Úspěšně vybráno:

Eshop Knihuchran.cz pomáhá Sáře

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
Eshop Knihuchran.cz pomáhá Sáře
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Eshop Knihuchran.cz pomáhá Sáře

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
Autor
Tomáš Buroň
Datum přidání
31. 8. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Nejen knihami je živ člověk. Pojďme pomoci Sáře k co nejrychlejšímu návratu do normálního života. Děkuji předem všem.


Představení sbírky

Sára je 15 letá, kamarádská a moc milá mladá slečna, která miluje život. Život se jí však před nedávnem obrátil naruby. Jednoho dne vyrazila s kamarádem na procházku – ten den se jí i její rodině vryl do paměti ještě na dlouhou dobu. Člověk, kterému důvěřovala ji brutálně napadl, zneužil a následně se ji pokusil zabít. Její pud sebezáchovy a předstírání vlastní smrti po útoku, ji zachránil život, ale zanechalo to v Sáře a jejím okolí neskutečné trauma.

Komu pomůžeme?

Je potřeba, aby se Sára co nejdříve vrátila zpět do svého života a k tomu bude potřebovat intenzivní psychoterapeutickou pomoc, která patří mezi hrazené služby. Po krátkém hledání jsme našli specialistu, který se ji rád ujme a navede současně i její rodiče, jak se k danému problému postavit tak, aby se rány na duši začaly hojit na obou stranách.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V první řadě na okamžitou intenzivní psychologickou pomoc pro Sáru. Pokud by nějaké peníze přebývaly, tak se určitě použijí na další aktivity, které pomohou Sárince ke návratu zpět do normálního života.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Eshop Knihuchran.cz
1 000 Kč  •  31. 8. 2023 15:03
Drž se Sáro!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce