Ahoj všichni
jsme turistický oddíl mládeže TOM Medvědí stopa z Holešova. Vznikli jsme v roce 1999 a dnes máme kolem 100 registrovaných členů.
Pár řádků o nás
Oddíl vytváří podmínky pro trávení volného času dětem a dospívajícím bez ohledu na věk nebo pohlaví. Proto se na pravidelných schůzkách a akcích potkávají kluci i holky navštěvující první třídu se středoškoláky. Oddíl se snaží vytvářet jednu soudržnou partu bez dalšího členění na menší struktury či skupinky.
Během roku vyrážíme na spoustu akcí (souhrnně spolu strávíme přes dva měsíce ročně) a jednou z našich oblíbených náplní je putování krajinou.
Běžně vyrážíme na menší víkendové puťáky, ale v roce 2024 jsme se rozhodli podniknout něco náročnějšího: S dětmi ve věku 14–16 let se nám podařilo přejít nejvyšší pohoří Bílých Karpat – Fagarašské hory v Rumunsku. Pro všechny zúčastněné to byl životní zážitek a obrovská zkušenost.
Chceme na to navázat: V létě 2026 vyrazíme na přechod dvou národních parků v Bulharsku – NP Rila a NP Pirin.
Lepší vybavení
Potřebujeme zlepšit dva nedostatky, se kterými jsme se prali v roce 2024 v Rumunsku:
- Rádi bychom na hřebenech spali v uzavřených lehkých stanech
- Každému účastníkovi výpravy chceme pořídit GPS tracker, aby byl neustále pod dohledem nejen vedoucích na místě, ale i kamarádů a blízkých v Česku.











