Apiterapie – včelí wellness
z 800 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Apiterapie – včelí wellness
Díky za včelky
Pobyt v apisauně 30 min
Pobyt v apisauně 60 min
Pobyt v apisauně 90 min
Pobyt v apisauně 120 min
Celodenní pobyt v apisauně
Noc v apisauně pro 2 osoby
Představení sbírky
Pro mnohé je apiterapie cizí slovo, které není ani ve slovníku. Jedná se o spojení slov "Apis" – včela a "Terapie" – léčba.
VČELÍ BIOPOLE
Jedná se o neviditelný včelí produkt, který se využívá při apiterapii, neboť podporuje zdraví a vitalitu organismu.
Včelí biopole je druh záření, které vzniká při jejich činnosti v úlu. Tohoto záření využívají při sterilizaci celého úlu od choroboplodných zárodků a zároveň s ním udržují med v plástech ve stabilní konzistenci.
Aktivní včelí biopole se nachází zhruba do 60 cm od úlu a obsahuje několik druhů záření (např. infračervené, elektromagnetické a mikrovlnné).
Aktivní včelí biopole ovlivňuje především nervovou soustavu, ale příznivý vliv má i na kardiovaskulární systém, vyrovnání tlaku, dýchací potíže a na pohlavní systém. Při pobytu v biopoli včelstva se mírní psychická zátěž člověka, organismus se prohřívá – prokrvuje, posiluje se srdeční svalstvo a celé tělo se čistí.
ÚLOVÝ VZDUCH
Včelstvo jako celek vytváří v úle speciální mikroklima s obsahem aromatických látek, esencí, propolisu, medu, vosku, mateří kašičky, pylu, feromonů, fytohormonů a sekretů slinných žláz včel. Takovýto dezinfikovaný úlový vzduch nasycený uvedenými látkami kladně působí na dýchací systém člověka a celkově posiluje jeho imunitu.
K pobytu v biopoli a dýchání úlového vzduchu (apirespirace) se využívají tzv. APISAUNY.
Apisauna je nejčastěji dřevěná stavba, kde je člověk vystaven intenzivnímu včelímu biopoli. Leží či sedí v určené poloze přímo na víku úlu, aby se dosáhlo maximálního účinku. Vnímá jen vibrace včelstva a mírný šum na pozadí a v případě APIRESPIRACE má nasazenou masku s přívodem vzduchu přímo z úlu.
Tato procedura je velmi intenzivní a i nesenzitivní osoby obvykle cítí přívaly energie. Nejčastěji ve vlnách ve stavu polospánku.
Pobyt ve včelím biopoli je vhodný zejména pro hyperaktivní děti, děti a se syndromem ADHD. Doporučuje se ale i dospělým se silně narušenou nervovou soustavou. Včelí biopole působí celostně – harmonizuje celou bytost.
Úlový vzduch pomáhá při bronchitidě, astmatu, pylových alergiích, chronických onemocněních plic, oslabení imunitního systému, náchylnosti k infekcím dýchacích cest, chronických bolestech hlavy, migrén, stresu a depresích.
Apisauna bude umístěna na květnaté louce Nadačního fondu Pruhy, nedaleko Prahy aby se zajistila dostatečná pastva pro včely, které bude ošetřovat profesionální včelař. V rámci tohoto projektu vznikne i recepce s obchůdkem a lučním květinářstvím, kde si budou moci hosté zakoupit lokální včelí produkty a kytici lučního kvítí.
Komu pomůžeme?
Apisaunu bude provozovat na své největší květnaté louce Nadační fond Pruhy a výtěžek bude využit na budování dalších květnatých pruhů po celé ČR. Důvodem realizace květnatých pruhů je zejména obohacení biodiverzity v zemědělských monokulturách o druhy, které v nich již běžně nerostou, obohacení půdy o živiny, které rostliny samy produkují, podpora hmyzu, motýlů, včel a drobných živočichů. Zakládání květnatých pruhů má pro českou krajinu široce pozitivní dopad. V prvé řadě je jejich význam v pestrosti, kterou poskytují. Jak pestrosti krajinné z hlediska rostlin a poskytnuté potravy, tak z hlediska živočichů, kteří v nich žijí a přímo z jejich existence profitují.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze ze sbírky budou využity k vybudování Apisauny pro 3 –4 osoby, včetně zařízení pro apirespiraci . Dále k vybudování recepce s obchůdkem a pro nákup a vybavení obou budov technologiemi ostrovního systému. Dále k vybudování sociálního zařízení pro hosty. (600 000,- Kč)
Část peněz by byla také využita na výdaje spojené s vybudováním nejnutnější infrastruktury, terénní úpravy a obnovu studny a zakoupení zařízení pro zadržování dešťové vody. (150 000,- Kč)
Poslední část peněz by byla využita k vybavení celého areálu jednotlivými osvětovými prvky (čmelíny, hmyzí hotely, květnaté záhonky) s popisnými cedulkami, na téma „jak může každý z nás pomoci hmyzu“. (50 000,- Kč).
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus obecně platí, že vystavit Potvrzení o daru nelze (nejedná se o dar do dobročinné sbírky). Případnou výjimku řeší přímo zakladatel projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu většinou do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Splnění ovšem může trvat i déle, zakladatel by Vás měl vždy kontaktovat a informovat ohledně odměn.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
Pokud se nevybere více než 50 % financí u projektů do 75 000 Kč, nebo 25 % financí u projektů nad 75 000 Kč, peníze se vrátí přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
1 000 Kč • 25. 1. 2023 13:30
400 Kč • 25. 11. 2022 22:47
400 Kč • 25. 11. 2022 22:36
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.