Všechny sbírky ověřujeme
Představení sbírky
Jmenuji se Klára, je mi 46 let. Můj muž je členem místního mysliveckého spolku a nyní je v tomto spolku adeptem i můj osmnáctiletý syn. Každý rok se snažíme společně s mým mužem, synem a ostatními členy spolku v období senosečí předcházet posečení především srnčat, daňčat a ostatních mláďat ukrytých v trávě.
Mláďata srny rodí v květnu a v červnu, v době, kdy probíhají první sečení luk s trávou, jetelem a vojtěškou. Ukrývají je ve vysoké trávě, aby je ochránily před predátory, než povyrostou a budou je schopny následovat. Přicházejí je jen nakojit v určitých časových intervalech a zase odchází. V případě blížícího se nebezpečí se mládě instinktivně přikrčí k zemi. Přes veškerou opatrnost zemědělců při sklizni je každoročně mnoho srnčat zabito nebo poraněno. Ta pak umírají dlouhé hodiny v krutých bolestech.
Naštěstí mezi místním mysliveckým spolkem a zemědělci funguje skvělá spolupráce, takže případné sečení je vždy předem oznámeno.
Jako prevenci používáme pachové sady, které spolek za nemalé finanční prostředky ročně nakupuje. Tyto sady obsahují sprej s pachovým koncentrátem a smotky z dřevovlny, které postříkané tímto koncentrátem mají odradit srny, aby si srnčata na lukách odložily. Tento způsob záchrany je náročný časově a když se nesejde dostatek lidí, nestihneme někdy projít úplně všechny louky. Dlouhé hodiny prochozené na loukách by nás ale vůbec nemrzeli, kdyby tento způsob byl efektivní. Bohužel se ale setkáváme s tím, že není. Když v následujících dnech musíte odklízet mrtvá posekaná nebo v některých případech poraněná, ale stále živá srnčata, nebo vidíte na stejné louce pobíhat smutně pískající srnu, která hledá své mládě, pocit bezmoci je skutečně obrovský.
Dalším způsobem je procházení porostu těsně před sečí. Toto znamená ale vysokou časovou flexibilitu, kterou si ne každý pracující člověk může dovolit. Dále je zapotřebí projít skutečně každý centimetr louky, protože srnčata jsou velmi dobře v trávě maskovaná a snadno přehlédnutelná.
Drony mají v terénu téměř stoprocentní účinnost. Kromě dospělých kusů, srnčat a daňčat, najdou i zajíce, divoká selátka, bažanty nebo i ježka. Nalezená mláďata se pak v trsu trávy ukládají do bedny nebo koše vystlaného trávou a odnášejí mimo louku. Po ukončení seče se vrátí na stejné místo, kde ho srna zanechala. Pouto mezi srnou a mládětem je natolik silné, že srna své mládě opět přijme.
Pokud by se vybraly peníze, máme v plánu pořídit pro myslivecký spolek dron s termovizí DJI Mavic 3 Thermal a k tomu vše potřebné (náhradní baterie, koše na srnčata, …)
Cena tohoto samotného dronu je cca 150 000,- Kč + cca 25 000,- Kč budou stát školení, zkoušky, náhradní baterie atd.
Ráda bych nákupem dronu zefektivnila členům spolku práci a hlavně bych přitom ráda pomohla i bezbranným mláďatům. Vaše finanční podpora přispěje k zajištění bezpečnosti mláďat a umožní jejich matkám najít svá srnčata v pořádku.
Jsem nesmírně hrdá na svého muže, na svého osmnáctiletého syna, jehož vrstevníci mají leckdy úplně jinou náplň trávení volného času, ale i na ostatní členy mysliveckého spolku, jimž není život mláďat lhostejný a jsou ochotni pro ně obětovat svůj volný čas!
Pohled na srnu, kolem které radostně pobíhá její srnče, je nám všem odměnou!
Komu pomůžeme?
Srnčatům, daňčatům a ostatním mláďatům ukrytých v trávě.
Přes veškerou opatrnost zemědělců při sklizni je každoročně mnoho srnčat zabito nebo poraněno. Ta pak umírají dlouhé hodiny v krutých bolestech.
Srny pak marně hledají svá mláďata.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Pokud by se vybraly peníze, máme v plánu pořídit pro myslivecký spolek dron s termovizí DJI Mavic 3 Thermal a k tomu vše potřebné (náhradní baterie, koše na srnčata, …)
Cena tohoto samotného dronu je cca 150 000,- Kč + cca 25 000,- Kč budou stát školení, zkoušky, náhradní baterie atd.
Pokud by se nepodařilo vybrat celou částku, tak by podle výše vybrané sumy, byly buď nakoupeny pachové sady nebo by myslivecký spolek doplatil zbývající část na pořízení dronu ze svého.
Pokud by se podařilo vybrat částku vyšší, opět by podle sumy převyšující cílovou částku, byly nakoupeny z této částky pachové sady, případně další příslušenství potřebná pro záchranu mláďat.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
200 Kč • 13. 12. 2024 13:28
500 Kč • 10. 12. 2024 22:07
207 Kč • 9. 12. 2024 12:21
333 Kč • 27. 11. 2024 2:48
200 Kč • 23. 11. 2024 1:18
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.