Všechno je ŤipŤop
Milník 1/4
Pokud vybereme 80 000 Kč, nakoupíme a pronajmeme si chybějící zvukovou a světelnou techniku // If we collect 80 000 CZK, we will buy and rent the sound and light systems we need for the ŤipŤop feature film.
z 80 000 Kč
Milník 2/4
Pokud vybereme 180 000 Kč, natočíme s koupenou a pronajatou technikou stand up večer Don’t Call Me Kotě pro 2 diváky a podpoříme provoz kavárny Perla // If we collect 180 000 CZK, we will buy and rent the necessary sound and light systems for the ŤipŤop feature film and use it also to shoot an extra stand-up night Don’t Call Me Kotě for an audience of two to support Café Perla.
z 180 000 Kč
Milník 3/4
Pokud vybereme 320 000 Kč, natočíme s koupenou a pronajatou technikou stand up večer Don’t Call Me Kotě pro 2 diváky, Draglesque kabaret v bývalé ňiťárně a podpoříme provoz kavárny Perla // If we collect 320 000 CZK, we will buy and rent the necessary sound and light systems for the ŤipŤop feature film, use it also to shoot an extra stand-up night Don’t Call Me Kotě for an audience of two and organize a special night with Draglesque Prague company to support Café Perla.
z 320 000 Kč
Milník 4/4
Pokud vybereme 400 000 Kč, natočíme s koupenou a pronajatou technikou stand up večer, draglesque kabaret a queer oslavy konce druhé světové války a pochod v kostýmech Česko-Saským Švýcarskem – KhaaKhaaPride2021 a podpoříme provoz kavárny Perla // If we collect 400 000 CZK, we will buy and rent the necessary sound and light systems for the ŤipŤop feature film, use it also to shoot an extra stand-up night Don’t Call Me Kotě for an audience of two, organize a special night with Draglesque Prague company and coproduce a queer “End of WWII” celebration with a costume parade in the Bohemian-Saxon Switzerland (KhaaKhaaPride2021) to support Café Perla.
z 400 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Všechno je ŤipŤop
Všechno je možné, všechno je ŤipŤop
Startovné na KhaakhaaPride 2021
Vstupenka na Boiler room v Perle – KhaaKhaaPride 2021
Pauline Harmange : Já muže nesnáším
Jan Turner, Aleš Havlíček: Hnědá kniha
Zdeněk Perský: Kde domov můj
Triko Return Of The Art Dead
Víno Mečl a elektronická kresba Do smrti otevřeno od Ivana Mečla
Víno Mečl a tištěná pohlednice Do smrti otevřeno od Ivana Mečla
Divusbooks: Queer Švanda (QŠ)
Divusbooks: Brexitový post-emocionální záchranný balíček (BPEZB)
Stand up comedy workshop s Alex
Draglesque Prague v Nové Perle
Špinavá práce v Nové Perle
Špinavá práce v zahradě Nové Perly
Call Me Kotě: Pohádka na dobrou noc (max. délka 20 minut)
Queer poradna: Jak udělat dobrý dojem
Propocený triko Don't Call Me Kotě.
Stand up večer, ve kterém vystoupí stand up komici Don't Call Me Kotě
O filmu ŤipŤop // About the ŤipŤop feature film
Představte si, že si v jedné z nejchudších oblastí České republiky, na Šluknovsku, v místě, kde trvale žije 14 obyvatel, koupí váš kamarád dvě smutné budovy těsně před strhnutím – bývalou ňíťárnu a prodejnu se smíšeným zbožím. Díky pomoci dalších přátel je začne proměňovat na kavárnu, národní galerii, tiskárnu a místo pro umělecké rezidence.
Zapojíte se do toho, máte společně geniální nápady jak to rozjet, a pak přijde lockdown. Chvíli to vypadá, že je po plánech, ale pak se rozhodnete, že i z toho vytěžíte maximum. Začnete tím, že kavárně dáte slogan „Kavárna Perla #dosmrtiotevreno #opentilldead“ a natočíte o tom film.
//
Imagine that in one of the poorest parts of the Czech Republic, nearby Šluknov, where only 14 residents live, your friend buys two sad buildings just about to be demolished – a former thread factory and a small general store. With the help of other friends he starts to transform this into a café, a national gallery, a printing house and a place for artist residency programs.
You join him in the project, you both have some super genius ideas to start all that but then, voilà, the first lockdown rushes in! For some time, it looks like you are done. But then you decide to make the most of it. You start by hashtagging Café Perla #OPENTILLDEAD and make a movie about it.
ŤipŤop sleduje počínání skupiny lidí, kteří dělají všechno možný, aby dokázali, že všechno je možný.
//
The ŤipŤop movie follows the activities of a few people doing all in their power to show that EVERYTHING IS POSSIBLE.
ŤipŤop na hranici mezi Českem, Německem, dokumentem, groteskou a stand up comedy.
//
ŤipŤop is on the edge of Czechia and Germany, on the edge of a documentary, a grotesque and a stand-up comedy. ŤipŤop is on the edge.
Kdo stojí za projektem // People behind the project
Alex Macháčová založila tvůrčí společnost Not Your Mummy, aby se mohla pustit do seriózních podniků. Dále stojí za noční talk show Call Me Kotě (bez alkoholu, bez telefonu a v doprovodu mámy), stand up večery Don’t Call Me Kotě, výletem Kyjovským údolím v kostýmech KhaaKhaa Pride, festivalem umění chudých v latino stylu Perlino a za seriálem ŤipŤop, který se odehrává v kavárně Perla v Kyjově u Krásné Lípy, kde žije 14 obyvatel.
//
Alex Macháčová founded her creative company Not Your Mummy so she could start doing serious projects. Such as: the talk show Call Me Kotě (conditioned by no alcohol, no phone and your mum in the audience), stand-up venues Don’t Call Me Kotě, the queer costumes parade in the Kyjov valley (KhaaKhaaPride), the Perlino festival – The Art of the Poor in the Latino Style… To be followed by the production of the ŤipŤop movie set in Kyjov by Krásná Lípa, where only 14 people live.
Ivan Mečl provozuje kavárnu Perla, avantgardní umělecké nakladatelství Divus a současně vlastními silami a s pomocí přátel opravuje bývalou ňíťárnu Roberta Salomona na národní galerii, tiskárnu, místo pro umělecké residence a ráj na zemi, Novou Perlu.
//
Ivan Mečl runs Café Perla, an avant-garde art publishing house Divus and he – by himself and with the help of friends – renovates a former thread factory of Robert Salomon with the goal of creating a national gallery, a printing house, a place for artistic residency programs and a paradise on Earth, the New Pearl – Nová Perla.
Nikola Bratrychová během první vlny pandemie založila s Cesarem Isaakem uměleckou platformu Pražské služby, Outsider Art a bytové nahrávací studio v centru Prahy, Che-dar studio. Oba samouci vytváří audiovizuální umělecké instalace a komunitu lidí, která tvoří outsider art.
//
Together with Cesar Isaak, Nikola Bratrychová started the art platform Pražské služby – Outsider Art and an appartment recording studio Che-dar in the Prague centre. They managed all this during the first wave of the pandemic. Both the autodidacts create audio-visual art installations and grow a group of outsider art creators around them.
Sabina Mladenová je enfant terrible filmového střihu, stand up comedy a zavedených pořádků. Miluje volnost, rovnost, sesterství. Je pyšnou vládkyní chaosu a podporuje lidi ve svém okolí, aby pokračovali v tom, co dělají a nebo inspiruje k tomu, aby začali něco dělat.
//
Sabina Mladenová is an enfant terrible of film editing, stand up comedy and establishment. She loves freedom, equality and sisterhood. She is a proud mistress of chaos and supports the people around her to continue doing what they want or inspires them to start doing something.
Na co budou peníze použity // What purpose will the money serve
Na natočení středometrážního filmu ŤipŤop, podporu provozu kavárny Perla během nouzového stavu, chybějící techniku, cesty a lidi, kteří pracují ŤipŤop.
//
The money will be used to shoot a short feature film ŤipŤop, to support Café Perla during the state of emergency, to buy or rent missing technical equipment, to cover travel expanses and people who work “ŤipŤop”.
Odkazy // Reference
Článek o večerech Don't Call Me Kotě pro Týden
Podcast Call Me Kotě na Spotify
Podcast Call Me Kotě na iTunes
Nová Perla v pořadu České televize Náš venkov
Příběhy UJEP: Ing. Alexandra Macháčová: Dělejte si, co chcete! #MYJSMEUJEP
Fabrika na Šluknovsku chátrala, přátelé ji teď opravují a budují ateliéry i tiskárnu
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
200 Kč • 10. 5. 2021 21:49
500 Kč • 10. 5. 2021 21:45
200 Kč • 10. 5. 2021 21:08
10 000 Kč • 10. 5. 2021 20:36
40 000 Kč • 10. 5. 2021 20:35
10 000 Kč • 10. 5. 2021 20:13
500 Kč • 10. 5. 2021 19:11
2 000 Kč • 10. 5. 2021 11:23
200 Kč • 9. 5. 2021 20:20
1 000 Kč • 9. 5. 2021 19:08
150 Kč • 8. 5. 2021 17:52
150 Kč • 8. 5. 2021 17:51
650 Kč • 8. 5. 2021 15:13
150 Kč • 8. 5. 2021 15:05
150 Kč • 8. 5. 2021 15:04
450 Kč • 8. 5. 2021 14:51
150 Kč • 7. 5. 2021 14:23
300 Kč • 7. 5. 2021 13:51
300 Kč • 4. 5. 2021 20:55
200 Kč • 29. 4. 2021 14:28
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.