Úspěšně vybráno:

Pro Viktorku a její silnou maminku 🥰

Vybráno 0 Kč 1 050 Kč
od 2 dárců
Pro Viktorku a její silnou maminku 🥰
2 dárci
Celkem se zapojilo
525 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pro Viktorku a její silnou maminku 🥰

Autor
Nik
Datum přidání
14. 2. 2024

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ráda bych, co nejvíce pomohla této úžasné rodině, která si to zaslouží 🥰 Mají neuvěřitelně naloženo a přesto je humor, optimismus a hlavně síla neopouští 👏🍀 Prosím pomozte jim alespoň symbolickou částkou.. 🙏 Moc děkuji ❤️držím jim pěsti a doufám s nimi, že to Viktorce pomůže 🍀


Představení sbírky

Představuji Vám Viktorku, usměvavou, krásnou, veselou pětiletou holčičku, která se narodila jako zdravá holčička. Do svého jednoho roku se vyvíjela jako zdravé miminko a však po jednom roce jsme si začali s rodinou všímat drobných rozdílů ve vývoji oproti jiným dětem.

V 18 měsících ovšem přišel zlom, došlo k rapidnímu zhoršení vývoje a Viktorka s námi přestala komunikovat  a zapomněla i většinu svých dovedností, které již uměla. Celou situaci jsme tedy začali řešit s odborníky.

S Viktorkou jsme podstoupili několik vyšetření, včetně vyšetření u psychologa, neurologa i genetické vyšetření nechybělo. Viktorce byla bohužel diagnostikována krutá nemoc zvaná Rettův syndrom. Toto onemocnění působí regresivně , obralo Viktorku již před 2 rokem jejího života o schopnost úchopu, chůze a hlasu. Viktorka je inkontinentní, nemůže mluvit a používat ruce, protože ji sužuje neustálý stereotypní pohyb rukou. Občas má i spánkovou poruchu, šilhá, skřípá zoubky, má spánkovou epilepsii a když se jí něco nelíbí a nebo se necítí dobře, dává to najevo pouze pláčem.

Komu pomůžeme?

Po stanovení diagnózy začal život plný otázek proč? Proč se tohle muselo stát zrovna naší holčičce? Vždyť se narodila úplně zdravá. Byla to hrozná beznaděj, trápení,  ale nezbývalo nic jiného než se s tím smířit a bojovat ze všech sil a být tu pro Viktorku.  A tak jsme začali zjišťovat, co by Viktorce mohlo pomoct a jaké služby by mohla využívat. Její onemocnění také  bohužel vyžaduje spousty návštěv u lékařů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Viktorka nyní více jak rok navštěvuje speciální školku a 2krát až 3krát týdně dochází na rehabilitace, které Viktorce velmi pomáhají a díky kterým dělá velké pokroky. Právě díky těmto rehabilitacím  se Viktorka může posouvat dál a zpevňovat nožičky. I když to bude běh na dlouhou trať má Viktorka velkou šanci se jednou sama rozchodit. Není to jen její sen, ale i náš, vidět své dítě jednou chodit!

Bohužel jsou tyto rehabilitace velmi nákladné a pojišťovnou celou částku nelze pokrýt. Pojišťovna hradí pouze pár rehabilitací a zbytek si musíme hradit sami. Jelikož jsou tyto rehabilitace finančně dost nákladné – 1 hodina cvičení v ARCADA NeuroMedical Center stojí 1000kč, jsme se rozhodli založit tuto sbírku, jejíž výtěžek použijeme právě na zmiňované neurorehabilitace v centru Arcada. Kdyby se podařilo vybrat finanční obnos alespoň na pokrytí 1 roku těchto rehabilitací pro naši velkou bojovnici, byli bychom šťastní stejně jako Viktorka, která se se svým osudem pere jako lvice a díky této sbírce by mohla rehabilitovat dál a po malých krůčcích se posouvat ke svému vysněnému cíli.

Pokud by se podařilo vybrat větší obnos, využili bychom ho na logopedie, SNOEZOLEN a Ergoterapie.

Budeme velice vděční za jakoukoliv pomoc , ať už malým příspěvkem nebo sdílením mezi své přátelé na sociálních sítích ať se náš příběh může dostat mezi co nejvíce lidí a máme tak pro Viktorku větší šanci . Moc děkujeme

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Nik
450 Kč  •  10. 4. 2024 10:05
Hodně štěstí 🍀
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  16. 2. 2024 20:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce