Úspěšně vybráno:

Ondrova běžecká protéza ze Spartan Race

Vybráno 0 Kč 120 809 Kč
82 600 Kč
 -
198 dárců
Celkem se zapojilo
610 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ondrova běžecká protéza ze Spartan Race

Vybráno 0 Kč 120 809 Kč
82 600 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ondřej Procházka
Datum přidání
15. 4. 2021
Poslední aktualita

20. 5. 2021 13:26

Chtěl bych vám strašně moc poděkovat…

Zdravím vás všechny!   

Chtěl bych vám strašně moc poděkovat za peníze, co jste nasbírali. Je to neskutečných 120 809 Kč! Něco takového jsem naprosto nečekal. Cílem bylo sportovní běžecké chodidlo v hodnotě 83 000 Kč, díky vám ke sportovnímu chodidlu přibude i vakuový systém,
díky kterému bude protéza daleko lépe držet na noze.

Bylo to velké překvapení, čeho je lidská dobrosrdečnost schopná. Vidět u darů jména a úžasné osobní vzkazy mne dojímalo, někdy i velice rozesmálo.

Chtěl bych vám všem říct, že jste mi tímto dali obrovský impulz k dalším a daleko větším sportovním cílům. Nabili jste mne tak obrovsky energií, že to se ani žádnou částkou nedá vyčíslit. Budu rád, když mne budete v mém úsilí nadále sledovat, podporovat či se snad i přidáte.

Můžeme tu protézu od Vás klidně otestovat spolu.

Ještě jednou, DÍKY MOC ZA VŠECHNO!

Ondra

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Ahoj, jmenuji se Ondra. Jsem Brňák s původem z Vysočiny a už 29 let se snažím s pomocí rodiny, lékařů a dalších “poskládat” dohromady. Od 6 let mám amputovanou nohu a žiji naplno o protéze.

Jsem nadšený sportovec a v rámci připravovaného projektu jsem si nechal postavit sportovní protézu, díky které jsem pokořil i Spartan race. Přislíbení sponzoři v době Covidu bohužel nedopadli a projekt se zastavil. Samotné sportnovní chodidlo není hrazeno ze zdravotního pojištění a já se teď snažím najít způsob, jak několik desítek tisíc zafinancovat. Proto se s velkou prosbou o pomoc obracím na vás. 

Můj příběh

Narodil jsem se s vývojovou vadou – v lýtku mám jen jednu kost a na chodidle jsem měl pouze dva prsty. V devadesátých letech minulého století prý jeden ze tří případu v bývalém Československu.

Mám za sebou 15 operací nohy – podstoupil jsem natahování kostí, obrušování kostí aj.. V nemocnicích jsem strávil velkou část svého dětství a když mi bylo šest, amputovali mi lékaři chodidlo a postupně mi vzali ještě i část lýtka. Takový nekonečný příběh mého života.

Můj život s protézami: Ty první byly dřevěné. Často se lámaly. Párkrát se mi zlomila přímo na ulici. Když jsem byl v tu chvíli sám, pomohli mi i kolemjdoucí se dostat nějak domů. To člověka hodně zlomí. V takové momenty jsem si uvědomil, jak moc je zranitelný a odkázaný bohužel na pomoc ostatních.

Za mé postižení nikdo nemůže. Prostě se to stalo, takhle jsem se narodil. Mí rodiče mi celý život vštěpovali, že i přes svůj hendikep zmůžu cokoliv budu chtít. Že se nesmím nechat ovlivňovat tím, že nemám nohu. A taky tak svůj život žiju.

Sport je můj koníček, život, vášeň

Cvičení je pro mě cesta, díky které si uvědomuji, že dokážu co ostatní (i když nad tím musím více přemýšlet). Cvičím od svých 15 let. Do nedávna nijak profesionálně, spíš rekreačně a hlavně pro svůj pocit. Posilováním si hlavně držím zdravého ducha a stabilitu i sílu těla. Při dysbalanci, kterou mám kvůli handicapu, jsem zjistil, že je důležité, aby mé tělo mě vždy a všude bylo schopné podržet/udržet. Hledal jsem pomoc u trenérů, ale pokaždé jsem viděl, si se mnou neví rady. Báli se, aby se mi něco nestalo.

Nakonec jsem měl štěstí na spolužáka na vysoké škole, fitnesákovi, který se mi začal věnovat. Naučil mě, že cvičení je hlavně o hlavě a že to mé tělo, i částečně z kovu, zvládne. Nedělal ze mě chuděru bez nohy. Od té doby jsem začal cvičit jiným způsobem – naplno.

Toho si všimla skupina mladých lidí, kteří rozjížděli sportovní projekt. Dohromady jsme chtěli vytvořit koncept, kde široké veřejnosti představíme sport a limity handicapovaných. Rok se natáčely mé různé sportovní aktivity – snowboarding, lezení na stěnu, tréninky v posilovně, vozíčkářský basketbal aj. Celý projekt měl vyvrcholit účastí na Spartan race 2020 – Liberec.

V rámci běhu jsem ale narazil na jednu velkou překážku. Limitem se mi stala protéza, kterou jsem do té doby měl. S projektem jsme se dostali do fáze, kdy mi protetik sestavil novou běžeckou protézu a lidé z projektu přislíbili sponzora. Protože takové speciální protéze jde mimo běžné zdravotní pojištění a jedná se o částky necelých 100 tisíc korun.

