Sbírku jsem se rozhodla založit rodičům, kterým tornádo poničilo dům v Mikulčicích. V tomto domě jsem celé dětství vyrůstala s dalšími dvěma sourozenci. Chceme rodičům pomoci, nejen fyzicky a psychicky, ale i touto cestou. Dům chceme dát do pořádku, ať se máme do budoucna kam vracet. Na domě chybí střecha, jsou zničena okna. Dům je dvoupodlažní, horní patro se musí celé zrekonstruovat, protože živel zničil celé horní patro. V celém domě jsou poškozeny podlahy, stěny a nábytek. V zahradě, která k domu náleží nezůstal jediný plot ani brána do domu již neexistuje. Rodiče obdělávají zahradu, kde si pěstují vlastní zeleninu a ovoce, tento rok nebude možné úrodu sklidit. Z ovocných stromů jim také nic nezůstalo.
Situaci, kterou si zažili, si nikdo z nás, kdo to nezažil, nedokáže ani představit.