Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na rehabilitační pobyt pro Matěje

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
25 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
25 000 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na rehabilitační pobyt pro Matěje

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
7. 10. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka pomůže Matějovi na jaře příštího roku absolvovat rehabilitační pobyt na Slovensku, který bude pro jeho zdraví velmi prospěšný.

Komu pomůžeme?

Příběh čtyřletého Matěje s Beckerovou svalovou dystrofií:

V listopadu roku 2020 se mu udělala na krku uzlina, a tak s ním raději šla jeho maminka k paní doktorce. Ta je ujistila, že si myslí, že jde jen o lymfatickou uzlinku, ale že pro jistotu odebere synovi krev. Krev odebrala a za tři dny se po výsledkách dozvěděli, že má zvýšené jaterní testy – tedy prý že by mohlo jít o žloutenku, či mononukleózu. Ještě se paní doktorka zeptala, jestli je Matěj unavený, nebo málo jí. Na to jeho matka odpověděla, že ne. Ještě tedy lékařka odeslala krev na podrobnější rozbor, kde byla zjištěna zvýšená hladina CK. Ihned poté bylo rodičům sděleno, že musí se synem jet na vyšetření do Motola, protože je zde podezření na svalovou dystrofii. Zvýšená hladina CK je totiž hlavním ukazatelem na tuto nemoc.

Při vyšetření se zjistilo, že má Matěj mírně zvětšená lýtka a vypouklé bříško – což je dalším rysem. Nemoc se již téměř potvrdila, ještě však byly na řadě genetické testy – Matěje a jeho matky, protože u tohoto onemocnění jsou maminky přenašečkami. O týden později jeli do Prahy, kde jim paní doktorka sdělila diagnózu: Beckerova svalová dystrofie.

Onemocnění je hodně variabilní a nikdo předem neví, jaký průběh bude mít. Samozřejmě rodiče chtějí pro svoje dítě to nejlepší. Jak se říká – všechno zlé je k něčemu dobré. Vědomí toho, že syn má tuto nemoc jim samozřejmě na psychice nepřidá, ale díky tomu, že to vědí takhle brzo, můžou dělat vše pro to, aby Matýskovi svaly vydržely co nejdéle v dobré kondici.

Nyní již druhým rokem Matýsek navštěvuje MŠ v Mladé Boleslavi, kde se mu moc líbí. Daří se mu dobře, mezi rysy jeho nemoci, které se projevují nyní patří – chůze po špičkách, problém se stabilitou, občas s chůzí do schodů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zaplacení rehabilitačního pobytu na Slovensku, kam se Matěj vydá na jaře příštího roku.

Od doby stanovení diagnózy byl Matýsek už dvakrát v lázních, na doporučení paní doktorky i u moře. Rodiče mu nakoupili spoustu rehabilitačních pomůcek a chystají se právě na jaře i na rehabilitační pobyt. V místě bydliště navštěvují fyzioterapii.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
25 000 Kč  •  10. 10. 2022 12:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat