Sbírka ukončena:

Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Krainová
Datum přidání
28. 2. 2021

Průvodce ztrátou miminka Na křídlech motýla je  určen ženám, které čekaly miminko… a ono už není.

  • Provází ženy procházející perinatální ztrátou (samovolný potrat, indikovaný potrat z důvodu vrozené vady, úmrtí miminka při porodu nebo krátce po něm) těžkým obdobím, kdy šok střídá beznaděj, zoufalství a mnohdy i pocit viny a selhání.
  • Podporuje v období truchlení a konejší ve fázi rozloučení, přijetí a smíření, dodává naději a jemně vede k přirozené transformaci po bolestné zkušenosti setkání se smrtí.

A to vše laskavě, podporujícím a respektujícím  způsobem, s hlubším přesahem, ale bez ezozkratek vedoucích do třináctých komnat plných bolesti. Tak, aby si tyto ženy dovolily vědomě odžít a přijmout, co je potřeba a jít dál bez pocitu viny a potlačování či skrývání toho, co se v nich děje, jen s laskavou vzpomínkou na milovanou dušičku, jejímž je motýl symbolem.

Obsahuje také popis řízených relaxací a vizualizací na podporu fyzické i emocionální regenerace i přípravu na případné další těhotenství a porod.

Průvodce slouží také širší rodině a blízkým k tomu, aby pochopili, jak se maminka po perinatální ztrátě cítí a mohli ji být na blízku a podpořit ji bez obvyklých bagatelizací, nebo popírání a potlačování emocí.

Komu pomůžeme? 

„Působím jako koučka a terapeutka a mám vlastní zkušenost se ztrátou miminka v pokročilé fázi těhotenství díky srdeční vadě neslučitelné se životem mimo dělohu.

Byly to nejhorší okamžiky mého života, byla jsem zmatená, v šoku, plná bolesti a hlubokého smutku…a na emocionální úrovni také hrozně sama. V té době jsem napsala sérii osobních blogů a po jejich uveřejnění se na mě začaly obracet ženy se stejnou či podobnou zkušeností. Velmi často přicházely s tím, že jejich okolí nechápe, jak se cítí a chybí jim skutečná podpora nejbližších.

Po šesti letech naslouchání příběhům a terapeutického provázení jsem se rozhodla své zkušenosti zpracovat do podoby průvodce ztrátou miminka se záměrem, aby už žádná žena nebyla v těžkých chvílích sama a nepochopená. Vím, že je to období, kdy řada žen touží vědět a cítit, že v tom nejsou samy, ale jsou ve stavu, kdy jim činí potíže už samotná existence a nemají sílu se pídit po něčem, co by je mohlo podpořit. Proto chci, aby byl průvodce snadno vyhledatelný a okamžitě dostupný, bez vyplňování formulářů, nutné úhrady apod.

Díky všemu, čím jsem prošla, jsem si uvědomila, jak často si pasivně stěžujeme na věci, které můžeme změnit a zároveň se bráníme s pokorou odžít a přijímat ty, které změnit nelze.“  (Petra Krainová)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity vytvoření a správu optimalizované a snadno dohledatelné webové stránky, na které bude možné si průvodce Na křídlech motýla stáhnout v elektronické podobě (PDF) ihned, zdarma a bez registrace. Kromě toho pokryjí náklady na vznik a zpracování průvodce a komunikaci prostřednictvím sociálních sítí a médií vedoucí k tomu, aby se možnost stažení zdarma dostala do širšího povědomí. Autorka v současné době připravuje průvodce komunikací s ženami po ztrátě miminka, který je určen pro jejich rodinné příslušníky a přátele.

Perinatální ztráta je téma, o kterém se nemluví. Ačkoliv jde o jev – bohužel – poměrně častý, jde o jedno ze společenských tabu. To vede k tomu, že jsou ženy procházející ztrátou miminka nuceny své pocity a potřeby potlačovat a to se posléze může projevit jako řada psychických i fyzických neduhů.

Šestinedělí bez dítěte může být nejnáročnějším úsekem života…

a přesto se často s větší otevřenou podporou setká člověk, který prodělá život neohrožující úraz, než matka, která přišla o své dítě. Pokud se žena po perinatální ztrátě chce cítit podporovaná a přijímaná i se svou bolestí, je nucena se obrátit na placené odborníky, což je v pořádku, ale mnohdy to není v jejích možnostech. V horším případě volí cestu (také placenou, ale často nefunkční) ezoterických zkratek, které vedou opět jen k potlačení jen s jinými projevy, které někdy hraničí až s adorací tématu, což u veřejnosti může vyvolávat další odpor.

Cílem autorky je jemným a laskavým způsobem podpořit ženy po perinatální ztrátě a jejich blízké, navést okolí k podporujícím reakcím a odtabuizovat téma tak, aby se o něm dalo hovořit otevřeně bez patosu a afektu, ale i bez strachu z odsouzení i pocitu nepatřičnosti. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 3. 2021 12:57
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 3. 2021 17:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat