Pomozte mi získat zlatý hattrick na Deaflympiádě
z 350 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Pomozte mi získat zlatý hattrick na Deaflympiádě
Dobrý pocit
Podpisová kartička s věnováním
Video s poděkováním a věnováním
Podpisová kartička spolu s Evou Adamczikovou
Pohled z Deaflimpiády
Tričko Czech SBX Team
Podepsaná kniha s Handicapem na vrchol
Servis snowboardu/lyží
Společný trénink v posilovně
Snowboardový trénink se mnou a týmem
Buď součástí moji Deaflimpiády I.
Buď součástí moji Deaflimpiády II.
Představení mého projektu
PŘEDSTAVENÍ
Ahoj,
jmenuji se Tomáš Pazdera, je mi 34 let a věnuji se snowboardcrossu. Jsem součástí reprezentačního týmu Snowboardcrossu, Svazu lyžařů a Snowboardistů ČR. Trénuji pod vedením trenérů Marka Jelínka a Petra Knappa, kteří jsou, kromně mne, trenéry Olympijské medailistky Evy Adamczykové (Samkové) a dalších skvělých reprezentantů. Jsem neslyšící sportovec, ale můj handicap mi nezabrání v úsilí trénovat a poprat se o další zlatou medaili na následujících Deaflympijských Hrách v Turecku.
NĚCO MÁLO O MNĚ
Pocházím ze sportovní rodiny. Jako malý jsem byl v Sokole, absolvoval jsem dokonce všesokolský slet. Potom jsem přešel na florbal, který mě nenaplňoval natolik jak bych chtěl a tak jsem zkusil atletiku. Mou silnou stránkou byly vrhačské disciplíny (vrh koulí, disk a kladivo), trénoval jsem ve skupině s reprezentantem Tomášem Staňkem a zlatým olympionikem Jakubem Vadlejchem, se kterým jsme se v mládežnických kategoriích přetahovali o to, kdo hodí či vrhne dál. V juniorské kategorii jsem se stal několikrát evropským rekordmanem mezi neslyšícími. Většina mých rekordů již byla překonána, avšak dodnes jsem držitelem evropského rekordu v hodu kladivem.
KARIÉRA A VÝSLEDKY
Jelikož mám rád zimu a baví mě snowboarding, tak jsem zkusil po atletice přejít na úplně rozdílnou disciplínu, snowboardcross. Na začátku roku 2010 se mě ujal trenér Marek Jelínek a začal jsem naplno trénovat, jezdit na soustředění a také závodit. Má závodní kariéra snowboardcrossaře měla být zahájena velkým závodem, Deaflimpiádou (Olympiáda pro sluchově postižené – neslyšící) na Slovensku v roce 2011, avšak kvůli problémům s financováním byla tato zrušena, takže jsem na větší závod musel ještě dlouho čekat. V roce 2014 se konalo Mistrovství světa neslyšících v Rusku, kde jsem získal svou první zlatou medaili ve snowboardcrossu. O rok později se konala Deaflimpiáda opět v Rusku a tam jsem získal další vzácnou medaili opět zlatou. Byla pro mě velmi důležitá, měl jsem neskutečnou radost, že se to povedlo, protože jsem závod absolvoval se zraněním stehna. V roce 2018 jsem podstoupil drobnou operaci kolene, která mě na chvíli zastavila v přípravě na závody, ale přesto jsem v roce 2019 na Deaflympijských hrách v Itálii opět získal zlatou medaili ve snowboardcrossu. Protože nejsem plně profesionálním sportovcem, mám rodinu a živím se ve stavebnictví, nemám ideální podmínky pro přípravu. V roce 2020 tak přišlo další zranění, po kterém jsem podstoupil další, tentokráte rozsáhlejší operaci kolene, takže jsem vypadl z tréninku i závodní sezony 2021/2022.
FINANČNÍ PODPORA
Jsem nikdy neporažený neslyšící závodník SBX (snowboardcross). Vybojoval jsem zlatou medaili na Mistrovství světa a dvě zlaté medaile z Deaflympijských her. Věřím, že mám na to získat další zlatou medaili z Deaflympijských her konaných počátkem příštího roku v Turecku. Dlouhá léčba proběhlých zranění a následný nedostatek závodů SBX neslyšících pro mne znamenala nemožnost splnění podmínek pro získání finančních dotací pro Reprezentaci v takové výši, která by mi umožnovala soustředit se na přípravu a závody v mém milovaném Snowboardcrossu směrem k Deaflympijským hrám v únoru 2024. Jako sportovec mám jasný cíl, ale realita může být jiná. Mým cílem a přáním je získat třetí zlatou medaili na Deaflympijských hrách a motivovat tím další neslyšící ke sportu, k plnohodnotnému tvůrčímu životu či ukazovat těm slyšícím, že lze překonávat jakékoli překážky. Je mi 34 let a je to má největší životní výzva, kterou bych chtěl zvládnout. Se sportem ještě nehodlám končit a vy mi s tím můžete pomoci. Budu moc rád za jakoukoliv podporu se splněním mého snu!
