Jsem maminka Nelinky s Downovým syndromem, která se narodila císařským řezem v 31 týdnu s vrozenou vadou srdíčka. Ve 14 dnech podstoupila operaci po které zkolabovala a museli jí resuscitovat. Byly to opravdu těžké chvíle naštěstí svůj boj o život vyhrála. V cca roce měla ještě jednu operaci a ta dopadla naštěstí dobře. Nelinka často chodí na běžné kontroly kardia a za 3 roky jí čeká větší kontrola v Motole. Je šikovná snaží se ale ještě nechodí a nemluví ale zvládne díky terapiím už lézt a už to je veliký pokrok. Navštěvujeme neurologii a rehabilitace dále nás čeká oční klinika a ušní, kde doufáme v dobrý výsledek. Poprvé byla na hipoterapii a s velkým úspěchem, proto bychom rády pokračovaly, jelikož hipoterapie Nelince pomůže s rovnováhou a ohebností, což je pro ní důležité, aby v budoucnu začala chodit.










