Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Alexovi

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
21 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Alexovi

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
27. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Nova pomáhá

Žádost za paní Allu Vitiaz a malého Alexe vyplnila organizace Nautis. Tato žádost byla schválena, soutěžící Jakub Štáfek pro ně v pořadu Na lovu vybojoval 30 000 Kč. Epizoda byla vysílána 2. 4.

Komu pomůžeme?

Žádáme o pomoc pro rodinu, která utekla před válkou z Ukrajiny  Jedná se o maminku, paní Allu, s desetiletým synem Alexem, který má diagnostikovaný autismus. Zbytek rodiny – manžel a bratr paní Ally, zůstal v Kyjevě. Když ještě byla rodina pohromadě, odcházeli kvůli bombardování každou noc spát do sklepa. Bombardování nakonec rodinu rozdělilo. Do České Republiky přišli 20. 3. 2022. 

Maminka Alexe je ohromně schopná a pracovitá a již si domluvila práci v Praze, aby zajistila finanční prostředky pro rodinu, protože do ČR přišli bez finančních prostředků. Maminka v žádném případě nesedí s rukama v klíně.  Díky SPC NAUTIS získal Alex místo ve speciální škole na Praze 5. Alex se díky své přátelské a veselé povaze stal oblíbencem všech lidí, kteří ho potkali. Alex nekomunikuje verbálně, dorozumívá se gesty, rozumí některým slovům, potřebuje podporu při doprovázení mimo domov i kontaktu se svým okolím.  Jsme si jistí, že finanční pomoc by rodině ohromně pomohla právě teď.   Děkujeme.    Jan Šlosárek – ředitel střediska osobní asistence NAUTIS

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jejich záměrem je během jara, léta uskutečnit rehabilitační pobyt v Dětských lázních Teplice. 

S tímto lázeňským zařízením jsme nyní v kontaktu, ve fázi zjišťování možností nabízených 

ozdravných pobytů pro malého Alekse. 

V případě, že by maminka Alekse, paní Vitiaz byla okolnostmi donucena ukončit stávající pracovní poměr, použije paní Vitiaz vyhranou částku na pokrytí běžných životních nákladů. 

Není vyloučena kombinace obojího. 

Paní Vitiaz si je plně vědoma toho, že využitou částku je třeba v plné výši  doložit fakturami či jinými finančními doklady. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
30 000 Kč  •  28. 4. 2022 9:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat