Všechny sbírky ověřujeme
Představení sbírky
S radostí a nadšením představujeme projekt Šťastná škola, který vznikl v říjnu 2021 s krásnou vizí a cílem společně podporovat a tvořit takové ŠKOLY, KTERÉ BUDOU MÍSTEM, KDE ŠŤASTNÍ UČITELÉ UČÍ ŠŤASTNÉ DĚTI.
Pomáháme dětem, jejich rodičům a stávajícím i budoucím pedagogům vyrovnat se s obtížemi vzdělávacího systému a zvládat náročné vztahové záležitosti v rámci školního prostředí.
- PODPORUJEME PEDAGOGY, kteří mnohdy čelí stresu a vyhoření, a pomáháme jim znovu najít radost z učení.
- POMÁHÁME DĚTEM, aby se těšily na školu místo toho, aby se jí bály.
- NABÍZÍME RODIČŮM podporu a porozumění, aby mohli lépe komunikovat se svými dětmi a školou. Výrazně měníme způsob myšlení i vnitřního nastavení všech zúčastněných (včetně rodičů).
Stavíme na dlouhodobé spolupráci a podpoře školy.
Naše nabídka:
- Sestavíme pro školu individuální program, který jí pomůže zvládnout téma, které aktuálně řeší.
- Pracujeme intenzivně s vedením školy a pedagogickými pracovníky v podobě workshopů, individuálních i skupinových koučovacích sezení.
- Poskytujeme programy na prevenci šikany, stresu, vyhoření, na podporu komunikace a duševní hygieny, práci s talentem a potenciálem apod.
- Máme i program pro dětské kouče, kdy děti pomáhají dětem. V současné době je ve výcviku cca. 12 dětí.
Výsledkem je celkové zlepšení klimatu ve škole.
Věříme, že šťastní lidé dokáží tvořit šťastnější svět.
PŘIDEJTE SE K NÁM a pomozte nám realizovat naše projekty ve školách, které mají o projekt zájem, ale nemají dostatek finančních prostředků.
Našemu projektu prospějete i tím, že budete šířit informace o projektu Šťastná škola dál. Také můžete zprostředkovat schůzku mezi námi a vaší oblíbenou školou.
Pomůžete nám?
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Na začátku byla organizace Porozumění mysli z.s., která se problematikou duševního zdraví zabývá od roku 2018. Předává znalosti a vyučuje o tom, jak obrovský vliv má naše vnitřní nastavení a způsob myšlení na kvalitu života a mezilidské vztahy.
“Tohle by se mělo učit ve škole! Je to tak jednoduchý a tak skvělý!” řekla si Jana, účastnice jednoho z workshopů. A udělala první z mnoha kroků pro to, aby se zrodil projekt Šťastná škola.
Tým dobrovolníků sestavil pilotní program a vyzkoušel ho na dvou školách. Oběma školám poskytli program zcela zdarma, věnovali mu spoustu času bez nároku na odměnu.
Osvědčilo se nám začít uměním naslouchat ze srdce, se zájmem a s chutí porozumět. Během spolupráce si zúčastnění osvojí techniku, která jim umožní eliminovat stres a lépe porozumět emocím. Umí pak řešit situace více v klidu, s větší dávkou moudrosti a porozumění.
- Pedagogové jsou překvapeni, jak jednoduché to může být.
- Děti se učí novému velice rychle, jsou zvídavé a nový pohled je obvykle baví.
- A rodiče? Mohou být také součástí – máme pro ně workshopy, přednášky i individuální podporu.
Školy mají o projekt zájem. My máme vyškolené lektory a kouče.
Je to však časově velmi náročný projekt, protože tak velká změna se nestane ze dne na den a vyžaduje spoustu hodin individuální práce s kolektivem i jednotlivými pedagogy. Někteří naši lektoři v něm vidí tak velký smysl, že jsou ochotni dát mu všechen svůj čas, opustit svá současná zaměstnání a věnovat se jen školám.
V současné době čeká na realizaci projektu již 6 škol a s dalšími jednáme.
Máme i mezinárodní ambice – chystáme se náš projekt propagovat a sdílet získané zkušenosti i v zahraničí. Chceme vrátit Česko na přední místo ve vzdělávání.
Pomozte nám přinést lehkost a porozumění do vzdělávání a přispějte k tvoření nového konceptu školy, kde se spojuje vzdělávání s lidskostí a radostným objevováním. Jsme si jisti, že náš projekt přinese mnoho dobrého nejen dětem, pedagogům a rodičům, ale v konečném důsledku bude mít velký celospolečenský dopad na kvalitu prožívání života a mezilidských vztahů, zlepšení duševního zdraví ve společnosti i efektivní využití lidského potenciálu.
KDO Z POROZUMĚNÍ MYSLI z. s. STOJÍ ZA PROJEKTEM a PROČ JE TO PRO NÁS SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST:
Kateřina Fišerová, spoluzakladatelka Porozumění mysli z. s., transformativní koučka a zakladatelka projektu Šťastná škola.
