Šťastná škola

Vybráno 0 Kč 14 170 Kč
od 14 dárců

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Porozumění mysli z.s., Porozumění mysli z.s.
Datum přidání
24. 11. 2022

Představení sbírky

S radostí a nadšením představujeme projekt Šťastná škola, který vznikl v říjnu 2021 s krásnou vizí a cílem společně podporovat a tvořit takové ŠKOLY, KTERÉ BUDOU MÍSTEM, KDE ŠŤASTNÍ UČITELÉ UČÍ ŠŤASTNÉ DĚTI.

Všechny děti přirozeně touží objevovat svět a učit se nové věci a snad všichni učitelé touží pomáhat dětem svět objevovat a nové věci je učit, dokud jim tuhle touhu něco nepokazí.

Jaké by to bylo, kdyby všichni ve škole zažívali pohodu a radost z učení, vzájemně se respektovali a více se do školy těšili?

Chtěli byste takovou školu pro své dítě? Přáli byste takovou školu všem?

My ano a víme jak na to:

Máme skvělé know-how. Víme jak na to, aby ve školách zavládla větší pohoda jak na straně dětí, tak na straně pedagogů i na straně rodičů. Víme, co je podstatou duševního zdraví a umíme tyto vědomosti vnést do praxe a naučit to ostatní.

Na začátku byla organizace Porozumění mysli z.s., která se problematikou duševního zdraví zabývá od roku 2018. Předává znalosti a vyučuje o tom, jak obrovský vliv má naše vnitřní nastavení a způsob myšlení na kvalitu života a mezilidské vztahy.

Vytvořili  jsme projekt Šťastná škola a vyzkoušeli ho na 2 školách jako pilotní program. Jsme velmi vděční, že nám pedagogové věnovali důvěru i svůj čas a prošli s námi touto první zkouškou. Celý program byl realizován pouze našimi dobrovolníky, kteří mu obětovali spoustu času bez nároku na odměnu. Oběma školám byl poskytnut zcela zdarma.

A víte, co jsme zjistili?

Že na našich školách (státních školách) jsou stále učitelé, kteří mají rádi děti. Díky tomu víme, že všichni máme šanci. Šanci na velikou krásnou změnu.

Jsme jimi nadšeni a tak propagujeme myšlenku Šťastné školy dál. Dobré věci se šíří rychle a školy se nám ozývají z celé ČR.

Projekty Šťastné školy zahrnují práci s vedením školy, pedagogickými pracovníky i dětmi.

  • Pořádáme individuální a skupinová koučovací sezení.
  • Dodáváme speciální programy: prevence šikany, stresu, vyhoření, práce s emočním vypětím a nepříjemnými pocity.
  • Nabízíme programy na podporu komunikace, duševní hygieny a wellbeing. 
  • Sestavíme pro každou školu program, který jim pomůže zvládnout téma, které aktuálně řeší.

Školy mají o projekt zájem. My máme vyškolené lektory a kouče.

Je to však časově velmi náročný projekt, protože tak velká změna se nestane ze dne na den a vyžaduje spoustu hodin individuální práce s kolektivem i jednotlivými pedagogy. Někteří naši lektoři v něm vidí tak velký smysl, že jsou ochotni dát mu všechen svůj čas, opustit svá současná zaměstnání a věnovat se jen školám.

V současné době čeká na realizaci projektu již 6 škol a s dalšími jednáme.

Pomozte nám přinést lehkost a porozumění do vzdělávání a přispějte k tvoření nového konceptu pro školy, které jsou pro naše děti místem, kde se spojuje vzdělávání s lidskostí a radostným objevováním. Jsme si jisti, že náš projekt přinese mnoho dobrého nejen dětem, pedagogům a rodičům, ale v konečném důsledku bude mít diametrální vliv na vývoj celé společnosti – šťastní lidé dokáží tvořit šťastnější svět.

Staňte se součástí tohoto nádherného projektu a pomozte nám ho přinést do každé školy, která má o něj zájem.

KDO Z POROZUMĚNÍ MYSLI z.s. STOJÍ ZA PROJEKTEM a PROČ JE TO PRO NÁS SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST:

Kateřina Fišerová, spoluzakladatelka Porozumění mysli z. s., transformativní koučka a zakladatelka projektu Šťastná škola.

>>> Takový projekt se mohl zrodit jen v laskavém srdci – naše Kačenka stála na úplném začátku a krok za krokem s námi prošla tou nejtěžší fází. Podporovala nás všechny a byla moudrým rádcem ve chvílích, kdy jsme to potřebovaly.

Kateřina Černá, předsedkyně Porozumění mysli z. s., transformativní koučka a garant projektu Šťastná škola:

“Mluvíme o pravé podstatě našeho duševního zdraví. Pomáhat lidem se k němu vracet považuji za velmi důležité – pochopení lidského mentálního nastavení spojuje rodiny, přátele i národy. Lepší, než pomáhat jednomu dítěti po druhém od sebepoškozování a deprese, napadlo nás pracovat s celými třídami a pedagogy. Dopad tohoto projektu bude veliký a jsem moc ráda, že se tak může stát díky úžasným lidem v naší organizaci.”

Jana Bolková, transformativní koučka a ambasadorka projektu Šťastná škola:

“Je jedno kolik je vám let, jaké máte vzdělání a jaké jsou vaše zkušenosti. Ve chvíli, kdy se ve vás probudí touha udělat něco smysluplného a naplňujícího, můžete začít žít svůj sen! 

Jmenuji se Jana Bolková a v červnu roku 2021 se to stalo – začala jsem žít svůj sen jménem Šťastná Škola. Vím, že tento projekt mne dalece přesahuje a cítím obrovskou vděčnost za to, že mohu propojovat lidi a odborníky, kteří ho dovedou mnohem dál, než si v tuto chvíli dokážeme představit.”

Karolína Kofroňová, transformativní koučka a patronka projektu Česko naslouchá

“Díky hlubokému porozumění tomu, jak ve skutečnosti fungujeme, se cítím nadšená možností předávat své zkušenosti právě ve školách, které jsou pro mne místem, kde vztah k člověka k člověku může způsobit změny tak zásadní, že laskavost a lidskost se stanou samozřejmostí.”

Petra Mašková, transformativní koučka a realizátorka projektů Porozumění mysli

“Už od svého školního věku vidím, jak obrovský vliv má učitel na dětskou duši, mysl i na náš budoucí život. Je-li pedagog sám v nepohodě, je těžké být trpělivým, naslouchajícím a oporou dětem ve chvílích, kdy to potřebují. Znám mnoho učitelů, kteří milují svoji profesi, ale jsou přetížení a vyčerpaní. Zaslouží si naši pomoc a podporu.”

Komu pomůžeme?

POMŮŽEME DĚTEM

Těšily se vaše děti na svůj první školní den?

Jak rychle se jejich radostné očekávání změnilo v nechuť vstávat, v nedělní úzkost, že zítra už je zase pondělí?

Můžeme to změnit.

POMŮŽEME UČITELŮM

I oni měli na začátku krásné sny. 

Kolik iluzí ztratili? Kolik stresu denně zažívají? Kolik si toho vyslechnou od nespokojených rodičů? Kolik z nich je vyčerpaných, zklamaných, vyhořelých?

I tohle dokážeme změnit.

POMŮŽEME RODIČŮM

Co si přejete jako rodič dítěte? Aby bylo šťastné!

Kolik zklamání, kolik slz, kolik naštvaných slov stojí vás a vaše děti školní docházka?

Může to být jinak.

POMŮŽEME ŠKOLÁM

Začínáme uměním naslouchat ze srdce, se zájmem a s chutí porozumět. Během spolupráce si osvojí techniku, která jim umožní eliminovat stres a lépe porozumět emocím. Umí pak řešit situace více v klidu, s větší dávkou moudrosti a porozumění.

Děti se učí novému velice rychle. O ty strach nemáme – chápou rychle, jsou zvídavé a nový pohled je obvykle baví. Máme i program pro dětské kouče, kdy děti pomáhají dětem. V současné době máme ve výcviku již několik dětí.

A rodiče? Máme pro ně workshopy, přednášky i individuální podporu.

POMŮŽEME VŠEM

Tím, jak už nyní pomáháme dětem a stávajícím i budoucím pedagogům vyrovnat se s obtížemi vzdělávacího systému a zvládat náročné vztahové záležitosti v rámci školního prostředí, výrazně měníme způsob myšlení i vnitřního nastavení všech zúčastněných (včetně rodičů). 

Tyto změny budou mít velký celospolečenský dopad na kvalitu prožívání života a mezilidských vztahů, zlepšení duševního zdraví i efektivní využití lidského potenciálu. Pomáháme tak žít šťastnější život s menším množstvím starostí a větším zaměřením na to, jak tvořit lepší svět a pomáhat i svému okolí.

Máme i mezinárodní ambice – chystáme se náš projekt propagovat a sdílet získané zkušenosti i v zahraničí. Chceme vrátit Česko na přední místo ve vzdělávání.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získané peníze použijeme na rozšíření projektu Šťastná škola a všech dalších podpůrných projektů, do co největšího počtu škol. Budou použity na mzdy lektorů a koučů pracujících v těchto projektech, případně i na edukační materiály.

Školy zde budou mít možnost založit si vlastní podsbírku pro svoji školu – bude tedy možné podpořit konkrétní školu.

Pokud se nevybere celá cílová částka, budeme projekt realizovat ve školách podle pořadí, v jakém se do projektu přihlásily. V případě, že se podaří cílovou částku překročit, budeme schopni obsloužit více škol ☺

Více peněz znamená více Šťastných škol, více šťastných pedagogů a více šťastných dětí.

Také více radosti a těšení se do školy, více sdílení skvělých zážitků a přátelštější atmosféra mezi dětmi, pedagogy a rodiči.

Našemu projektu prospějete i tím, že budete šířit informace o projektu Šťastná škola dál. Také můžete zprostředkovat schůzku mezi námi a vaší oblíbenou školou.

Pomůžete nám?

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 11:36
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 15:20
Milý dárce
50 Kč  •  20. 3. 2024 22:59
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  8. 3. 2024 8:19
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 7. 2023 11:44
Dobrosrdečný dárce
20 Kč  •  4. 7. 2023 18:32
Štědrý dárce
7 500 Kč  •  4. 5. 2023 17:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:51
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  19. 1. 2023 18:31
DobroDárce
300 Kč  •  22. 12. 2022 11:51
Milý dárce
2 000 Kč  •  26. 11. 2022 10:03
Štědrý dárce
300 Kč  •  25. 11. 2022 21:53
Kata
300 Kč  •  25. 11. 2022 20:25
😘😘😘😘
Štědrý dárce
600 Kč  •  25. 11. 2022 17:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Kata
300 Kč  •  25. 11. 2022 20:25
😘😘😘😘
DobroDárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 11:36
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 15:20
Milý dárce
50 Kč  •  20. 3. 2024 22:59
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  8. 3. 2024 8:19
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 7. 2023 11:44
Dobrosrdečný dárce
20 Kč  •  4. 7. 2023 18:32
Štědrý dárce
7 500 Kč  •  4. 5. 2023 17:05

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat