Vykouzlete s námi úsměv na tváři dětem z dětského domova

Vybráno 0 Kč 76 410 Kč
125 000 Kč
9 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Opři se, z.s., Opři se, z.s.
Datum přidání
6. 12. 2024
Poslední aktualita

13. 2. 2025 10:51

Na výletě s dětmi v Brdech

Minulou sobotu jsme byli na výletě s dětmi z dětského domova v Brdech, konkrétně na průzkumu dopadové plochy Jordán. K obědu jsme si s dětmi opekli špekáčky na ohni. Děti si také vyzkoušely rozdělávání ohně za pomocí křesadla. Výlet se dětem líbil, protáhli jsme si ho až do večera. Děkujeme všem dárcům za podporu, díky tomu můžeme s dětmi jezdit na výlety.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dětem z dětských domovů se věnujeme téměř 13 let. Jsme sdružení dobrovolníků, kteří dětem z dětských domovů věnují svůj volný čas, svou energii a mnohdy i srdce. Díky těmto skvělým lidem mají děti možnost zažít dobrodružství i mimo dětský domov.

Za rok 2024 jsme uspořádali víc jak 25 akcí.

Jsou to víkendové pobyty i jednodenní výlety. Jezdíme s dětmi do hor, na kola, lezeme na umělé stěně, organizujeme pro ně letní, jarní i podzimní prázdniny. Děti, které zůstaly v době Vánoc v domově, bereme pravidelně na vánoční svátky a Nový rok na hory.

Navštěvujeme je také přímo v domovech, pomáháme s učením, pěstujeme pozitivní vztah k hudbě, sportu, přírodě a ostatním lidem. Podporujeme jejich rozvoj a jejich začlenění do většinové společnosti jak během pobytu v domově, tak i mimo něj.

Největší odměnou pro naše dobrovolníky je pohled do šťastných očí dítěte.

Komu pomůžeme?

Pomůžete dětem, které nemohou být  z různého důvodu se svoji rodinou, se svou mámou a tátou a které musejí vyrůstat v ústavní péči.

My se jim snažíme pomáhat, zlepšit jejich pohled na život a vztah k okolí. Pořádáme pro ně různé akce a aktivity, které mají vícero podob. Ať už jsou to jednodenní výlety do přírody, lezení na umělé stěně, lyžování na horách, návštěvy v domově, či pobytové akce třeba na více dní.

Pro děti z dětského domova je námi pořádaný víkendový či prázdninový pobyt možností, jak zažít nová dobrodružství a poznat nové kamarády i mimo domov. Co obecně těmto dětem chybí, je individuální přístup a pozornost dospělých.

I když jsou obecně děti v domovech dobře materiálně zajištěné, na naše aktivity s nimi musíme shánět vlastní finanční prostředky. Z nich pak dětem a dobrovolníkům hradíme ubytování, stravu a dopravu. Nakupujeme sportovní a turistické vybavení, které je pro zajištění dětí a akcí potřeba.

Kolik co stojí?

Náklady na každou akci svědomitě plánujeme a s penězi řádně hospodaříme. Hledáme levná ubytování v ubytovnách a objektech spřátelených organizací. Vaříme si s dětmi většinou sami. Bohužel díky inflaci a zdražování vycházejí náklady na dopravu, ubytování a stravu stále více. Pro představu uvádíme příklady uspořádaných akcí v minulém roce:

  • Zálesácký víkend se 4 dětmi v Brdech – spaní pod širákem a ve volné přírodě: 2.500 Kč
  • Odpolední lezení na umělé stěně s 10 dětmi: 4.200 Kč
  • Letní srpnový 10denní pobyt pro 5 dětí v kempu na Proboštských jezerech: 15.000 Kč
  • Velikonoční víkend pro 11 dětí v Novém Boru: 16.000 Kč
  • Turistický víkend pro 10 dětí : 18.000 Kč

Všechny naše proběhlé akce můžete zhlédnout zde:

http://www.oprise.cz/seznamakci/Probehle/4

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou využity na pokrytí nákladů aktivit a akcí s dětmi z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Bude jimi hrazeno ubytování, doprava, strava a další položky nutné k uskutečnění akce, jako je například vstupné, jízdné či půjčovné. Vybrané finanční prostředky také využijeme pro případné dokoupení potřebného sportovního či turistického vybavení.

Aktuality

13. 2. 2025 10:51

Na výletě s dětmi v Brdech

Minulou sobotu jsme byli na výletě s dětmi z dětského domova v Brdech, konkrétně na průzkumu dopadové plochy Jordán. K obědu jsme si s dětmi opekli špekáčky na ohni. Děti si také vyzkoušely rozdělávání ohně za pomocí křesadla. Výlet se dětem líbil, protáhli jsme si ho až do večera. Děkujeme všem dárcům za podporu, díky tomu můžeme s dětmi jezdit na výlety.

5. 2. 2025 11:40

Výlet na Alkazar

S dětmi z dětského domova v Kralupech jsme minulou sobotu vyrazili do Českého krasu. Konkrétně nás zajímal opuštěný lom Alkazar. Přístup k samotnému Alkazaru je pohoda vedoucí po cyklostezce, ale my jsme naši expedici pojali dobrodružně přes strmé stráně směrem na Chlumský lom, kde jsme udělali první průzkum štol a jeskyní. 

Alkazar je oblíbenou lezeckou oblastí. Výstup do vyšších pater lomu byl pro děti zážitek, protože ten není pro žádné padavky, místy se opravdu leze po skále. Poslední štací našeho výletu byl průzkum štol přiléhajícím k Alkazaru, které se táhnout několik desítek až stovek metrů hluboko do vápencových masivů.

Děkujeme za podporu, tento rok plánujeme větší množství podobných akcí, aktuálně také plánujeme  velkou pobytovou akci na Velikonce, proto jsme prodloužili sbírku a je možné stále přispět, děkujeme.

27. 1. 2025 15:35

S dětmi jsme byli lyžovat v Telnici

Tak jsme konečně s dětmi z Dětského domova v Kralupech zahájili lyžařskou sezónu. Minulou neděli jsme navštívili lyžařský areál v Zadní Telnici. Děti si lyžování moc užily. Tomáš, který byl na snowboardu, se v lyžařské škole konečně naučil krásné zatáčky. Děkujeme všem dárcům za podporu, díky vám si mohou tyto děti také užít zimních radovánek.

23. 1. 2025 15:07

V neděli vyrážíme se 3 dětmi z kralupského domova na lyže

Již tuto neděli 26. 1. vyrazíme se 3 dětmi z Dětského domova v Kralupech na lyže do SKI areálu Zadní Telnice. Děkujeme všem dárcům, že díky vám si i tyto děti bez mámy a táty můžou letos zalyžovat.

11. 1. 2025 22:57

Rok 2025 začínáme s dětmi výletem v ne moc přátelském počasí

Dnes jsme s dětmi 👶👧 z Dětského domova v Kralupech vyrazili na výlet na Kokořínsko. I přes silný vítr 🌬 a mrazivé teploty ❄️ zvládli 8️⃣ km trasu na výbornou i nejmenší kluci Míša a Kristián, kterým je aktuálně oběma 5 let! ❤️👌💪 Odměnou nám všem byly krásné výhledy na okolní skály a uklidňující nádhera kokořínského lesa. 🌲🌳 Tímto prvním výletem Opři se zahajuje nový rok, děkujeme všem za podporu a že fandíte našim dětem! Přejeme vám v novém roce vše dobré, spoustu sil, zdraví a také spoustu štěstí na cestě za vašimi sny. 😍

25. 12. 2024 21:27

Krásné Vánoce všem podporovatelům

Milý dárci, přejeme Vám klidné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2025. Děkujeme za to, že pomáháte opuštěným dětem z dětských domovů. Opři se

18. 12. 2024 23:23

Děti z dětského domova v Kralupech měly besídku

Minulou sobotu měly děti z Dětského domova v Kralupech vánoční besídku.🎄Nacvičily si různé divadelní scénky, taneční 🩰nebo hudební 🎷vystoupení. My už se těšíme, až s nimi zase příští rok vyrazíme někam ven za dobrodružstvím. Plníme dětem přání nejen o Vánocích, ale i po celý rok. 🌠 Děti se na naše výlety vždycky moc těší. 🥰 Všem, co jste dětem přispěli na další aktivity v novém roce, moc děkujeme, sbírka běží dál. Věříme, že se podaří vybrat cílová částka 🏁

8. 12. 2024 18:10

Vydařený start sbírky. Děkujeme

Děkujeme všem, kteří jste dosud přispěli. Sbírka je chvilku po spuštění a už se vybralo přes 14 000 Kč. Velmi nám pomůže, pokud tuto sbírku budete sdílet na svých sítích. Děkujeme.

Právě jsme přidali nové fotky z poslední říjnové akce, kdy jsme byli s dětmi z kralupského dětského domova na kolech, můžete se na fotky podívat na facebooku: https://www.facebook.com/oprise

Děkujeme, že s námi těmto dětem pomáháte

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  21. 2. 2025 10:33
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 2. 2025 8:29
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 2. 2025 7:16
Laskavý dárce
100 Kč  •  19. 2. 2025 20:42
Štědrý dárce
200 Kč  •  19. 2. 2025 19:45
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 2. 2025 19:17
Olga R.
300 Kč  •  19. 2. 2025 16:44
Preji spoustu krasnych zazitku!
Martina .
100 Kč  •  19. 2. 2025 16:27
At mate v zivote štěstí a nekonečnou lásku, pohlazení a otevřenou náruč. At se vám daří andílci. 🍀❤️❤️🧚🏻‍♂️
Laskavý dárce
200 Kč  •  19. 2. 2025 14:30
DobroDárce
200 Kč  •  19. 2. 2025 14:19
Radka B.
200 Kč  •  19. 2. 2025 13:24
Přeji vám spoustu kràsných výletů a zàžitků a hlavně spoustu dobrých lidí kolem vás😊
DobroDárce
200 Kč  •  19. 2. 2025 12:47
DobroDárce
100 Kč  •  19. 2. 2025 12:43
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  19. 2. 2025 12:39
Velkorysý dárce
400 Kč  •  19. 2. 2025 12:37
Filip B.
2 000 Kč  •  19. 2. 2025 12:32
Držte se!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 2. 2025 12:22
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2025 13:55
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  15. 2. 2025 19:19
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 2. 2025 21:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2025 17:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Jakub P.
600 Kč  •  9. 12. 2024 10:52
Milé děti, přeji Vám všem hodně štěstí, zdraví a sil do dalšího života, který z různých důvodů nemáte zrovna jednoduchý. Věřte ale, že vše se jednou v dobré obrátí!
Radka B.
200 Kč  •  19. 2. 2025 13:24
Přeji vám spoustu kràsných výletů a zàžitků a hlavně spoustu dobrých lidí kolem vás😊
Martina .
100 Kč  •  19. 2. 2025 16:27
At mate v zivote štěstí a nekonečnou lásku, pohlazení a otevřenou náruč. At se vám daří andílci. 🍀❤️❤️🧚🏻‍♂️
Lenka G.
2 000 Kč  •  10. 12. 2024 17:50
😘
Filip B.
2 000 Kč  •  19. 2. 2025 12:32
Držte se!
Tereza M.
1 000 Kč  •  6. 12. 2024 13:27
Moc se mi líbí co v Opri se delate
Vojtěch J.
600 Kč  •  30. 12. 2024 22:17
Hezký nový rok, držte se!
Olga R.
300 Kč  •  19. 2. 2025 16:44
Preji spoustu krasnych zazitku!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Donio logo
Vykouzlete s námi úsměv na tváři dětem z dětského domova Podpořte sbírku

Vykouzlete s námi úsměv na tváři dětem z dětského domova

Dětem z dětských domovů se věnujeme téměř 13 let. Jsme sdružení dobrovolníků, kteří dětem z dětských domovů věnují svůj volný čas, svou energii a mnohdy i srdce. Díky těmto skvělým lidem mají děti možnost zažít dobrodružství i mimo dětský domov.

Vybráno 76 410 Kč 67 dárců