Sbírka ukončena:

Intenzivni hipoterapie pro Michálka

Vybráno 0 Kč 9 061 Kč
25 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
824 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
271 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Intenzivni hipoterapie pro Michálka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Věra Kirschnerová
Datum přidání
4. 6. 2020

Michálek je dvanáctiletý chlapec s kombinovaným postižením – hydrocephalus, kvadruplegie, hypotonie, cvi-zrakové postižení a epilepsie. I přesto, že mu osud těžce naložil, tak je to usměvavý kluk, který bojuje každý den. Jezdíme s ním na mnoho terapií, ale ta nejvíce oblíbená je hipoterapie. Tuto terapii si opravdu užívá a vždy se těší, kdy zase pojede. Koníci mu moc pomáhají a nejvíce mu pomáhá intenzivní pobyt, kdy na koníkovi jezdí 2× denně celý týden. Bohužel takový pobyt je dost finančně náročný a my jsme vždy schopni zaplatit jen ubytováni s jídlem. Jeden pobyt stojí 12 500 korun a nás tento rok čekají dva. Budeme rádi, když nám pomůžete dostat Míšu na další pobyt.

Komu pomůžete?

Když malý Míša přicházel na svět, lékaři pro něj měli připravený inkubátor a dýchací přístroj. Ultrazvuk ve 24. týdnu těhotenství totiž odhalil, že má abnormálně velkou hlavu a mozek, který se přestal vyvíjet. Pro maminku bylo nesmírně těžké smířit se s tím, že se její miminko narodí nemocné, přála si ale jediné – aby to přežil. Míša nakonec všechny překvapil a inkubátor ani dýchací přístroj nepotřeboval. Jeho stav však nebyl dobrý a lékaři mamince zdůrazňovali, že její syn moc šancí na přežití nemá. Míša se však života držel zuby nehty a nechtěl to vzdát. 

Ve třech týdnech mu byla zavedena hadička (tzv. V-P Shunt), která odvádí přebytečný mozkomíšní mok, jež se mu hromadí v mozku, do dutiny břišní, kde se rychle vstřebává do krve. Míšovi se sice ulevilo, stále však musí bojovat s dalšími nemocemi. Hodně ho trápí centrální hypotonie, která se projevuje svalovou ochablostí. Ve svých dvanácti letech není schopen se sám hýbat, neumí dát narovnané nohy k sobě a nedokáže je přitisknout k bříšku. Nožky má spastické, v křeči a neumí je pokrčit. Když je mu úplně nejhůř, nedokáže ani sedět ve vozíku nebo v židličce a musí zůstat v posteli.

Potýká se také s oční vadou, kdy vidí jen na vzdálenost 50 centimetrů. Oči se mu nekontrolovatelně pohybují do stran, takže se nedokáže delší čas dívat na jednu věc. Velký problém představuje rovněž epilepsie, epileptické záchvaty se však už dva a půl roku neobjevily. V důsledku předchozích záchvatů, které čím dál více poškozovaly jeho mozek, a hydrocefalu je Míša těžce mentálně retardovaný.

Míša dnes vyrůstá u svojí babičky. Rodiče péči o něj nezvládali, a tak si ho vzala pod svá ochranná křídla. Pravidelně s ním cvičí podle Vojtovy metody, od jeho šesti let se věnují rehabilitování dle Bobath konceptu a dojíždí na ergoterapii. Míša si vyzkoušel i Feldenkraisovu terapii. Díky péči babičky i různých odborníků se už dokáže s pomocí přetočit na bok, chvíli sedět nebo vzít do ruky hračku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na 2 hiporehabilitační pobyty v Miráklu, kde jeden pobyt stojí 12 500 korun. Michálkovi koně moc pomáhají jak na stabilitu, tak na skoliózu, a také na kentální stránku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
50 Kč  •  16. 2. 2021 12:38
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  11. 2. 2021 18:15
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  12. 1. 2021 18:22
Martin Ratolístka
3 000 Kč  •  29. 12. 2020 16:25
Šťastný nový rok!
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2020 13:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 9. 2020 11:10
Dobrosrdečný dárce
111 Kč  •  9. 8. 2020 7:52
Milý dárce
2 000 Kč  •  7. 7. 2020 11:12
Milý dárce
1 000 Kč  •  30. 6. 2020 11:11
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 6. 2020 11:48
Velkorysý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2020 8:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat