Dobrovýzva ukončena:

Pomozte mi prosím k narozeninám změnit situaci Simči. Věřím, že to dáme. ❤️ Iva

Vybráno 0 Kč 1 550 Kč
15 000 Kč
Pomozte mi prosím k narozeninám změnit situaci Simči. Věřím, že to dáme. ❤️ Iva
8 dárců
Celkem se zapojilo
193,75 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pomozte mi prosím k narozeninám změnit situaci Simči. Věřím, že to dáme. ❤️ Iva

Vybráno 0 Kč 1 550 Kč
15 000 Kč
Autor
Ivana Schneiderová Fialová
Datum přidání
15. 3. 2024

Proč Dobrovýzvu zakládám

Chci pomoci, ne vždy je člověk chopen vše zvládnout sám. A není ostuda požádat o pomoc. 


Představení sbírky

Jsem Simča a mám rakovinu děložního čípku ve IV. stupni. Je bohužel nevyléčitelná. Bojuji s ní již 2 roky. Žiju s partnerem, který o mě pečuje 24/7. Sama o sebe se nedokážu postarat bez cizí pomoci. Bohužel jsme ve finanční tísni. Bydlíme na ubytovně a sotva zvládáme zaplatit nájem. Na zdravotní pomůcky už pak mnoho nezbývá. Potřebovali bychom pomoci se zaplacením nájmu, stravy a zdravotních pomůcek.

Komu pomůžeme?

Rakovinu mi zjistili v mých 5Oti letech. Nejdříve jsem začala rychle hubnout. Zhubla jsem 15 kilo během měsíce. Mysleli si, že jde jen o cystu, ale dle biopsie zjistili, že jde nádor na děložním čípku. Byl tak velký jako kdybych byla v 6.týdnu těhotenství + se objevily metastáze. Nastoupila jsem na chemoterapii – 6 silných, potom 25 ozařování. Poté pojišťovna schválila biologickou léčbu, na kterou chodím do teď. Musím si píchat injekce na ředění krve, jelikož jsem prodělala mozkovou příhodu ještě před zjištěním rakoviny. 

Než mě tyto nemoci postihly, chodila jsem do práce. Dělala jsem pomocnou sílu v kuchyni, kdy jsem dělala i 15ti hodinové směny. Byla jsem veselý a usměvavý člověk do doby, než mi zjistili rakovinu.

Můj běžný den vypadá tak, že ležím celý den v posteli, protože mi nádor zasahuje do nervů v nohou. Ujdu pouze kousek. Když se potřebuju přepravit, musím jet autem. To ale nemáme. Musí mě vozit příbuzní či kamarádi. Bez plínek e neobejdu, jelikož nemám funkční močové ústrojí. Partner musí vyřizovat všechny záležitosti od nákupů až po vyřizování věcí na úřadech. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky nám pomohou zaplatit nájem na ubytovně, plínky, léky a stravu. S placením nájmu máme problém, jelikož jsme odkázáni na sociální dávky, které jsou tak nízké, že ne vždy na nájem vyjde. Hodně nás stojí platba za plínky, které stojí 1 balík 600 Kč a za měsíc potřebuju alespoň 2 balíky. Mám velké výdaje za léky a také je potřeba hradit stravu, která je při mém onemocnění důležitá. Invalidní důchod se mi zatím nepodařilo vyřídit. Rádi bychom si také našli vhodnější bydlení v klasickém nájemním bytě. To je pro nás však nedosažitelné, jelikož je pro nás nereálné si našetřit na kauci a první nájem. Jsme rádi, že z toho příjmu, co máme, vyžijeme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 19:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 17:43
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 3. 2024 13:43
Milý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 13:00
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 3. 2024 10:47
Milý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 16:05
Milý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 15:58
Ivana S.
50 Kč  •  15. 3. 2024 9:23
Jdeme na to. ❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.