Úspěšně vybráno:

Složili jste se na hyperbarickou kyslíkovou komoru pro Ondráška

Vybráno 0 Kč 300 196 Kč
260 000 Kč
 -
518 dárců
Celkem se zapojilo
580 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na hyperbarickou kyslíkovou komoru pro Ondráška

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Šínová
Datum přidání
22. 11. 2021

Jak to vše začalo?

Náš příběh začal před 8 lety, kdy se narodil krásný chlapeček jménem Ondrášek. Ondrášek byl šikovný kluk, který se do roku a půl vyvíjel jako ostatní děti a dělal nám velkou radost. Bohužel pak nastal velký regres a já viděla, že Ondík začíná být úplně jiný než ostatní děti. Ondrášek se přestal koukat do očí, mluvit, jakkoli komunikovat a koukal se převážně do stropu, někam do prázdna.

Náš život se obrátil vzhůru nohama. Začalo nám kolečko běhání po doktorech: psycholog, neurolog, foniatrie, hospitalizace a vyšetření v narkóze. Ve 2,5 letech dostal diagnózu dětský autismus, která byla časem upravena na nízkofunkční autismus s těžkou až hlubokou mentální retardací a neslyšící na jedno ouško.

S Ondráškem jsem zůstala několik let sama, bylo to velmi náročné období, skloubit celodenní péči o Ondráška, práci, doktory, různá vyšetření k získání asistenta, školku, atd.

Ale časem jsme našli nového tatínka, který je úžasný, bere syna takového jaký je, moc ho miluje a já mu za vše, co pro nás dělá, od srdíčka moc a moc děkuji.

 „Autismus je poruchou vývoje sociální interakce a komunikace. Jde o vrozenou odlišnost ve vývoji a fungování mozku, která způsobuje, že dítě se chová a myslí jinak než jeho vrstevníci."

Snad i díky naší sbírce se pojem autismus dostane mezi více lidí, protože na těchto dětech není na první pohled vidět, že jsou „jiní“, ale hodně se setkáváme s nepochopením, proč se syn chová „jinak“, s názory, jak máme nevychované dítě, s pohledy, které nás vždy zabolí. Ale ani my nevíme, jak to syn vnímá, zda ho to uvnitř bolí a trápí, bohužel nám to nedokáže říct.

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“

Co to znamená v běžném životě?

Ondrášek má nyní 8 let, je to náš úžasný a krásný kluk, ale potřebuje celodenní dohled a péči, která je velmi náročná, jak fyzicky tak i psychicky.

Denně se musíme snažit pochopit jeho potřeby a aktuální rozpoložení. Ondrášek nemá rád změny, když je nespokojený, reaguje křikem nebo nepřijatelným chováním.
Třeba návštěvy lékařů jsou pro nás velmi náročné, syna musíme při vyšetřeních držet nebo ošetření musí probíhat v narkóze.

Největší úskalí je komunikace. Ondrášek nemluví, nerozumí mluvenému slovu, naše veškerá komunikace je pouze ukazováním nebo voděním. Bohužel zatím nejeví zájem ani o alternativní komunikační systémy. Nejhorší jsou situace, kdy nám nedokáže říct, co se mu děje, co ho bolí, co by si přál a my bychom mu chtěli pomoct.

Vedle poruchy komunikace a sociálního chování má Ondrášek omezený výběr potravin, v noci se často budí a je neklidný.

Jako všichni milující rodiče bychom pro Ondráška udělali vše, aby byl šťastný, jeho život co nejkrásnější a byl co nejvíce soběstačný.



Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

  • Kyslíková terapie

Vyzkoušeli jsme různé terapie, ale prozatím nám nejvíce pomohla hyperbarická kyslíková komora. Komoru jsme měli 2 měsíce zapůjčenou, ale to je velmi nákladné, a když nemá Ondrášek svůj den nebo byl nemocný, tak do komory nemohl.

Za dva měsíce podstoupil přes 20 ponorů a začal funkčně používat i 10 slov za den. Někdy méně, některé zkomoleně, ale z každého slůvka jsme měli ohromnou radost a rádi bychom v této terapii pokračovali. Ve studiích jsme se dočetli, že je potřeba aspoň 40 ponorů a několikrát v roce opakovat. Pokud by se vybralo peněz méně, použili bychom je opět na pronájem komory.

Hyperbarická oxygenoterapie spočívá v inhalaci 100% kyslíku za vyššího tlaku. Hyperbarický kyslík se dokáže dostat k takzvaným spícím buňkám v mozku a v nervové tkáni a postupně probudí jejich metabolismus. Účinek této terapie spočívá v tom, že stimuluje buňky, podporuje růst nových tkání, vytlačuje škodlivé kyslíkové radikály, stimuluje latentní neurony a zlepšuje průtok krve v mozku.

  • Senzorické a relaxační pomůcky

Ondrášek bývá i hodně smyslově nevyrovnaný a má problém vnímat svoje tělo, díky tomu se pak dostává do afektů, kdy si i ubližuje. V pokojíčku se mu snažíme vytvořit snoezelen koutek, kam by si mohl zalézt a zklidnit se. Originál věci pro autíky se dělají velmi kvalitní a odolné, (děti nemají dobrý cit a nerozeznají nebezpečí, čím by si mohly ublížit) proto jsou i velmi nákladné. Pokud by se vybralo více peněz, rádi bychom mu koupili senzorické a relaxační věci do tohoto koutku.

Závěrem

Celý svůj život jsem si přála mít svoji šťastnou rodinu a zdravé děti. Život musíme přijmout i s překážkami, které nám postaví do cesty, ale můžeme je ovlivnit, proto Vás prosím o pomoc.

Vážíme si Vaší pomoci a ze srdce Vám moc děkujeme.

Maminka Petra, tatínek Luboš, syn Ondrášek a jeho sestřička Terezka.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
243 Kč  •  24. 1. 2022 7:54
Milý dárce
100 Kč  •  23. 1. 2022 18:45
Dárce, který je pro každou dobrost
120 Kč  •  23. 1. 2022 16:40
Laskavý dárce
45 Kč  •  23. 1. 2022 9:02
Dárce, který je pro každou dobrost
66 Kč  •  23. 1. 2022 1:06
Dobrosrdečný dárce
123 Kč  •  22. 1. 2022 20:48
Velkorysý dárce
40 Kč  •  22. 1. 2022 20:40
DobroDárce
60 Kč  •  22. 1. 2022 16:17
DobroDárce
50 Kč  •  22. 1. 2022 15:40
DobroDárce
170 Kč  •  22. 1. 2022 13:59
DobroDárce
170 Kč  •  22. 1. 2022 10:42
Laskavý dárce
150 Kč  •  22. 1. 2022 9:13
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 1. 2022 6:57
Milý dárce
70 Kč  •  21. 1. 2022 23:13
Velkorysý dárce
70 Kč  •  21. 1. 2022 23:09
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 1. 2022 22:51
Laskavý dárce
60 Kč  •  21. 1. 2022 22:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat