Dejme dětem šanci na spokojený život v digitální době
We verify all collections
Kdo sbírku organizuje?
Jsme nezisková organizace Replug me a pomáháme lidem, aby našli zdravý vztah k digitálním technologiím i k sobě samým. Za 5 let praxe jsme k němu nasměrovali už více než 16 000 českých žáků, rodičů a učitelů. Kromě edukace navíc vedeme i vlastní výzkum, a máme tak v rukou dosud nedostupná data o psychickém rozpoložení českých dětí.
Komu pomůžeme?
České děti jsou osamělé. O to více se upínají k digitálním technologiím
- 67 % dětí zahání smutek a naštvání na sociálních sítích nebo ve světě online her.
- 54 % rodičů nejeví zájem o online svět svých dětí. Tyto děti vykazují vyšší hodnoty na škále závislosti.
- 60 % dětí se cítí osamoceně.
Namísto zákazů a obecných pouček proto ve třídách řešíme kořenové příčiny problému, kterých se školní výuka doposud nedotýkala. Děti nejenže provádíme online světem, ale hlavně jim pomáháme kultivovat jejich offline vztahy včetně toho se sebou samým. Aby je tuto základní dovednost v budoucnu učil i náš vzdělávací systém, spustili jsme na českých základních školách unikátní program.
Digitální výchova děti připraví na čím dál virtuálnější budoucnost
Během Digitální výchovy žáci získávají nezbytné znalosti o návykovosti digitálního prostředí, učí se sebereflexi a zjišťují, jak je online svět ovlivňuje. Společně s rodiči a učiteli tak dětem pomáháme, aby i v čím dál virtuálnější době žily uvědomělý a smysluplný život.
S vaší podporou dokážeme řešit problém, který školní systém teprve začíná vidět
Díky mnohaletým zkušenostem dětskému online světu rozumíme a děti od internetu neodpojujeme.
Učíme je chápat manipulativní principy digitálního prostředí, reflektovat vlastní digitální zkušenost, empaticky komunikovat a pečovat o smysluplné offline vztahy, které se dnes jeví jako nedostatkové zboží.
Pomocí edukace rodičů a pedagogů pak dětem vytváříme bezpečné a chápající zázemí, ve kterém se mohou otevřít a inspirovat se zdravými digitálními návyky. Návaznou a dlouhodobou práci na každé škole zajišťuje ambasador, kterého vždy důkladně proškolíme tak, aby mohl následně pomoci dalším stovkám a tisícům žáků.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Díky vám pomůžeme dalším dětem, rodičům a učitelům, aby se v online světě neztráceli
Digitální výchovu jsme v roce 2021 úspěšně otestovali na jihomoravských školách a nyní pokračujeme v její realizaci napříč republikou. A vy nám s tím můžete pomoci.
Díky vaší podpoře provedeme Digitální výchovou další třídy. Nejen, že tak pomůžeme více dětem, ale zároveň rozvineme naši unikátní metodiku tak, aby byla aplikovatelná na systémové úrovni – tedy ve všech českých školách.
Kolik Digitální výchova na školách stojí?
- Jeden žák: 500 Kč
- Jedna třída: 10 000 Kč (3 workshopy ve třídě, práce s rodiči, metodika, výzkumné šetření ve třídě).
- Jedna škola: 60 000 Kč (děti, rodiče, učitelé, ambasador, celoškolní výzkumné šetření).
Je tak jen na vás, kolik žáků podpoříte. Každá koruna se počítá a pomůže zlepšit budoucnost digitální generace, která bude za pár let řídit celou naši společnost.
Za jakoukoliv podporu předem děkujeme!
Více se o nás můžete dozvědět zde:
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
400 Kč • 12. 9. 2024 12:10
500 Kč • 28. 6. 2024 20:22
2 000 Kč • 22. 1. 2024 13:21
150 Kč • 29. 11. 2023 11:58
50 Kč • 4. 3. 2023 19:00
200 Kč • 12. 2. 2023 6:34
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou
This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.