Protéza se postavila a slouží svému cíli dobře. Já uběhl Sprint Spartan race v Liberci (cca 6 km a asi 25 překážek) za, pro mne úžasných, 3 hodiny a 50 min. Pokořil jsem tím sám sebe a hlavně svůj jeden z největších přání. Byl to neskutečný pocit štěstí. Na konci jsem brečel.

Bohužel, ale následný střet s realitou byl o to těžší. Sponzoři se v době Covidu sháněli těžce, snad až nemožně. Skupina kolem projektu se rozpadla. Vše skončilo pouze v skvělých vzpomínkách, ale s nahořklým pocitem bezmoci.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Mám protézu s běžeckým chodidlem v ceně 82 600 Kč, které je stále ještě neuhrazené. Naštěstí protetik, inženýr, který mi se vším pomáhá a pravidelně každé dva roky mi staví běžné protézy, situaci chápe a čeká společně se mnou, jak tuto situaci vyřeším. Zkoušel jsem různě hledat sponzory sám. Oslovil pár spolků, ale nakonec vidím poslední možnost zde.

Pokud bych nevybral celou částku, dofinancoval bych chodidlo z vlastních zdrojů/půjčky. Nic jiného už se snad ani dělat nedá.
Když by se vybralo na druhou stranu více peněz, moc rád bych tuto sportovní protézu dále zlepšoval. K běžeckému chodidlu pořídil i lepší upevnění – podtlakem. Nyní mám silikonový návlek na noze s takovým hřebem, kterým drží chodidlo s pahýlem. Bohužel, tento systém mi nevyhovuje, pokud se pahýl zapotí. Protéza má tendence ‘uletět’. Jedná se o další systém v hodnotě několika desítek tisíc.

Všem případným dárcům moc děkuji za pomoc.

Odkazy:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 5. 2021 13:26

Chtěl bych vám strašně moc poděkovat…

Zdravím vás všechny!   

Chtěl bych vám strašně moc poděkovat za peníze, co jste nasbírali. Je to neskutečných 120 809 Kč! Něco takového jsem naprosto nečekal. Cílem bylo sportovní běžecké chodidlo v hodnotě 83 000 Kč, díky vám ke sportovnímu chodidlu přibude i vakuový systém,
díky kterému bude protéza daleko lépe držet na noze.

Bylo to velké překvapení, čeho je lidská dobrosrdečnost schopná. Vidět u darů jména a úžasné osobní vzkazy mne dojímalo, někdy i velice rozesmálo.

Chtěl bych vám všem říct, že jste mi tímto dali obrovský impulz k dalším a daleko větším sportovním cílům. Nabili jste mne tak obrovsky energií, že to se ani žádnou částkou nedá vyčíslit. Budu rád, když mne budete v mém úsilí nadále sledovat, podporovat či se snad i přidáte.

Můžeme tu protézu od Vás klidně otestovat spolu.

Ještě jednou, DÍKY MOC ZA VŠECHNO!

Ondra

16. 4. 2021 13:56

Ondra děkuje dárcům

Lidi jste úžasní! Nevím, jakou formou vám všem za vaši pomoc poděkovat. Vyrazili jste mi dech. Vážím si vaší podpory, sdílení, vzkazů, zpráv a hlavně příspěvků.

Díky vám mám zaplacené sportovní chodidlo v hodnotě 82 600 Kč, se kterým se mi běhá daleko lépe než s běžnou protézou. Částka nad stanovený limit mi však pomůže s dalším vylepšením sportovní protézy. Rád bych zlepšil spojení protézy s nohou. Teď noha drží v protéze přes silikonový návlek s hrotem. To někdy klouže a při běhu lehce padá. Moc by mi pomohl podtlakový systém uchycení protézy na nohu. Bohužel, i tento systém něco stojí. Jedná se o techniku za 35 – 50 000 Kč.

Ještě jednou vám všem děkuji za projevenou podporu a úžasnou pomoc. Díky vám příští Spartan race bude hračka! Však uvidíte!

Ondra

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Kvasňa
500 Kč  •  14. 5. 2021 14:02
Tak ať ti to běhá chlape ;-)
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  3. 5. 2021 16:47
V.
1 000 Kč  •  29. 4. 2021 16:54
Mnoho zdaru!
💪
500 Kč  •  26. 4. 2021 17:34
DobroNinja
100 Kč  •  25. 4. 2021 13:01
OCR united :)
Marek Š.
500 Kč  •  25. 4. 2021 9:19
Keep Walking :)
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 4. 2021 9:54
Víťa
100 Kč  •  20. 4. 2021 21:25
Drž se kámo :)
J*****
500 Kč  •  20. 4. 2021 16:23
Kdybyste viděli jak Ondra vybíha schody v kanclu.... :D
DobroDárce
100 Kč  •  20. 4. 2021 9:12
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 4. 2021 19:28
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 4. 2021 18:07
D+B
500 Kč  •  18. 4. 2021 12:20
Kéž by takovýchto stránek bylo více.
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 4. 2021 10:12
Minsterovi
500 Kč  •  17. 4. 2021 8:35
Na podtlak....
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 4. 2021 5:42
DobroDárce
300 Kč  •  16. 4. 2021 21:42
LS.
300 Kč  •  16. 4. 2021 21:05
Veľký obdiv a vzor, držím palce a nech dobre slúži 😊
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  16. 4. 2021 20:52
Venca
500 Kč  •  16. 4. 2021 20:25
Jsi borec!
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 4. 2021 20:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat