Benefiční projekt EMSOC 2024
z 150 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Benefiční projekt EMSOC 2024
Dobrý pocit // Good feeling
Milovník klasické hudby // Classical music lover
Ponožky s folklorními motivy a logem projektu // EmSocks with folklore motives and the project logo
Plátěná taška s logem projektu // Canvas bag with project logo
Fanoušek mladých zdravotníků // A fan of young medical professionals
Čestná vstupenka // Honorary ticket
Představení projektu
EMSOC, v překladu Evropský orchestr a sbor studentů medicíny, je mezinárodní benefiční projekt s více než třicetiletou tradicí, který sdružuje studenty medicíny a mladé lékaře z celé Evropy napříč různými medicínskými obory.
Vybraní účastníci sestaví více než 100 členný symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor a pod vedením profesionálních dirigentů nacvičí během intenzivního soustředění hudební program. Ten mohou posluchači následně slyšet na dvou benefičních koncertech, jejichž výtěžek je věnován neziskovým organizacím věnujícím se lidem se zdravotním hendikepem.
Každý ročník pořádá skupina dobrovolníků v jiné hostitelské destinaci, např. Granada (Španělsko), Lübeck (Německo), Uppsala (Švédsko), či Ponta Delgada (Azorské ostrovy). Letošní ročník konaný v České republice (25. 7. – 4. 8. 2024) bude věnován Roku české hudby a oslavě 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. I proto jsme se rozhodli uspořádat hudební soustředění v Litomyšli, která je známá pro své unikátní historické centrum zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO, a která je také právě rodištěm našeho slavného skladatele. V jízdárně tamního zámku proběhne také veřejná generální zkouška. Vyvrcholením projektu jsou dva benefiční koncerty, v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře (2. 8. 2024 od 19:00) a pražské Betlémské kapli (3. 8. 2024 od 18:00). Repertoár koncertů bude velmi různorodý, od skladeb českého romantismu, po 2. polovinu 20. století, zastoupený tím nejlepším co může česká hudba nabídnout – A. Dvořák, B. Smetana, V. Kaprálová, V. Novák, Z. Lukáš a další.
Výtěžek dobrovolného vstupného z těchto koncertů bude věnován neziskové organizaci ALSA z.s., která sdružuje pacienty a profesionály se zájmem o ALS (amyotrofická laterální skleróza).To je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk, které ovládají pohyblivost svalů. Nemocní přicházejí postupně o veškerý pohyb na těle, nakonec jim zůstávají pouze pohyby očí. To vše se děje při zachování psychických a mentálních schopností. ALSA pro tyto pacienty pořádá různé osvětové a sbírkové kampaně, pro pacienty zajišťují podporu ve formě konzultací s odborníky v domácím prostředí, online půjčovnu kompenzačních pomůcek, pořádají rekondiční pobyty, finančně podporují své klienty aj.
Profesionální vedení projektu EMSOC v České republice zajistí mladé dirigentské duo Alena Hron a Jakub Pikla. Alena vystudovala dirigování na Pražské konzervatoři a tamtéž také skladbu a aranžování populární hudby. Během studia dirigování na pražské AMU strávila rok na Norges musikkhøgskole v Oslu. Od září 2022 studuje ve výběrovém magisterském programu na prestižní Zürcher Hochschule der Künste. V roce 2023 debutovala na Pražském jaru s orchestrem FOK a na EMSOC bude dirigovat orchestrální a společné skladby. Jakub vystudoval dirigování na Konzervatoři Pardubice, dále absolvoval pražskou HAMU v oboru orchestrální, sborové a operní dirigování a také hudební režii. Během studií na HAMU také absolvoval studijní pobyt na Kungliga Musikhögskolan ve Stockholmu. Nyní stojí v čele pražského Kühnova smíšeného sboru. Na letošním ročníku EMSOC bude Jakub zodpovědný za nastudování sborového repertoáru.
Kromě hudební stránky projektu je pro účastníky připraven i doprovodný program, který jim více přiblíží Českou republiku, její bohatou kulturní historii, památky zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO v Litomyšli a Kutné Hoře, seznámí se s našimi zvyky, ochutnají místní kuchyni, zatancují si polku s cimbálovou muzikou a budou moci prohlubovat přátelské vztahy a úžasnou atmosféru, kterou každoročně projekt provází.
Cimbálková muzika Kobylka
Více informací o průběhu ročníku najdete na: webových stránkách projektu, Instagramu projektu, nebo facebookové stránce.
EMSOC, the European Medical Students' Orchestra and Choir, is an international charity project that has been connecting medical students and young doctors of all specialisations from all over Europe for 30 years now.
Each year, over 100 selected participants come together to form a symphonic orchestra and choir and, under the leadership of two professional conductors, prepare a musical programme to be performed for an audience in two charity concerts- the profit of which going to organisations caring for people with disabilities.
Each year, the project is organised by a group of volunteers from the current hosting country, in the last years that having been for example Spain (Granada), Germany (Lübeck), Sweden (Uppsala), and the Portuguese Azores (Ponta Delgada). Next year from the 25. 07. to the 04. 08. 2024 it will be the Czech Republic’s turn, where the project will be dedicated to the Year of Czech Music and the 200th anniversary of the birth of the Czech composer Bedřich Smetana. That is also one of the reasons why we have decided to set the week of rehearsals in Litomyšl, a town that is not only part of the UNESCO World Heritage but also birthplace to this famous composer. A public general rehearsal will also take place in castle's riding hall. The two charity concerts in which the project will culminate, will take place in Kutná Hora in the Cathedral of St Barbara on the 02. 08. 2024 at 7pm, and finally in Prague in the Bethlehem Chaple on the 03. 08. 2024 at 6pm. The diverse musical programme will range from Czech romanticism to the second half of the 20th century, and include the best that Czech Music has to offer- A. Dvořák, B. Smetana, V. Kaprálová, V.Novák, Z. Lukáš and others.
The sum collected through a voluntary entrance fee will be donated to the non-profit organisation ALSA z.s., which brings together patients and professionals interested in and working with ALS (amyotrophic lateral sclerosis)- a neurological disease, causing the degeneration of the cells controlling the body’s muscles. Patients with this condition gradually lose the ability to move parts of their bodies, until eventually only eye movement remains possible, all while remaining alert and retaining all of their mental capacity. ALSA not only organises educational campaigns and fundraisers for their clients, but also provides individual support in the form of home consultations with experts, renting out mobility aids and equipment, financial support and more.
The professional musical guidance of this year's EMSOC in the Czech Republic will be provided by a young pair of talented conductors: Alena Hron and Jakub Pikla. Alena completed her studies of conducting, musical composition, and arrangement of popular music at the Prague Conservatory, and also spent a year at the Norges musikkhøgskole in Oslo, whilst studying at the Academy of Performing Arts in Prague. Since September 2022 she is a student at the prestigious and internationally renowned Züricher Hochschule der Künste, where she is currently doing her Master’s degree in conducting. In 2023 she made her debut at the Prague Spring Festival with the FOK Prague Symphony Orchestra, and in this year’s EMSOC she will be conducting the orchestral and joined pieces.
Jakub studied conducting at the conservatory in Pardubice, and afterwards graduated from the Academy of Performing Arts in Prague, where he studied orchestral, choral and opera conducting and music direction. During his studies he also spent time abroad at the Kungliga Musikhögskolan in Stockholm, and this year in the Czech Republic Jakub will oversee the choir rehearsals and performance.
Apart from the musical side of this project, participants will get to experience an abundant free-time programme, that will introduce the Czech Republic and its rich history and culture to them. They will get to see Unesco World Heritage sites in Litomyšl and Kutná Hora, experience our country's traditions through music and dance, taste the local cuisine and, most importantly, forge new friendships and deepen old ones in the project’s unique atmosphere.
Cymbal music Kobylka
You can find more information about the course of the year at: EMSOC website, Instagram, or Facebook.
Kdo za projektem stojí?
Letošní ročník EMSOC pořádá skupina mladých lékařů, dobrých kamarádů, kteří jsou dlouholetými účastníky projektu a tvoří již nedílnou součást jejich života. Projekt, který sdružuje tak různorodou skupinu lidí, kteří sdílí lásku pro medicínu a hudbu, jim učaroval a dal jim do života mnoho dobrého. Příští ročník tedy chtějí všechny zážitky a emoce, které získaly od jiných, vrátit projektu zpátky a účastníkům připravit nezapomenutelných 10 dní v České republice. Zároveň jsou nadšeni ze spolupráce s ALSA z.s., které budou moci díky benefičním koncertům podpořit.
Mimo své povolání jsou členové organizačního týmu i nadšenými amatérskými hudebníky v nejrůznějších hudebních souborech po celé České republice. Pojďme si je představit:
MUDr. Richard Boček (neurologie): Tohle je Richard. Richard má rád hudbu a taky medicínu, tedy hlavně trombon a neurologii. Možná si řeknete, že je to poněkud zvláštní kombinace, ale i pro takové zboží se kupec najde. Právě EMSOC pomohl Richardovi se po náročném studiu prvních let medicíny vrátit k zaprášenému futrálu a začít znovu troubit! A dotroubil se až ke kopě parádních kamarádů z celé Evropy, kteří to mají vlastně podobně. Je to krásné.
MUDr. Kristýna Krulíková (oftalmologie): V současnosti už pracuje jako oční lékařka, ale měla to štěstí, že EMSOC objevila už v prvním ročníku medicíny. Od té doby si nedokáže představit lepší program na léto. Říká, že ji EMSOC obohatil nejen jako lékařku, houslistku, milovnici cestování, ale také jí přivedl do života mnoho lidí, o kterých ví, že budou kamarády na celý život. Toto vše pro ni bylo obrovskou motivací, když se s kamarády rozhodla vzít tento projekt příští rok na svá bedra a uspořádat ho v České republice.
MUDr. Kateřina Kupská (infekční lékařství): Katka se profesně věnuje infekčnímu lékařství a mimo práce celý život zpívá- často ve sboru a častěji jen tak v kuchyni. EMSOC zažila poprvé v roce 2019 v Granadě, kde zjistila že atmosféra tohoto projektu je nakažlivější než její obor, a že se bude asi muset vrátit i další rok. A pak další. A tak se stalo, že se vrací každý rok do jiného koutu Evropy, nejen za hudbou a za poznáním jiných zemí a kultur, ale i za kamarády bez kterých si svůj život již nedokáže představit.
MUDr. Kateřina Vencová (interna): Katka pracuje už pátým rokem na interním oddělení v okresní nemocnici. Práce je to někdy náročná a nejlepším odpočinkem je pro ni od dětství hudba. EMSOC ji po několika letech přivedl zpět ke sborovému zpívání a ukázal jí tu nejnadšenější partu lidí, jakou si dovedete představit. Jedna taková “hudební dovolená” znamená motivaci a příval energie na celý rok, který prostě chcete zažít znovu.
Jan Venc (6. ročník, 3. LF UK): Až bude velký, chtěl by být internista. Mimo to je nadšený sborový zpěvák, nedá dopustit na chotěbořský sbor Doubravan, jinak si rád zazpívá v Kühnově smíšeném sboru, ale i s kamarády u táboráku. S láskou vzpomíná na chotěbořskou ZUŠ a čas od času si zahraje na saxofon. Na EMSOCu konečně našel přátele, kteří milují hudbu stejně jako on a vysedávají nad notami stejně jako nad učebnicemi medicíny.
(Zleva: R. Boček, K. Kupská, K. Vencová, K. Krulíková, Petra Toušková, každoroční účastnice projektu, J. Venc)
This year's EMSOC is being organised by a group of young doctors and good friends, who have participated in this project for many years and can't quite imagine life without it now. This project, that brings together such a diverse group of people, who nevertheless share a love for both music and medicine, has enchanted and inspired them and gifted them with wonderful experiences. Next year they would like to return the favour and give back to the project by organising an unforgettable 10 days in the Czech Republic, during which they hope to pass on the same cherished experiences and memories to the current participants. At the same time they are also excited about the opportunity to work together with ALSA z.s. and support their cause with the revenue of the charity concerts.
Apart from their profession, the members of the organising committee are also enthusiastic amateur musicians active in different musical groups throughout the Czech Republic. Let's have them quickly introduce themselves!
MUDr. Richard Boček (neurology): This is Richard. Richard likes music and also medicine, mostly trombone and neurology that is. Perhaps you might think this a strange combination but, as he puts it, there is a buyer for all kinds of goods after all. It was EMSOC that, after the exhausting first years of medicine brought Richard back to a dusty instrument case and made him start to very loudly play his trombone again! And he didn't stop until he found a a whole heap of great friends from all over Europe who, as he realised, were feeling the same way as him. How beautiful!
MUDr. Kristýna Krulíková (ophtalmology): Right now she is already working as a doctor, but she was lucky enough to discover EMSOC already during her first year of medicine. From this time she cannot imagine a better way to spend the summer and believes it to be one of the best things that life has sent her way. It has enriched her not only as a violinist, but also as a physician and enthusiastic traveller, and has brought many people in her life that have since become her life. All of this was a huge motivation for her, when together with her friends she decided to take on this project for the following year and organise it in the Czech Republic.
MUDr. Kateřina Kupská (infectious diseases): Katka is professionally working in the infectious disease department, and outside of work often found unprofessionally singing- often in a choir, and even more often in the kitchen. She experienced EMSOC for the first time in 2019 in Granada, where she realised that the atmosphere of this project was even more contagious than her medical specialty, and that she had to come back the next year. And the next. And so she has been coming back to a different corner of Europe every year, not only for the music and the different countries and cultures- but also for the friends she can no longer imagine her life without.
MUDr. Kateřina Vencová (internal medicine): Katka is working in her 5th year in the internal medicine department in a regional hospital. The work can be exhausting at times, but since her childhood the best relaxation for her has always been music. After many years, it was EMSOC that brought her back to singing in a choir and showed her the most enthusiastic group of people that you could imagine. One such “musical holiday” means motivation and a blast of energy for the whole next year, and that’s something you want to experience over and over again.
Jan Venc (6th year medical student, 3rd Faculty of Medicine Charles University): When Jan grows up, he wants to be an internal medicine doctor. Apart from that, he’s an enthusiastic singer, who won’t hear a bad word against the Doubravan choir in Chotěboř, but also enjoys singing in the Kühn Choir in Prague, or with friends around the campfire. With fondness he remembers the music school in Chotěboř, and from time to time he will also play the saxophone. Through EMSOC he finally found friends, who love music as much as he does, and spend their days buried in music sheets as well as medical textbooks.
(From left: R. Boček, K. Kupská, K. Vencová, K. Krulíková, Petra Toušková, annual project participant, J. Venc)
Na co vybrané peníze použijeme?
Projekt je financován pouze z členských příspěvků účastníků a také z darů štědrých dárců, mezi které můžete také patřit! Vybraná částka bude sloužit k financování organizačních nákladů projektu, dopravy, nákupu notového materiálu, vypůjčení nástrojů, pronájmu koncertních prostor, propagaci koncertů a dalších nezbytných výdajů.
The project is financed solely by participation fees and donations of generous sponsors- one of which could be you! The collected sum will serve to cover organisational expenses, such as transportation, the cost of purchasing sheet music, hire charges for instruments, rental fees for the concert venue, promotion of the concerts and other essential expenses.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
200 Kč • 14. 2. 2024 11:40
500 Kč • 25. 1. 2024 23:14
500 Kč • 23. 1. 2024 21:45
30 000 Kč • 11. 1. 2024 11:32
500 Kč • 9. 1. 2024 23:13
2 000 Kč • 8. 1. 2024 18:35
30 000 Kč • 6. 1. 2024 14:57
500 Kč • 30. 11. 2023 13:25
2 000 Kč • 27. 11. 2023 14:03
5 000 Kč • 23. 11. 2023 20:24
2 000 Kč • 23. 11. 2023 20:16
500 Kč • 22. 11. 2023 20:37
250 Kč • 22. 11. 2023 18:52
200 Kč • 22. 11. 2023 18:21
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.