Sbírka ukončena:

Asistenční pes pro dvojčátka Leu a Zoe, která trpí autismem

Vybráno 0 Kč 6 800 Kč
250 000 Kč
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
523 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
53 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Asistenční pes pro dvojčátka Leu a Zoe, která trpí autismem

Vybráno 0 Kč 6 800 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
FreeRunHelps, z. s. a Veronika, maminka holčiček
Datum přidání
18. 6. 2020

Lea a Zoe jsou tříletá dvojčátka ze Žďárska. Obě holčičky mají poruchu autistického spektra, každá má však jinou formu. Děvčátka skvěle reagují na canisterapii, neboli metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny. Lea se více otevřela svému okolí a Zoe se přestala bát doteků. Bestík je dvouletý zlatý retrívr z obecně prospěšné společnosti Pestrá, která cvičí asistenční psy. Výcvik asistenčního psa je velmi nákladná záležitost, která stojí 250 000 Kč. Holkám by pejsek ale velmi pomohl, proto se spojme a pomozme!

Komu pomůžete?

Autismus, slovo které pro naši rodinu před rokem a půl nic neznamenalo. Věděli jsme už delší dobu před tím, že jedna z holčiček je jiná, prostě svá, přesto úžasná a naše. Jsme rodina a společně vychováváme 4 krásné dcery. Natálku (9 let), Elišku (4 roky) a dvojčata Zoe a Leu (3 roky). 

Leunce dal poprvé diagnózu PAS se střední až těžkou MR pan doktor v dubnu 2019. Věděli jsme, že je jiná, ale i tak to byla rána. Začal koloběh. Zjišťování, co pro ni můžeme udělat, jak s ní pracovat, či komunikovat. Docházení ke specialistům, do center pro autisty. Léto uteklo jako voda a v září dostala diagnózu i Zoinka. Dětský autismus – každá je jiná, každá je svá.

Obě holčičky ale vyžadují obrovskou péči 24 hodin. Obě samotné nezvládnou téměř nic. Leunku krmím, Zoe někdy zvládá sama. Obě jsou na plenách – celodenně. Je to náročné, ale každý byť malý pokrok, je pro nás obrovský.

O nemoci

Lea byla od narození velmi klidné miminko. Autistické rysy jsme u ní začali pozorovat velmi brzy. Zhruba v době, kdy začala chodit (15 měs.) – běhala po místnosti z rohu do rohu a třepotala ručičkama. Také rovnala věci, hračky do řad neustále dokola, jinak si neuměla hrát. Byla samotářská a neměla ráda dotyky.

Zoe byla naopak běžné dítě. Když ji něco trápilo, plakala. U ní jsme projevy autismu začali sledovat až mnohem později. Až ve 2,5 letech – nemluvila, často se zlobila, přestala mít zájem o vše kolem. V přítomnosti Ley měla vždy záchvaty paniky. Později jsme i přišli na to, že se hodně leká, bojí se zvuků, i běžná konverzace více lidí v jedné místnosti byla pro ni trauma a vyústila v šílený afekt.

Jednou z terapií, které se intenzivně věnujeme je canisterapie. Díky ní se Lea otevřela více okolí a Zoe se přestala bát dotyků. Dojíždí k nám moc hodná a úžasná paní s pejskem – fenkou Sárou. Holčičky si ji zamilovaly a myslíme, že i ona je, podle skvělých pokroků. A tak jsem se jako rodina rozhodli, že bychom rádi přijali dalšího člena rodiny, a to asistenčního pejska

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na dalšího člena rodiny - asistenčního pejska. Poznali jsme Bestíka, lásku na první pohled. Máme možnost a velkou šanci udělat společně s ním a holčičkami velký kus práce

Leunku bude zklidňovat při polohování a se Zoinkou pracovat na motivaci. Vidíme v tom jako rodina velký potenciál, táhne nás to kupředu. Jsou to naše lásky a uděláme co budeme moci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

dárce
100 Kč  •  7. 8. 2020 11:10
ať pejsek pomáhá a přináší radost
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 7. 2020 17:41
JR
500 Kč  •  22. 7. 2020 10:03
Ať pejsek pomůže
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  14. 7. 2020 10:09
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2020 18:31
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  11. 7. 2020 10:57
Milý dárce
300 Kč  •  10. 7. 2020 20:14
Milý dárce
200 Kč  •  7. 7. 2020 17:13
DobroDárce
100 Kč  •  7. 7. 2020 12:59
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 7. 2020 11:35
Milý dárce
500 Kč  •  3. 7. 2020 11:44
Milý dárce
300 Kč  •  1. 7. 2020 18:04
DobroDárce
2 000 Kč  •  29. 6. 2020 11:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat