Pomozme Ondřejce k větší samostatnosti v denním životě
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Pomozme Ondřejce k větší samostatnosti v denním životě
Všechny sbírky ověřujeme
Kdo sbírku organizuje?
Dovolte abych se vám představila, jmenuji se Ondřejka je mi 48 let, již v 17 ti letech v roce 1991 mi náhle do života vstoupila nemoc, která mě značně omezila v pohybu v nemocnici mi stanovili diagnózu polyradikuloneuritida – zánět centrální nervové soustavy.
Během chvilky se mi naprosto obrátil celý dosavadní aktivní život.
Nervové omezení stále postupovalo a v roce 2001 mi byla sdělena nová diagnóza roztroušená skleróza progresivní forma, která nebyla v 17 ti letech diagnostikována a tím pádem ani léčena. Zanedlouho po stanovení diagnózy následovaly časté pobyty v nemocnici a pak mě nemoc posadila na invalidní vozík. Žádná léčba nezabírala ba naopak se projevovaly jen vedlejší nežádoucí účinky. Z důvodu tohoto onemocnění se často dopravuji k lékařům, onemocnění má autoimunitní charakter a tak se nemohu dopravovat veřejnou dopravou. Proto se obracím na vás s prosbou o pomoc při financování nákladné nerorehabilitační léčby a alternativní podpory pro funkci nervového systému těla Apiterapie i tolik potřebného auta, které by mi usnadnilo každodenní život. Mým velkým přáním je být samostatná, moci zase chodit a žít plnohodnotným životem nebýt závislá na pomoci své rodiny a asistence.
Komu pomůžeme?
Narodila jsem se jako veselé živé dítě. Aktivně jsem sportovala. Věnovala jsem se sportovní gymnastice. Jezdila na koni.
Během studia pedagogické školy jsem jeden podzimní večer v roce 1991 ve věku 17 ti let vstala od svého výtvarnického stolku a došla za rodiči do obývacího pokoje ukázat svou dokončenou rytinu. Posadila se do křesla, ale už jsem se nedokázala sama zvednout. Rodiče mě dovezli do nemocnice na pohotovost neurologického oddělení. Doktor však zhodnotil, že nic závažného neshledává a poslal mě zase domů. Druhý den mě doprovodila maminka k praktickému lékaři kam jsem stěží s oporou došla. Lékařka si všimla, že nejsem schopná stát ztrácím rovnováhu a podlamují se mi kolena. Poslala mě do nemocnice na neurologii, kde jsem již zůstala.
Během chvilky se mi změnil život.
Podstoupila jsem vyšetření mozkomíšního moku a lékařská diagnóza zněla polyradikuloneuritida – zánět centrální nervové soustavy. Po 2 měsících mě propustili domů bez léčby s doporučením klidu na lůžku a domácí rehabilitace.
I přes pohybové omezení jsem dokončila studium na pedagogické škole a nastoupila do zaměstnání na speciální základní škole jako pedagog – vychovatel. Své neurologické omezení jsem se naučila kompenzovat.
V roce 2001 jsem pro neurologické projevy byla hospitalizována a tentokrát zněla lékařská diagnóza po vyšetření na magnetické rezonanci - roztroušená skleróza mozkomíšní. Od počátku měla nemoc maligní průběh. Projevy neurologického omezení se mi dařilo zvládat ať už šlo o problémy se zrakem v podobě zdvojeného vidění – diplopie, se sluchem – tinitus i jemnou motorikou- chrnutí pravé ruky.
Na rekreační sport a život jak jsem jej znala jsem mohla zapomenout. Brala jsem to jako výzvu k novému začátku.
Nepodávala jsem se tomu i když jsem od roku 2004 v plném invalidním důchodu věnovala jsem se práci pro zdravotně postižené v chráněné dílně. Zastávala jsem pozici PR manažera a fundraisera. Na základě poznání situace na trhu práce pro zdravotně postižené jsem se stala spoluzakladatelkou nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením – NFOZP a v prvních letech jeho ředitelkou. Nadační fond dodnes pomáhá zdravotně postiženým s pracovním uplatněním.
Neurologické omezení se zvyšovalo, žádná léčba nezabírala a tak přišla nutnost používat invalidní vozík nejprve jen v exteriéru, ale postupně i v interiéru. Na základě pobytu v sanatoriu Klimkovice mi byla doporučena neurorehabilitační léčba, kterou poskytuje klinika Axon. Tuto léčbu však nehradí zdravotní pojišťovna a ani doporučený domácí funkční neurorehabilitační přístroj WalkAide s jehož pomocí dokážu s použitím kompenzačních pomůcek chodit. Obrátila jsem se tedy k alternativnímu způsobu léčby, který je ve světě úspěšně používán a tím je apiterapie – léčba včelím jedem. Ta mi umožňuje se postavit a jít za použití francouzských holí. Avšak tuto metodu klasická medicína neuznává tím pádem ani zdravotní pojišťovna nehradí.
Navzdory fyzickému omezení žiji aktivním životem, stále se věnuji aktivitám pro zdravotně postižené. Navštěvuji a pořádám kulturní akce, přednášky. Vedu rukodělnou dílnu na výrobu šperků, malířský ateliér i poradnu pro zdravotně postižené.
Pracovala jsem pro společnost uznanou jako pracoviště na chráněném trhu práce s pobočkami po celém území ČR, která zaměstnává 90% zdravotně postižených zastávala jsem pozici HR referent – rekruiterka. Společnost snižovala stav zaměstnanců a tak jsem ze dne na den přišla o práci i pravidelný příjem.
Nyní pomáhám jako poradce v sociální problematice – dojíždím za lidmi s různými druhy zdravotního postižení od dětí po dospělé poskytuji jim podporu a poradenství.
Ráda bych žila běžným životem chodila do zaměstnání, jezdila do přírody, na návštěvy přátel a rodiny.
Pořízení spolehlivého auta, podstoupení doporučené léčby neurorehabilitace na klinice Axon i účinná apiterapie jsou mimo mé finanční možnosti.
Celý život pomáhám druhým, nyní potřebuji pomoc sama.
Naše auto je staré 15 let s najetým téměř půl milionem kilometrů již vypovídá službu, proto prosím o pomoc abych mohla žít opět plnohodnotným životem pomáhat zdravotně postiženým, zajistit svou dceru a být jí plnohodnotnou matkou.
Nyní vás všechny žádám o pomoc podpořte prosím mou sbírku.
Moc ráda bych se opět zapojila do aktivního života dál pracovala v neziskovém sektoru jako poradce pro zdravotně postižené. K tomu abych se mohla stát samostatnější potřebuji spolehlivé vozidlo a k tomu abych přiměla své nohy opět k chůzi potřebuji intenzivní neurorehabilitaci. V kombinaci s intenzivní alternativní léčbou apiterapií.
Bohužel z invalidního důchodu si na neurorehabilitaci v klinice AXON, na spolehlivé vozidlo s úpravou ani na účinnou apiterapii nemám možnost našetřit potřebnou částku. Na sjednání úvěru nemám dostatečný příjem.
Proto se obracím na vás. Prosím, podpořte mou sbírku na zaplacení roční funkční neurorehabilitace na klinice AXON 525 000,- Kč.
Zakoupení zánovního automobilu VW Tiguan 826 000,- Kč a jeho úpravu 254 000,-Kč .
Účinnou apiterapii v rozsahu celoroční terapie 219 000,-Kč.
Děkuji předem za finanční prostředky, každá koruna bude využita pro naplnění mého snu a společnosti to svou prací pro zdravotně postižené vrátím to vám slibuji.
I přes své pohybové omezení žiji aktivním životem a motivuji k tomu i ostatní.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze ze sbírky by byly použity na zakoupení ojetého osobního vozu VW Tiguan a jeho speciální úpravu cena vozu včetně úpravy je 1 080 tisíc korun.
Úhradu neurorehabilitace na klinice Axon kde je léčba hrazena pacientem a jeden měsíc léčby stojí 75 tisíc korun doporučená doba léčby je navržena na celý rok v celkové ceně 525 tisíc korun.
Úhradu apiterapie v doporučeném rozsahu 2× v týdnu po dobu jednoho roku 219 tisíc korun.
Pokud nebude vybraná celá částka pokusím se sehnat vhodné levnější auto a obrátím se na nadace s žádostí o příspěvek na úhradu neurorehabilitace na klinice Axon.
Stejně tak úhradu apiterapie v potřebném rozsahu.
Když se vybere větší částka použiji finanční prostředky na pořízení domácího funkčního neuro stimulačního přístroje WalkAide a další rehabilitace, fyzioterapie.
Vím, že cesta k mému uzdravení bude nelehká, ale věřím, že s vaší pomocí bude o něco snazší. Chci žít stále aktivním životem být pro ostatní užitečná a předávat své zkušenosti dál. Motivovat zdravotně postižené k aktivnímu životu i přes jejich tělesné či jiné omezení.
Z celého srdce děkuji za vaši pomoc a podporu.
S úctou, respektem ke každému dárci,
Ondřejka
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
1 000 Kč • 1. 2. 2022 12:43
300 Kč • 25. 1. 2022 19:01
100 Kč • 22. 1. 2022 1:23
10 000 Kč • 18. 1. 2022 17:24
2 000 Kč • 18. 1. 2022 12:21
500 Kč • 18. 1. 2022 11:45
100 Kč • 11. 1. 2022 22:22
2 200 Kč • 8. 1. 2022 9:43
1 000 Kč • 7. 1. 2022 9:07
1 000 Kč • 5. 1. 2022 17:07
1 000 Kč • 5. 1. 2022 13:22
100 Kč • 5. 1. 2022 11:22
1 000 Kč • 3. 1. 2022 17:17
1 000 Kč • 29. 12. 2021 10:16
100 Kč • 28. 12. 2021 16:09
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.