Šance zvířatům, z.s.

Šance zvířatům, zapsaný spolek, byl v Liberci založen v roce 2013 lidmi, kterým není lhostejný osud týraných nebo odložených a nechtěných zvířat v útulcích. Po zkušenostech s činností v jiných občanských sdruženích bylo jasné, že je třeba utvořit organizaci lidí se stejnou vizí na menším území. Na Liberecku, potažmo v severních Čechách nebylo podobné aktivní sdružení, a tak jsme se do toho pustili s nadšením přímo v místě našeho bydliště. Fungujeme na bázi dočasných domácích depozit. Zde je psům, kočkám, i jiným společenským zvířatům poskytována domácí individuální péče, žijí v domovech našich členů a dobrovolníků, pro které se vžil termín „dočaskáři“.

3 Vytvořených sbírek
68 970 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Systém dočasných péčí nám vyhovuje z důvodu maximální individualizace přístupu ke zvířeti. Psi nebo kočky, pokud jsou odebírání z rodiny, nejsou stresováni prostředím útulku, ale najde se jim vhodná domácí péče. Tento postup je citlivý především v případech týraných či zanedbávaných zvířat z množíren, která jsou nesocializovaná a potřebují trpělivý, laskavý přístup. Mají především možnost zvyknout si na chod domácnosti, ruch města atd. Do adopce tedy zvířata od nás odcházejí plně socializovaná a s hygienickými návyky. 

V posledních letech se však nápor zvířat v nouzi, především koček, na nás zvyšuje. Rozhodli jsme se proto pro rozšíření našeho působení také do podoby azylu pro kočky mimo domovy našich členů. Dočasné péče pro kočky jednoduše nestačí. Ke karanténě, skladu a kanceláři v Chrastavě tak přibyla místnost, tzv. „kočkonárium“. Zde si můžete domluvit návštěvu po e-mailu nebo tel., prosíme však alespoň den předem, většinou jsme v Chrastavě přítomni v dopoledních hodinách (barrandov 256, Chrastava). Vyloženě kočičí depozitum je v Malém Rohozci u Turnova v domácnosti Renaty Lauerové. Renča se o kočky stará po práci ve chvílích volna, často je na veterině, a tak také prosíme domlouvat si návštěvy předem. Zájemce o adopci prosíme vždy o zaslání adopčního dotazníku. Psi jsou stále v dočasných péčích a velmi záslužné je rodinné depozitum u České Lípy, které pečlivě vede Veronika Křimská. Ta se stará vždy o větší počet psů k adopci, ale také o hospodářská zvířata, která hledají domovy. Často zde má také pejsky starší, o které zájem už není a dožijí u Verči. Ostatní pejsci jsou v dočasných péčích spíš po jednom, a fungují leckdy nárazově, jak rodinné podmínky dočasných opatrovníků dovolí.  

Rychlé kontakty

Web: http://www.sancezviratum.cz/
E-mail: kontakt@sancezviratum.cz
Telefon: 723 611 255

Sociální sítě