>>> Takový projekt se mohl zrodit jen v laskavém srdci – naše Kačenka stála na úplném začátku a krok za krokem s námi prošla tou nejtěžší fází. Podporovala nás všechny a byla moudrým rádcem ve chvílích, kdy jsme to potřebovaly.
Kateřina Černá, předsedkyně Porozumění mysli z. s., transformativní koučka a garant projektu Šťastná škola:
“Mluvíme o pravé podstatě našeho duševního zdraví. Pomáhat lidem se k němu vracet považuji za velmi důležité – pochopení lidského mentálního nastavení spojuje rodiny, přátele i národy. Lepší, než pomáhat jednomu dítěti po druhém od sebepoškozování a deprese, napadlo nás pracovat s celými třídami a pedagogy. Dopad tohoto projektu bude veliký a jsem moc ráda, že se tak může stát díky úžasným lidem v naší organizaci.”
Jana Bolková, transformativní koučka a ambasadorka projektu Šťastná škola:
“Je jedno kolik je vám let, jaké máte vzdělání a jaké jsou vaše zkušenosti. Ve chvíli, kdy se ve vás probudí touha udělat něco smysluplného a naplňujícího, můžete začít žít svůj sen!
Jmenuji se Jana Bolková a v červnu roku 2021 se to stalo – začala jsem žít svůj sen jménem Šťastná Škola. Vím, že tento projekt mne dalece přesahuje a cítím obrovskou vděčnost za to, že mohu propojovat lidi a odborníky, kteří ho dovedou mnohem dál, než si v tuto chvíli dokážeme představit.”
Karolína Kofroňová, transformativní koučka a patronka projektu Česko naslouchá
“Díky hlubokému porozumění tomu, jak ve skutečnosti fungujeme, se cítím nadšená možností předávat své zkušenosti právě ve školách, které jsou pro mne místem, kde vztah k člověka k člověku může způsobit změny tak zásadní, že laskavost a lidskost se stanou samozřejmostí.”
Komu pomůžeme?
Tím, jak už nyní pomáháme dětem a stávajícím i budoucím pedagogům vyrovnat se s obtížemi vzdělávacího systému a zvládat náročné vztahové záležitosti v rámci školního prostředí, výrazně měníme způsob myšlení i vnitřního nastavení všech zúčastněných (včetně rodičů).
Tyto změny budou mít velký celospolečenský dopad na kvalitu prožívání života a mezilidských vztahů, zlepšení duševního zdraví i efektivní využití lidského potenciálu. Pomáháme tak žít šťastnější život s menším množstvím starostí a větším zaměřením na to, jak tvořit lepší svět a pomáhat i svému okolí.
Máme i mezinárodní ambice – chystáme se náš projekt propagovat a sdílet získané zkušenosti i v zahraničí. Chceme vrátit Česko na přední místo ve vzdělávání.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Získané peníze použijeme na rozšíření projektu Šťastná škola a všech dalších podpůrných projektů, do co největšího počtu škol. Budou použity na mzdy lektorů a koučů pracujících v těchto projektech, případně i na edukační materiály.
Školy zde budou mít možnost založit si vlastní podsbírku pro svoji školu – bude tedy možné podpořit konkrétní školu.
Pokud se nevybere celá cílová částka, budeme projekt realizovat ve školách podle pořadí, v jakém se do projektu přihlásily. V případě, že se podaří cílovou částku překročit, budeme schopni obsloužit více škol ☺
Více peněz znamená více Šťastných škol, více šťastných pedagogů a více šťastných dětí.
Také více radosti a těšení se do školy, více sdílení skvělých zážitků a přátelštější atmosféra mezi dětmi, pedagogy a rodiči.
Našemu projektu prospějete i tím, že budete šířit informace o projektu Šťastná škola dál. Také můžete zprostředkovat schůzku mezi námi a vaší oblíbenou školou.
Pomůžete nám?
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
500 Kč • 3. 12. 2024 13:59
2 000 Kč • 25. 11. 2024 0:10
600 Kč • 18. 9. 2024 11:25
300 Kč • 24. 5. 2024 11:36
300 Kč • 21. 3. 2024 15:20
50 Kč • 20. 3. 2024 22:59
600 Kč • 8. 3. 2024 8:19
1 000 Kč • 25. 7. 2023 11:44
20 Kč • 4. 7. 2023 18:32
7 500 Kč • 4. 5. 2023 17:05
300 Kč • 23. 1. 2023 20:51
600 Kč • 19. 1. 2023 18:31
300 Kč • 22. 12. 2022 11:51
2 000 Kč • 26. 11. 2022 10:03
300 Kč • 25. 11. 2022 21:53
300 Kč • 25. 11. 2022 20:25
600 Kč • 25. 11. 2022 17:26
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.