Dobrovýzva ukončena:

Moje narozeninová Dobrovýzva pro Nelinku

Vybráno 0 Kč 1 600 Kč
od 3 dárců
Moje narozeninová Dobrovýzva pro Nelinku
3 dárci
Celkem se zapojilo
533,33 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Moje narozeninová Dobrovýzva pro Nelinku

Vybráno 0 Kč 1 600 Kč
od 3 dárců
Autor
Marianna Tkáčová
Datum přidání
13. 9. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Maminku Nelinky osobně znám a vidím jak Nelinku bezmezně miluje a snaží se jí dát vše co může. Finance se použijí na velmi dobrou věc. Podpořte jakoukoliv částkou prosím. Ať ta moje čtyřicítka má nějaký smysl. 😍😁


Představení sbírky

Jsem maminka Nelinky s Downovým syndromem, která se narodila císařským řezem v 31 týdnu s vrozenou vadou srdíčka. Ve 14 dnech podstoupila operaci po které zkolabovala a museli jí resuscitovat. Byly to opravdu těžké chvíle naštěstí svůj boj o život vyhrála. V cca roce měla ještě jednu operaci a ta dopadla naštěstí dobře. Nelinka často chodí na běžné kontroly kardia a za 3 roky jí čeká větší kontrola v Motole. Je šikovná snaží se ale ještě nechodí a nemluví ale zvládne díky terapiím už lézt a už to je veliký pokrok. Navštěvujeme neurologii a rehabilitace dále nás čeká oční klinika a ušní, kde doufáme v dobrý výsledek. Poprvé byla na hipoterapii a s velkým úspěchem, proto bychom rády pokračovaly, jelikož hipoterapie Nelince pomůže s rovnováhou a ohebností, což je pro ní důležité, aby v budoucnu začala chodit.

Komu pomůžeme?

Pomůžete malé bojovnici která, musela svůj život vybojovat a to se jí povedlo ale ještě její boj pokračuje. Musí si ještě vybojovat to aby se dokázala postavit na nohy a dojít si pro objetí své maminky a dokázala ji říci Mami. Pak teprve bude moci žít plnohodnotný život a to je pro ni a i pro mě jako pro mámu to nejdůležitější. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka bude použita na terapie pro Nelinku a to na hipoterapie, dětské plavání, pomůcky k podpoře zlepšení jejího fyzického stavu a rozvoje jejího vývoje. Dále na dopravu po rehabilitacích a vyšetřeních. Budeme moc vděčné když nám pomůžete jakoukoliv částkou, být i jedna koruna nám pomůže k dosažení našeho nelehkého cíle dostat Nelinku na nohy a tím jí pomocí k lepšímu a plnohodnotnému životu plného lásky a naděje. Předem Vám za Vaši podporu děkujeme a přejeme hezký den.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 9. 2022 15:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 9. 2022 9:18
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 9. 2022 8:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.