Příspěvek na osobní asistenci a dopravu na rekondičních pobytech
z 100 000 Kč
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Příspěvek na osobní asistenci a dopravu na rekondičních pobytech
Všechny sbírky ověřujeme
Komu můžete pomoci
Asociace muskulárních dystrofiků v ČR, která sdružuje osoby s muskulární dystrofií a dalšími nervosvalovými onemocněními, je celonárodní nevládní nezisková organizace působící v České republice. Muskulární dystrofici patří k nejvíce postiženým osobám, mnozí jsou odkázáni na používání vozíku a na pomoc jiných osob se všemi negativními důsledky, které z této skutečnosti vyplývají.
Asociace muskulárních dystrofiků prosazuje specifické zájmy a potřeby svých členů, poskytuje sociálněprávní poradenství, spolupracuje se zdravotnickými institucemi a se zahraničními subjekty obdobného charakteru, které dnes existují ve většině zemí světa jako významná součást v boji proti nervosvalovým chorobám a jejich následkům. Také vydává členský časopis ZPRAVODAJ AMD, který vychází třikrát ročně a poskytuje členům informace jak z okruhu vlastní činnosti, tak z oblasti lékařské vědy a výzkumu nervosvalových chorob.
Rekondiční pobyty
Kromě teoretických informací z oblasti vědy a výzkumu týkajících se především nervosvalových onemocnění připravujeme a realizujeme pro naše členy i praktickou část péče, která významně a blahodárně působí na zlepšení jejich fyzické i psychické kondice.
Těmi jsou především krátkodobé rehabilitačně-edukační pobyty, během kterých naši členové podstupují individuální i skupinovou fyzioterapii s možností nácviku pro domácí rehabilitaci, cvičení a plavání v bazénu a některé další rehabilitační aktivity účinné a vhodné k danému postižení.
Nervosvalové onemocnění, kterým trpí naši členové, spočívá v postupném ochabování kompletního svalstva, tedy horních i dolních končetin, zádových svalů, polykání a dýchání. Některé svaly je třeba posilovat, jiné uvolňovat a k tomu je opakovaná rehabilitace pod odborným dohledem naprosto klíčová. Na svalovou dystrofii neexistuje doposud žádná léčba, rehabilitace je zatím jediný způsob k udržení relativní soběstačnosti či zachování alespoň stávajícího stavu.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
V naší Asociaci je mnoho členů s velmi těžkým postižením – jejich stav vyžaduje 24hodinovou péči 7 dní v týdnu. Naprostá většina je upoutána na elektrický vozík a mnozí z nich jsou napojeni na plicní ventilaci. Péče o tyto osoby je velmi nákladná. Příspěvek na péči pokryje ve své maximální výši necelých 5 asistenčních hodin /den. Hodina takové služby vyjde na 135 až 155 korun, nepřetržitá celodenní asistence pro jednoho klienta tak při uvedené sazbě přijde na 3 200–3700 korun.
A co je vlastně osobní asistence a proč je nezbytná? Asistence je souhrn úkonů, které zdravý člověk provádí automaticky, aniž by si jejich zvládání vůbec uvědomoval. Jde o naprosto základní úkony, jakými jsou osobní hygiena, oblékání, stravování (příprava i krmení) nebo otáčení v noci na lůžku a další úkony, které ale člověk s nejtěžším svalovým postižením bez pomoci druhé osoby nezvládne.
Obracíme se proto na vás. Rádi bychom umožnili zejména těm nejvíce postiženým, aby mohli absolvovat rehabilitační pobyt. Pro některé to mnohdy znamená jediný kontakt s vnějším světem za celý rok. Procedury a ubytování mají hrazené. Bohužel z důvodu finanční náročnosti na speciální dopravu (vozidlo musí být uzpůsobeno pro přepravu elektrických vozíků, současná sazba se pohybuje kolem 28 Kč/km) a doprovod na celý pobyt je i přesto pro většinu členů nedosažitelný. Několikadenní pobyt společně s asistencí a speciální dopravou dosahuje totiž částku v hodnotě několika tisíců.
Proto vás prosíme – přispějte na dopravu a osobní asistenci pro těžce tělesně postižené členy naší Asociace muskulárních dystrofiků.
Děkujeme!
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
200 Kč • 22. 3. 2023 12:07
300 Kč • 21. 3. 2023 13:11
200 Kč • 19. 3. 2023 21:43
200 Kč • 15. 3. 2023 11:37
100 Kč • 7. 3. 2023 14:24
600 Kč • 16. 2. 2023 2:51
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.