Rady pro zakladatele komerčních projektů

4. V průběhu

Vaše proaktivita je důležitá po celou dobu kampaně.

 1. Už zase ta komunikace!

  Ačkoliv bychom rádi, aby pouhé zveřejnění projektu na Donio Plus neslo ovoce bez práce, není to tak. Svému projektu se musíte pravidelně a pečlivě věnovat. Jedině tak bude úspěšný a využijete síly crowdfundingu naplno.

 2. Máte nápad na novou odměnu?

  Napadlo vás v průběhu kampaně, že byste mohli přidat další odměnu? Přidejte ji a posuňte ve výpisu odměn nahoru, aby si jí každý všiml! K nové odměně vytvořte aktualitu, kde ji představíte. Také na ni upozorněte na sociálních sítích nebo pomocí newsletteru. Může totiž zaujmout i ty, kteří na váš projekt již přispěli a vy tak získáte další finanční prostředky. Inspirujte se aktualitou Pavla Čadka, jež se rozhodl svůj projekt podpořit kuriózní odměnou, kterou jeho fanoušci neměli možnost jinak získat.


  Obrázky můžete zvětšit kliknutím


  Jak napsat aktualitu?

  1. Po přihlášení na Donio přejděte v záložce Moje Donio (nahoře v menu vedle tlačítka Vyhledat) do sekce Moje příběhy.
  2. V sekci Moje příběhy najdete svůj projekt a kliknete na tlačítko Nastavení (pod obrázkem).
  3. V levém menu klikněte na odkaz Aktuality. Napravo uvidíte velké tlačítko Nová aktualita – kliknutím na něj se vám otevře editor aktualit, kam napíšete, co máte na srdci. Chcete přidat fotku nebo video? Přidejte je nejdříve do fotogalerie.
  4. Po přidání Aktuality se aktualita hned zobrazí na stránce projektu. Nebojte, na stejném místě, kde se Aktuality vytváří, je také možnost Upravit, pokud byste chtěli podniknout u již publikované aktuality nějaké změny.
 3. Podařilo se vám dosáhnout důležitého milníku?

  Ať už jste splnili milník, který zajistí úspěch vašeho projektu, nebo se s vaším projektem děje cokoliv jiného důležitého, pochlubte se svým fanouškům a přispěvatelům na sociálních sítích, aby mohli mít radost společně s vámi.

  Takto své fanoušky informovali zakladatelé projektu Vzlet.

  Obrázky můžete zvětšit kliknutím

Další rada

Všechny rady