Výprava českého ženského týmu na MS muškaření v Norsku
z 80 000 Kč
Tento projekt našel dostatek podporovatelů.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Výprava českého ženského týmu na MS muškaření v Norsku
Pro dobrý pocit :)
Odznáček
Společná fotka s podpisy a věnováním
6 TOP vzorů mušek
12 TOP vzorů mušek
Domácí slivovice z Moravy
Ručně malovaný kámen
Ručně malovaný kámen 1
Ručně malovaný kámen
Ručně malovaný kámen
Ručně malovaný kámen
Představení projektu
Pomozte nám, prosím, udělat osvětu ženskému muškařskému sportu a reprezentovat naši zemi na Mistrovství světa.
Muškaření a obecně rybaření je hlavně mužskou záležitostí. Zavodní svět není výjimkou. Ale právě letos nastane zlom a Norsko uspořádá historicky první mistrovství světa pouze pro ženy! A jak už z názvu vyplývá, my na takové události nesmíme chybět a chceme se pokusit o co nejlepší výsledek!
Chtěly bychom společně reprezentovat nejen Českou Republiku, ale i ženskou rybářskou komunitu.
O co se vlastně jedná a kdo jsme?
Ne nadarmo se muškaření nazývá královskou rybolovnou technikou. Od klasického rybaření se liší v několika zásadních bodech. Prvním z nich je nástraha – nástrahou pro ryby jsou umělé napodobeniny různých životních fází hmyzu, rybiček či dokonce myší, nebo žab – tzv. mušky, které si samy vyrábíme, ať už z přírodních či syntetických materiálů.
Chytá se na speciální muškařské pruty spolu v kombinaci s muškařským navijákem a šňůrou. Na konci šňůry je přivázán návazec z vlasce a na něm 1–3 již zmiňované nástrahy – mušky.
V České republice se pomoci muškaření chytají především ryby lososovité jako jsou pstruzi či lipani, cílit se ale dá i na jiné druhy ryb jako jsou štiky, candáti, jelci ba dokonce i kapři. Chytáme jak na řekách, tak i na jezerech. Muškaření není jen o sezení u vody a čekání na záběr. Při muškaření, zejména v řece, člověk neúnavně brodí vodou a aktivně ryby vyhledává. Na tomto sportu je krásné především to, že díky němu můžete zažít krásné spojení zábavy, pohybu, relaxu a pobytu v přírodě.
Ovšem zavodní muškaření je trochu specifické. Chytá se na předem vylosovaných místech, ryby se chytají na háčky bez protihrotů a ihned po šetrném zdolání se vrací zpět do vody.
V muškařském světě můžeme české muškaře zařadit mezi špičku v oboru. Dokazují to opakované úspěchy našich mužů na mistrovstvích Evropy a světa a to jak v týmech, tak i v jednotlivcích. Česká republika se může pyšnit několika tituly mistrů světa a Evropy mužů i mistrů světa v kategorii juniorů.
Jak je známo, rybaření je obecně spojováno především s muži, ale i mezi ženami je tento sport velice oblíbeným . Pár takových se nás sešlo i ve světě muškařském.
A kdo tedy jsme?
Jsme skupina 5 holek, každá z jiného koutu České republiky. Dvě z jižní Moravy (Eliška a Štěpánka), jedna ze středních (Terka), jedna ze západních (Markéta) a jedna z jižních Čech (Katka). A dohromady nás svedl právě náš společný koníček.
Poznaly jsme se na závodech, které se každoročně pořádají napříč celou Českou republikou, a to jak na řekách, tak i jezerech. Většina z nás se potkávala už na závodech pro děti, nyní se potkáváme na různých závodech dospělých, mistrovstvích republiky, ale i společných akcích. I když jsme proti sobě ve vodě závodily, vzniklo mezi námi přátelství na celý život.
Co jsme již dokázaly?
Terka, Štěpánka a Eliška naši Českou republiku reprezentovaly ve světě již v dětských letech.
Štěpánka se účastnila Mistrovství světa juniorů v roce 2008 v Portugalsku (5.místo týmy),2009 v ČR (4.místo týmy) a 2011 v Itálii (5.místo týmy).
Terka pokračovala v roce 2012 ve Francii odkud s týmem přivezla zlatou medaili.
Eliška ukončila holčičí juniorskou éru v Irsku 2013 (4.místo týmy) a 2014 v Polsku odkud dovezla týmový bronz.
Terka s Markétou se společně účastnily v roce 2011 mistrovství Evropy u nás v ČR, kde se s ženským týmem umístily na krásném 12 místě.
Naše poslední členka Katka začala závodit až v dospělosti. A poté se vydala ještě více do světa. Začala za rybami cestovat a muškařením se živit.
V roce 2018 jsme se všechny společně zúčastnily mistrovství Evropy, které se konalo v jižních Čechách. Nejen k našemu překvapení, ale i k překvapení ostatních zúčastněných týmu jsme získaly mezi evropskou špičkou (muži) nádherné 4.místo!
Také nesmíme zapomenout na našeho skvělého trenéra Jaromíra Šrama. Je to rybář tělem i duší a má na svém kontě několik mistrovských titulů. A k tomu nejvyššímu se bude snažit dopravit i nás!
Na co půjde vaše podpora?
Příprava na takové mistrovství stojí nejen spoustu času, ale také spoustu peněz. A abychom mohly ukázat to nejlepší, je potřeba trénovat, trénovat a zase trénovat. Norské řeky a jezera jsou však trochu jiné kafé než ty české. A proto bychom na šampionát rády vyrazily alespoň o týden dříve, abychom se s místní řekou a jezerem co nejlépe seznámily a nasbírané informace poté mohly přenést do samotného závodu.
A proto Vás prosíme o pomoc!
Vaše finance by byly využity právě na přípravný týden v Norsku, popřípadě na nákup rybářského vybavení, které si ještě budeme muset pořídit.
Žádné knihy, diskuze ani internet totiž nenahradí čas strávený sbíráním informací přímo u vody.
Veškeré dění nejen mistrovství, ale také domácích příprav můžete sledovat na našem Facebooku:
https://www.facebook.com/flyfishladiesczech
a Instagramu:
https://www.instagram.com/flyfish_ladies_czech/
Vše není jen o rybách, ale především o času stráveném v přírodě s přáteli a co teprve, když se společně pokusíme zabojovat o ten nejcennější kov.
Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?
Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
1 000 Kč • 8. 6. 2022 21:01
1 200 Kč • 8. 6. 2022 7:07
700 Kč • 7. 6. 2022 19:53
200 Kč • 7. 6. 2022 18:09
400 Kč • 7. 6. 2022 14:22
150 Kč • 6. 6. 2022 10:03
700 Kč • 2. 6. 2022 14:16
3 000 Kč • 30. 5. 2022 21:28
2 000 Kč • 30. 5. 2022 11:21
2 500 Kč • 29. 5. 2022 7:13
1 200 Kč • 27. 5. 2022 8:12
30 000 Kč • 26. 5. 2022 11:22
100 Kč • 26. 5. 2022 10:38
300 Kč • 22. 5. 2022 21:29
400 Kč • 22. 5. 2022 19:45
700 Kč • 22. 5. 2022 10:11
1 500 Kč • 21. 5. 2022 18:41
500 Kč • 21. 5. 2022 8:55
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.