Asistenční pes pro dvojčátka Leu a Zoe, která trpí autismem
z 250 000 Kč
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Asistenční pes pro dvojčátka Leu a Zoe, která trpí autismem
Všechny sbírky ověřujeme
Lea a Zoe jsou tříletá dvojčátka ze Žďárska. Obě holčičky mají poruchu autistického spektra, každá má však jinou formu. Děvčátka skvěle reagují na canisterapii, neboli metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny. Lea se více otevřela svému okolí a Zoe se přestala bát doteků. Bestík je dvouletý zlatý retrívr z obecně prospěšné společnosti Pestrá, která cvičí asistenční psy. Výcvik asistenčního psa je velmi nákladná záležitost, která stojí 250 000 Kč. Holkám by pejsek ale velmi pomohl, proto se spojme a pomozme!
Komu pomůžete?
Autismus, slovo které pro naši rodinu před rokem a půl nic neznamenalo. Věděli jsme už delší dobu před tím, že jedna z holčiček je jiná, prostě svá, přesto úžasná a naše. Jsme rodina a společně vychováváme 4 krásné dcery. Natálku (9 let), Elišku (4 roky) a dvojčata Zoe a Leu (3 roky).
Leunce dal poprvé diagnózu PAS se střední až těžkou MR pan doktor v dubnu 2019. Věděli jsme, že je jiná, ale i tak to byla rána. Začal koloběh. Zjišťování, co pro ni můžeme udělat, jak s ní pracovat, či komunikovat. Docházení ke specialistům, do center pro autisty. Léto uteklo jako voda a v září dostala diagnózu i Zoinka. Dětský autismus – každá je jiná, každá je svá.
Obě holčičky ale vyžadují obrovskou péči 24 hodin. Obě samotné nezvládnou téměř nic. Leunku krmím, Zoe někdy zvládá sama. Obě jsou na plenách – celodenně. Je to náročné, ale každý byť malý pokrok, je pro nás obrovský.
O nemoci
Lea byla od narození velmi klidné miminko. Autistické rysy jsme u ní začali pozorovat velmi brzy. Zhruba v době, kdy začala chodit (15 měs.) – běhala po místnosti z rohu do rohu a třepotala ručičkama. Také rovnala věci, hračky do řad neustále dokola, jinak si neuměla hrát. Byla samotářská a neměla ráda dotyky.
Zoe byla naopak běžné dítě. Když ji něco trápilo, plakala. U ní jsme projevy autismu začali sledovat až mnohem později. Až ve 2,5 letech – nemluvila, často se zlobila, přestala mít zájem o vše kolem. V přítomnosti Ley měla vždy záchvaty paniky. Později jsme i přišli na to, že se hodně leká, bojí se zvuků, i běžná konverzace více lidí v jedné místnosti byla pro ni trauma a vyústila v šílený afekt.
Jednou z terapií, které se intenzivně věnujeme je canisterapie. Díky ní se Lea otevřela více okolí a Zoe se přestala bát dotyků. Dojíždí k nám moc hodná a úžasná paní s pejskem – fenkou Sárou. Holčičky si ji zamilovaly a myslíme, že i ona je, podle skvělých pokroků. A tak jsem se jako rodina rozhodli, že bychom rádi přijali dalšího člena rodiny, a to asistenčního pejska.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze ze sbírky budou použity na dalšího člena rodiny - asistenčního pejska. Poznali jsme Bestíka, lásku na první pohled. Máme možnost a velkou šanci udělat společně s ním a holčičkami velký kus práce.
Leunku bude zklidňovat při polohování a se Zoinkou pracovat na motivaci. Vidíme v tom jako rodina velký potenciál, táhne nás to kupředu. Jsou to naše lásky a uděláme co budeme moci.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
100 Kč • 7. 8. 2020 11:10
100 Kč • 26. 7. 2020 17:41
500 Kč • 22. 7. 2020 10:03
2 000 Kč • 14. 7. 2020 10:09
500 Kč • 11. 7. 2020 18:31
100 Kč • 11. 7. 2020 10:57
300 Kč • 10. 7. 2020 20:14
200 Kč • 7. 7. 2020 17:13
100 Kč • 7. 7. 2020 12:59
100 Kč • 5. 7. 2020 11:35
500 Kč • 3. 7. 2020 11:44
300 Kč • 1. 7. 2020 18:04
2 000 Kč • 29. 6. 2020 11:47
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.