ROZHOVORY A ČLÁNKY
Můj sportovní facebook – https://www.facebook.com/pazderatomas/photos
Kde o mě psali –
Vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce –https://paralympic.cz/tag/tomas-pazdera/
První zlato – https://www.irozhlas.cz/sport/zimni-sporty/snowboardcross
Audio rozhovor na radiožurnál – https://radiozurnal.rozhlas.cz/dva-sportovci-a-sest-zlatych-medaili
Druhé zlato – https://www.olympiapraha.cz/tomas-pazdera-obhajil-olympijske-zlato
Rozhovor o druhé cenné medaili – https://paralympic.cz/2019/12/snowboardista-tomas-pazdera
Rozhovor na czech-ski –https://www.czech-ski.com/snowboarding/aktuality/zlato-snowboardcrossadu
Gratulace a podpora od Evy Adamczykové (Samkové) – https://www.denik.cz/zimni_sporty/tomas-pazdera-zvitezil-na-deaflymiade
Rozhovor o mém životě a snowboardingu – https://www.idetskysluch.cz/integrace/vzdelavani/na-snowboardcrossu-me-laka-hlavne-adrenalin
Rozhovor na ČT sport – https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/sport-handicapovanych
Zlato z MS – https://deaflympic.cz/sporty/snowboard/tomas-pazdera
Kdo za projektem stojí?
Celý projekt jsem dělal ve spolupráci s Vendulou Burešovou, bývalou českou reprezentantkou ve snowboardcrossu. Můj projekt je také podporován mým domácím Czech SBX teamem, se kterým spolupracuji v rámci tréninků, závodů i na mediální podpoře.
Na co vybrané peníze použijeme?
Veškeré vybrané peníze použiji na přípravu na Deaflimpijské hry. – rád bych absolvoval několik letních soustředění (ubytování, pronájmy hřišť, hal, cvičení, posilovny, trenér…) – a chci absolvovat několik zimních soustředění (ubytování, doprava, skipassy, pronájmy tratí, poplatky, trenér, servis…) – část použiji k zaplacení realizačního týmu na soustředěních, a trénincích a závodech – dále k proplacení nákladů na závodech před DH (ubytování, doprava, skipassy, startovné, poplatky, atd) – pokud něco zůstane, tak investuji do nákupu materiálu (snowboardy, vázání, boty, oblečení) pro trénink i závody – a nákupu servisního vybavení pro údržbu snowboardu a vázání (vosky, náhradní díly k vázání atd…)
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus obecně platí, že vystavit Potvrzení o daru nelze (nejedná se o dar do dobročinné sbírky). Případnou výjimku řeší přímo zakladatel projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu většinou do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Splnění ovšem může trvat i déle, zakladatel by Vás měl vždy kontaktovat a informovat ohledně odměn.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
Pokud se nevybere více než 50 % financí u projektů do 75 000 Kč, nebo 25 % financí u projektů nad 75 000 Kč, peníze se vrátí přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
100 Kč • 27. 9. 2023 15:38
100 Kč • 27. 9. 2023 14:52
100 Kč • 26. 9. 2023 21:10
600 Kč • 25. 9. 2023 10:51
200 Kč • 23. 9. 2023 17:18
1 000 Kč • 22. 9. 2023 7:12
300 Kč • 21. 9. 2023 13:35
450 Kč • 13. 9. 2023 11:28
300 Kč • 20. 8. 2023 12:30
300 Kč • 15. 8. 2023 14:26
300 Kč • 6. 8. 2023 8:45
700 Kč • 3. 8. 2023 20:54
500 Kč • 26. 7. 2023 13:49
1 000 Kč • 21. 7. 2023 20:44
1 000 Kč • 21. 7. 2023 20:38
500 Kč • 21. 7. 2023 19:13
450 Kč • 21. 7. 2023 15:50
777 Kč • 21. 7. 2023 15:29
2 000 Kč • 21. 7. 2023 14:24
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.