Úspěšně vybráno:

Moje narozeninová výzva pro Brillianta.

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 3 dárců
Moje narozeninová výzva pro Brillianta.
3 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Moje narozeninová výzva pro Brillianta.

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 3 dárců
Autor
Zuzana Nováková
Datum přidání
10. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Forrest Gump: „Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!“

Přátelé, zdraví  Vaše i Vašich milovaných členů rodiny je nadevše.

Děkuji všem, kteří mi chtějí udělat radost dárkem k narozeninám v podobě příspěvku na tuto sbírku.


Představení sbírky

Pomůžete Brillouškovi v cestě za zdravím?

Ahoj, jmenuji se Brilloušek, tedy vlastně Brilliant, a to opravdu jsem na mou duši. Můj příběh mnozí z vás znáte. Za to, že jsem téměř zdravý barzojí kluk, vděčím právě vám všem, které můj příběh chytil za srdce, a neskutečně jste pomohli mně a mojí mamce Lence. Pro ty z vás, kteří o mně čtete poprvé, jen stručně o mém, ne zrovna šťastném startu, do života. Jako miminko jsem byl hodně nemocný, vůbec jsem neměl sílu běhat, nemohl jsem si hrát se svými psími kamarády a moje mamka Lenka se moc snažila, abych se uzdravil. V pěti měsících mi bylo diagnostikováno onemocnění, které se jmenuje jaterní shunt a prognóza byla 2 měsíce života. Portosystémový zkrat, neboli jaterní shunt, je označení pro cévu, která spojuje vrátnicovou žílu a zadní dutou žílou, a tak dojde k obejití jater. Tato krev potom nemůže být v játrech zbavena amoniaku a ten se hromadí v těle. Játra jsou v důsledku sníženého přísunu krve menší a mají sníženou funkci.

Komu pomůžeme?

Jako jediná šance, která mi mohla zajistit šťastný barzojí život, byla operace na specializované vídeňské klinice Tierklinik am Stadtpark. Přes všechny potíže, které musela moje mamka Lenka zvládnout, při nekonečném čekání na implantát z USA, který se pro mě vyráběl na míru, jsem se v lednu letošního roku podrobil těžké operaci na vídeňské klinice u paní Dr. Liehmannové. Podrobnosti o zákroku, který se provádí v celkové narkóze, a následných pooperačních komplikací, zde popisovat raději nebudu, protože jsem to tak nějak celé prospal. Nicméně maminka Lenka říkala, že jsem velký bojovník, a svou jedinou a poslední šanci na život v milující rodině jsem chytil všemi čtyřmi tlapkami a rozhodl se ji nepustit. Bohužel náklady na operaci a následnou pooperační péči byly příliš vysoké, a tak na mou léčbu padly veškeré úspory mojí mamky Lenky i celá částka z předchozí sbírky, za kterou vděčím vám lidem s dobrým srdcem, kterým jsem nebyl lhostejný.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Už mi chybí jen krůček, být úplně zdravý pes, který lítá po loukách se svými barzojími kamarády a loví myšky, to mě totiž baví úplně ze všeho nejvíc. Přede mnou je ještě dlouhá cesta, kdy budu muset ještě podstoupit řadu dalších vyšetření a veterinárních kontrol, dále musím brát léky a hlavně mám nákladnou dietu. No co vám mám povídat, není to nic moc, ale vydržet se to dá. Výtěžek ze sbírky bude použitý na úhradu alespoň části nákladů, které má moje mamka Lenka se mnou a s celou touto lapálií, která obrátila život naší smečky vzhůru nohama. Děkuji za váš čas, ať už přispějete, nebo ne. Chápu, že doba je složitá, proto budu moc rád, když můj příběh barzojího kluka Brillouška, tak mi totiž říká moje mamka Lenka, podpoříte alespoň sdílením na sociálních sítích, či jakýmkoli jiným způsobem. Děkuji za jakoukoliv vaši pomoc.Haf, haf vás všechny zdravím.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 10. 2023 8:40
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  10. 10. 2023 13:37
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 10. 2023 12:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.