras. Protože ničí život není dokonalý, i když to tak na internetu může vypadat. Vždycky jsme tady mohli být upřímní a za to vám moc děkuju. A jestli jsme se někdy ptali, proč vlastně blog píšeme a jaký to má smysl, tak už to vím. Nebýt blogu, nedostalo by se nám pomoci a náš společný čas by byl o moc kratší. Všechno je jak má být. Kruh je uzavřen.Poslední roky pro nás byly hodně náročné a já nikdy páníčkům nezapomenu co všechno pro mě udělali. Byla to čistá láska, a pořád je. Nikdy neskončí, i když si na další obejmutí budeme muset dlouho, fakt hodně dlouho, počkat. Moje hysterka a můj flegmoš, dvojka k nezaplacení. Panebullže, je toho tolik co bych jim ještě chtěl říct, ale já vím, že to všechno ví, i když je to teď moc bolí. Dali mi v životě všechno, tolik toho pro mě obětovali a nikdy mi nic nevyčetli. Nikdy. Nejsou bullží? Jsou. Nejvíc na světě.A nakonec mi dali to nejlepší, co mi vůbec kdy mohli dát. Bebe. Miminko. Tu malou, bláznivou holčičku co mi vlila novou krev do žil. Chtěl jsem bojovat kvůli páníčkům a pak když přišla Bebe jsem věděl, že už to nesmím jen tak vzdát. Jsou pro mě všechno. Napořád.A společně bojovat jsme mohli jen díky vám. Bez vás by to nešlo. I když se říká, že peníze nejsou všechno, tak mnohdy jsou. Bullhužel. Taky se říká, že čas se koupit nedá, a taky to není úplně pravda. Vy jste to dokázali a my vám za to nepřestaneme být nikdy vděční. Jste bullží. Úplně nejbullžejší. Dali jste nám rok a čtvrt navíc, a to fakt není málo. Je to fakt hodně moc. Každá vteřina se počítá a já vám za to moc děkuju.Bojoval jsem. Bojoval jsem tak dlouho, jak jen to šlo. Hnala mě láska, tak obrovská láska že to ani nejde spočítat. Jenže už to dál nešlo, i když jsem moc chtěl. Kdyby to jen trošku šlo, tak jsem tady tak dlouho, dokud by mě tu páníčci chtěli. A já vím, že by to bylo navždycky. Jenže už jsem nemohl, a mrzí mě to, když teď páníčky vidím jak se trápí. Vůli jsem měl silnou jako lev, ale tělo už ty obrovské dávky léků prostě nemohlo vydržet. Srdce se drželo, protože bylo plné lásky, ale slábnul jsem ze dne na den. Šlo to rychle. Strašně moc rychle. Tak strašně moc rychle.. Nechci vám to popisovat do detailu, kamarádi, protože chci ať si mě pamatujete v plné síle, tak jak mě prostě znáte. Samce s výstavním podvozkem a hlavou vztyčenou. Chápeš.Panička mi vždycky říkala “srdce moje” ještě dávno předtím než jsme vůbec věděli, že mám nemocné srdíčko. Slunce, Dydy, Dydynko, Oxi, Fixi, směváčku úsměváčku, zrzavý… a taky Dede. To nejsladší co jsem kdy slyšel bylo když na mě Bebe volala:“Dede!”Panebullže, já jsem těch přezdívek měl. Ty přezdívky vlastně vůbec nedávaly smysl a stejně jsem je měl tak rád. Páníčci jsou praštění. Díky bullhu za to, proto jsem je tak miloval, a milovat budu už navždycky.Odešel jsem v klidu, páníčkům v klíně. Usnul jsem tam, kde jsem to měl na celém světě nejradši. Bebe si hrála, smála se a hladila mě, tak jako vždycky. Museli mě nechat jít už 26. 6. a já vím, že pochopíte, že jsem vám to hned nemohl dát vědět. Promiňte mi to, kamarádi, ale musel jsem dát páníčkům alespoň trošku času aby zvládli to nejhorší. Vím, že to co udělali pro ně nebylo jednoduché. Naopak to bylo sakra těžké. Strašně moc těžké. Tak strašně moc těžké. Usínal jsem v teple, v klíně těch, kteří mě tak moc milovali. A milují pořád. Slyším to, říkají to každý den, stejně tak jak mi to říkali celý život a pak i ve chvíli, kdy museli udělat jejich nejtěžší rozhodnutí v jejich životě. Moji blbečci a Bebe.To poslední co jsem slyšel bylo “moc tě milujeme”.Kvůli nim mě mrzí, že jsem to nevydržel dýl, ale už to nešlo a oni to věděli. A vím, že mi to nemají za zlé, že všechny ty slzy co jim teď pořád tečou po tvářích nejsou plné vzteku, ale smutku. Taky je mi smutno, ale vidím vás. Pořád. Nebrečte. Vždycky jsem vám všechny slzy slíznul, ale teď už nemůžu, tak nebrečte. Držte se kvůli Bebe. Smějte se, napořád. Hlídejte sebe vzájemně a hlavně hlídejte Bebe, ten náš malý poklad. Já vás taky budu hlídat a budu to jistit tady nahoře. Miluju vás. Fakt hodně, hodně moc. Už navždycky.Teď už jsem se všemi na které jsme společně tolik vzpomínali. A všichni vás zdraví a já je pozdravuju zase od vás. Pozdravím každého o koho jste přišli i vy, kamarádi. Zabere mi to spoustu času, ale já jsem rád protože budu mít co dělat a nebudu se nudit. Už je čas jít, kamarádi. Tohle je ta poslední věc, která mě tady drží. Budu na vás koukat z obláčku a vy na mě vzpomínejte s úsměvem na tváři. Když vám bude smutno, podívejte se na blog, nebo si přečtěte knížku. O své chlupaté lásky (jo, myslím i kočky) se starejte a mějte je rádi, protože jste pro ně vším.Hlavně nebuďte dlouho smutní, není proč. Já jsem měl v životě tak velké štěstí, že se to musí slavit. Tak velké, obrovské štěstí. Za všechno vám moc děkuju, z celého mého velkého srdce. Mám vás moc rád.P.S. Tu klobásku jsem fakt dostal, nebojte se.A nezapomeňte! (S)mějte se rádi, kamarádi.Pac a líz, váš Dex. ❤️

Představení sbírky

Ahoj, já jsem Dexter!

Pes s opravdu velkým srdcem, symbolicky i doslova. Miluju lidi a celý život se jim snažím přinášet úsměv na tvář prostřednictvím facebookového blogu „Život bulíka“. V minulém roce mi bylo zjištěno, že mi selhává srdíčko, které se ale díky lékům a pravidelným vyšetřením zatím daří udržet v chodu a mám naději, že právě díky správné léčbě tady ještě pár let budu. Celková léčba je ale velmi nákladná a tak jsme se s páníčky rozhodli požádat o pomoc veřejnost, protože to bullhužel už sami nezvládneme.

Komu pomůžeme?

Jsem anglický bulteriér. Pes s dobrým srdcem, který miluje své páníčky a vlastně i všechny lidi na světě. Jak jsem již zmínil, dlouhé roky píšu blog o svém životě, cestování, radostech i strastech. Podařilo se mi vydat dvě knížky se kterými jsem se účastnil několika besed s dospělými i dětmi. Celý život se snažím dokazovat, že zvěsti o bojových plemenech nejsou tak docela pravdivé a taky to, že pes může cestovat společně s páníčky a být opravdovou součástí rodiny. A chci v tom pokračovat, dokud budu moct.

Život se mi změnil v momentě, kdy jsem poprvé zkolaboval. Následoval kolotoč vyšetření, léčebných kúr, mnoha kolapsů a slz. Doktoři na mě koukali ze všech stran, a nejdřív to vypadalo, že budu mít autoimunitní dýchací onemocnění. Dostal jsem spoustu léků a zdánlivě to vypadalo, že jsme na dobré cestě. Po třičtvrtě roce se ale kolapsy začaly opakovat a byly čím dál horší. Dokonce jsem začal hubnout a to tak, že jsem shodil necelých šest kilo a nemohl ani vyjít schody. Znovu se rozjel kolotoč vyšetření a hledání příčin. Vysadily se léky, které mi po dlouhodobém užívání začaly škodit. Projevil se u mě Cushingův syndrom a s tím spojená kalcifikace kůže. Jelikož jsem z dlouhodobého užívání mnoha léků měl imunitu téměř na nule, tak se mi na postižených částech navíc přemnožila jinak neškodná bakterie, dostal jsem infekci, která se následně projevila vypadáváním chlupů a odlučováním kůže. Doteď se hojí a stále ji léčíme.

Páníčci nic nevzdávali, a přesto, že to chvíli vypadalo, že je to můj konec, hledali společně s doktory dál. A najednou tady byla diagnóza DILATAČNÍ KARDIOMYOPATIE stupeň C. K tomu mám PAROXYSMÁLNÍ ARYTMII, ŠELEST NA SRDCI čtvrtého stupně ze šesti a s tím spojených spoustu dalších problémů.

Od podzimu, po stanovení správné diagnózy, beru léky a můj stav se výrazně zlepšil. Přibral jsem, kůže se postupně začala hojit a zase mám chuť si hrát. Po nárustu váhy, se ale také musí zvýšit i dávkování léků, a celá léčba tak bude ještě nákladnější. Musím absolvovat pravidelná vyšetření, kontroly krve a ledvin a brát hromadu léků, které drží moje srdce pohromadě ale jsou hodně drahé. 

Díky správné léčbě tady můžu ještě pár let být. V říjnu do naší smečky přibyla další členka a tím se splnilo moje největší přání. Od malička miluju děti a tak jsem se logicky těšil na to vlastní, které miluju celým svým pochroumaným srdcem. Moc bych si přál zažít ještě spoustu věcí, které mám rád a taky si chci co nejdéle užít to naše malé štěstí. Doteď páníčci moje léčení zvládali financovat sami, ale teď už na to nestačí. a právě proto se s prosbou obracíme na vás, 

Říká se, že peníze v životě nejsou důležité. Pro mě je teď ale každá koruna naděje na delší život.

Děkuju každému z vás, kdo se rozhodne mi pomoci. ♥

My budeme bojovat do samého konce a nevzdáme se!

Pac a líz, Dex.

Moji životní cestu můžete sledovat na mém facebookovém blogu:
https://www.facebook.com/zivotbulika

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na úhradu léků, pravidelná i nárazová vyšetření, kontrolní odběry krve, podpůrné doplňky stravy, speciální krmivo a výdaje spojené s návštěvami veterinárních klinik.

Stanovená částka odpovídá zhruba ročním nákladům na léčbu Dextera.

Už teď je tato léčba nad naše finanční možnosti, proto nám pomůže jakákoli částka, tedy i menší, než je ta cílová. Kdyby se podařilo vybrat více, než o co jsme požádali, každá koruna bude využita na výdaje spojené s léčbou Dexíka do té doby do kdy vystačí. 

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 897 663 Kčod 1 570 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 588 160 Kčod 695 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 808 312 Kčod 1 037 dárců
Končí za 3 dny
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 14 006 976 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 315 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 975 688 Kčod 2 158 dárců
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 956 542 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 832 Kčod 128 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat