Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka
od 2 dárců
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Na křídlech motýla – průvodce ztrátou miminka
Všechny sbírky ověřujeme
Průvodce ztrátou miminka Na křídlech motýla je určen ženám, které čekaly miminko… a ono už není.
- Provází ženy procházející perinatální ztrátou (samovolný potrat, indikovaný potrat z důvodu vrozené vady, úmrtí miminka při porodu nebo krátce po něm) těžkým obdobím, kdy šok střídá beznaděj, zoufalství a mnohdy i pocit viny a selhání.
- Podporuje v období truchlení a konejší ve fázi rozloučení, přijetí a smíření, dodává naději a jemně vede k přirozené transformaci po bolestné zkušenosti setkání se smrtí.
A to vše laskavě, podporujícím a respektujícím způsobem, s hlubším přesahem, ale bez ezozkratek vedoucích do třináctých komnat plných bolesti. Tak, aby si tyto ženy dovolily vědomě odžít a přijmout, co je potřeba a jít dál bez pocitu viny a potlačování či skrývání toho, co se v nich děje, jen s laskavou vzpomínkou na milovanou dušičku, jejímž je motýl symbolem.
Obsahuje také popis řízených relaxací a vizualizací na podporu fyzické i emocionální regenerace i přípravu na případné další těhotenství a porod.
Průvodce slouží také širší rodině a blízkým k tomu, aby pochopili, jak se maminka po perinatální ztrátě cítí a mohli ji být na blízku a podpořit ji bez obvyklých bagatelizací, nebo popírání a potlačování emocí.
Komu pomůžeme?
„Působím jako koučka a terapeutka a mám vlastní zkušenost se ztrátou miminka v pokročilé fázi těhotenství díky srdeční vadě neslučitelné se životem mimo dělohu.
Byly to nejhorší okamžiky mého života, byla jsem zmatená, v šoku, plná bolesti a hlubokého smutku…a na emocionální úrovni také hrozně sama. V té době jsem napsala sérii osobních blogů a po jejich uveřejnění se na mě začaly obracet ženy se stejnou či podobnou zkušeností. Velmi často přicházely s tím, že jejich okolí nechápe, jak se cítí a chybí jim skutečná podpora nejbližších.
Po šesti letech naslouchání příběhům a terapeutického provázení jsem se rozhodla své zkušenosti zpracovat do podoby průvodce ztrátou miminka se záměrem, aby už žádná žena nebyla v těžkých chvílích sama a nepochopená. Vím, že je to období, kdy řada žen touží vědět a cítit, že v tom nejsou samy, ale jsou ve stavu, kdy jim činí potíže už samotná existence a nemají sílu se pídit po něčem, co by je mohlo podpořit. Proto chci, aby byl průvodce snadno vyhledatelný a okamžitě dostupný, bez vyplňování formulářů, nutné úhrady apod.
Díky všemu, čím jsem prošla, jsem si uvědomila, jak často si pasivně stěžujeme na věci, které můžeme změnit a zároveň se bráníme s pokorou odžít a přijímat ty, které změnit nelze.“ (Petra Krainová)
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze ze sbírky budou použity vytvoření a správu optimalizované a snadno dohledatelné webové stránky, na které bude možné si průvodce Na křídlech motýla stáhnout v elektronické podobě (PDF) ihned, zdarma a bez registrace. Kromě toho pokryjí náklady na vznik a zpracování průvodce a komunikaci prostřednictvím sociálních sítí a médií vedoucí k tomu, aby se možnost stažení zdarma dostala do širšího povědomí. Autorka v současné době připravuje průvodce komunikací s ženami po ztrátě miminka, který je určen pro jejich rodinné příslušníky a přátele.
Perinatální ztráta je téma, o kterém se nemluví. Ačkoliv jde o jev – bohužel – poměrně častý, jde o jedno ze společenských tabu. To vede k tomu, že jsou ženy procházející ztrátou miminka nuceny své pocity a potřeby potlačovat a to se posléze může projevit jako řada psychických i fyzických neduhů.
Šestinedělí bez dítěte může být nejnáročnějším úsekem života…
a přesto se často s větší otevřenou podporou setká člověk, který prodělá život neohrožující úraz, než matka, která přišla o své dítě. Pokud se žena po perinatální ztrátě chce cítit podporovaná a přijímaná i se svou bolestí, je nucena se obrátit na placené odborníky, což je v pořádku, ale mnohdy to není v jejích možnostech. V horším případě volí cestu (také placenou, ale často nefunkční) ezoterických zkratek, které vedou opět jen k potlačení jen s jinými projevy, které někdy hraničí až s adorací tématu, což u veřejnosti může vyvolávat další odpor.
Cílem autorky je jemným a laskavým způsobem podpořit ženy po perinatální ztrátě a jejich blízké, navést okolí k podporujícím reakcím a odtabuizovat téma tak, aby se o něm dalo hovořit otevřeně bez patosu a afektu, ale i bez strachu z odsouzení i pocitu nepatřičnosti.
Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?
Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
500 Kč • 5. 3. 2021 12:57
500 Kč • 4. 3. 2021 17:25
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.