Delfinoterapie.cz

Delfinoterapie je jednou z mnoha forem terapií za pomoci zvířat. Čeští a slovenští klienti se již od roku 2011 vydávají do slunného Turecka, kde pracuje první český delfinoterapeut Olda Bureš.

8 Vytvořených sbírek
719 958 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Delfinoterapie, tedy terapie za pomoci delfínů, je jednou z mnoha forem terapií za pomoci zvířat (také animoterapie nebo zooterapie). Čeští a slovenští klienti se již od roku 2011 vydávají do slunného Turecka, kde pracuje první český delfinoterapeut Olda Bureš.

Princip delfinoterapie se odvíjí od silné motivace a radosti, která dokáže spustit emoce a stimulovat samoléčebné procesy v těle. Delfíni samozřejmě sehrávají jedinečnou a nezaměnitelnou roli. Delfinoterapie proto „zabírá“ na zcela odlišné problémy a nemoci, i když je forma léčení obdobná pro všechny klienty, od postižených dětí po dospělé trpící syndromem vyhoření.

Současně přitom působí na vztahy v rámci rodiny klienta, která obvykle trpí stresem z péče o nemocného. Pobyt v přímořském letovisku rodině současně poskytuje tolik potřebný odpočinek a příjemně strávený čas společně. Léčebný proces samovolně probíhá jak uvnitř, tak v okolí klienta. Výsledky jsou proto zcela individuální – fyzické nebo psychické, ale nejčastěji kombinované.

Desetidenní delfinoterapeutický pobyt v Turecku představuje intenzivní zážitek, který působí jako jakýsi urychlovač procesů nebo startér. Na tomto základě pak mohou stavět další formy terapie doma a vhodnou následnou péčí lze účinky delfinoterapie výrazně znásobit a prodloužit.

Sociální sítě