Úspěšně vybráno:

Sbírka pro Ondru

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 4 dárců
Sbírka pro Ondru
4 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Sbírka pro Ondru

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 4 dárců
Autor
Gabriela
Datum přidání
16. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ahojte milí kamarádi, rodino a známí. Koncem měsíce budu mít narozeniny. Každý rok dostávám spoustu kytek. Miluju kytky, ale je mi lito, ze jejich život je krátký a jejich pořízení je nákladné. Letos bych moc rada místo kytek od každého, kdo to mel v plánu, věnovala alespoň symbolickou částku na pomoc Ondrovi. Jeho příběh si můžete přečíst níže. Ondru vůbec neznám, přesto si myslím, ze máme leccos společného. Dnes me napadnul nápad věnovat peníze za potencionalni kytky nekomu, kdo pomoc potřebuje. A par hodin na me vykouknul tento příběh… Mám také syna Ondru a když mu bylo 13 let, tak mu byla diagnostikována Crohnova choroba. I jeho léčba byla tenkrát celkem nákladná. Přesto jsme to všichni společně zvládli bez pomoci. Nyní tu pomoc potřebuje někdo jiný… Pokud tedy mate možnost a budete chtit, pojďme to poslat dal❤️. Dekuji Gabriela


Představení sbírky

Můj syn Ondra,je skoro 13ti letý kluk s velkým smyslem pro humor, který rád plaval,jezdil na kole, bavil se s kamarády a dělal běžné věci jako jeho vrstevníci.O letních prázdninách prodělal cévní mozkovou příhodu, která je v jeho věku ojedinělá.Ráda bych touto sbírkou financovala co nejintenzivnější rehabilitace, které pojišťovna nehradí a které mu pomůžou,aby normálně chodil , plně ovládal obě poloviny těla a navrátil se do běžného života.Jako matka samoživitelka jsem přerušila své podnikání,abych mohla být Ondrovi neustále po boku a pomáhala se vším,co ho navrátí zpět do běžného života plného radosti a úsměvu.

Komu pomůžeme?

Začátkem léta byl Ondra na dětském táboře,kde se mu příhoda stala.Měl zatmění před očima,zvracel, hodně spal,moc nejedl a měl bolesti za krkem.Když jsem si ho odvezla domů, navštívili jsme lékaře,ale bohužel nepoznali, že má aneurysma.Po několika dnech při jízdě v autě dostal záchvat,kdy krvácení do mozku bylo již masivní.Po převozu do nemocnice Ondru uvedli  do umělého spánku a prodělal několik operací. Po asi měsíci stráveném na JIP Ondru přeložili na rehabilitační oddělení,kde mu hodně pomohli,i když se přidávaly jiné komplikace, které ho brzdily v rehabilitaci.Nyní je Ondra v lázních, které jsou spíše regenerační, než rehabilitační, což mě velmi zklamalo.Ale i přesto Ondra dělá velké pokroky,po příhodě měl nehybnou pravou část těla, šeptal a nepamatoval si spoustu věcí a názvů,dnes už se postaví na nohy, chodí s oporou krátké úseky, mluví nahlas a paměť se navrací,jen s rukou je to  horší a jako pravák se přeučuje na levou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance bych využila na nutné neurorehabilitace,hyperbarickou komoru, ergoterapii,regeneraci těla a pomůcky, které nejsou hrazené pojišťovnou.Popř.na cestování a pobyt za specialisty či léčbou, které nejsou v našem okrese.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 11. 2023 17:42
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  29. 10. 2023 12:24
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 10. 2023 14:42
Gabriela
1 000 Kč  •  16. 10. 2023 21:41
Ondro hodně sil a zdravi❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce