Projekt ukončen:

Elektrický pohon pro Michalův invalidní vozík

Vybráno 0 Kč 3 700 Kč
290 000 Kč
 -
8 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
463 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Elektrický pohon pro Michalův invalidní vozík

Zakladatel
Milan Vozár
Datum přidání
21. 4. 2023

Představení projektu

Milí přátelé, prosím o finanční pomoc pro výrobu elektrického pohonu na invalidní vozík pro Michala. S Michalem Kissem jsem se seznámil při testování elektrického pohonu pro invalidní vozíky, který jsem vyvinul a je šitý na míru pro každého uživatele. Doposud jsem dělal první prototypy, které po testování doznaly ještě další úpravy a tedy bezpečnější provoz. Nyní mám zhotovenou úplnou výkresovou dokumentaci k výrobě plnohodnotného pohonu. K výrobě prvního kusu pro kamaráda Michala mi chybí 290 000 Kč. Pro Michala je tento pohon velmi potřebný ale bohužel finančně nedostupný.

Michalovi je 31 let. Od 14 let je po úrazu upoután na invalidní vozík. Jeho diagnóza je skolióza zad a paraparéza dolních končetin. Za dobu, kdy je nucen se pohybovat samostatně na invalidním vozíku, absolvoval již 3× operaci obou ramen. Jeho zdravotní stav se ale bohužel s přibývajícím věkem stále zhoršuje. Dnes je už pro něj hodně namáhavé a bolestivé pohybovat se na invalidním vozíku stejně jako dřív.

Michal, který je sám na invalidním vozíku, má hodně aktivit pro pomoc druhým lidem, kteří pomoc od jiných lidí velmi potřebují.

Aktivita pomoci druhým lidem ho stále víc naplňuje a chce v ní pokračovat.

Michal je aktivní jako dobrovolník v organizaci ADRA. Ve Velkých Bílovicích v domově seniorů ho už netrpělivě očekávají každou sobotu, kde jim jezdí spolu s kolegy dělat kulturní program, například kvízy, křížovky a pod. Povídají si se seniory jak o všedních věcech tak taky o možné pomoci pro ně.

Dělá dobrovolníka i v Centru pro rodinu v Hodoníně, kde doučuje děti matematiku, češtinu, zeměpis, vlastivědu, a podobné předměty. Pomáhá tam taky s přípravou žáků devátých tříd na zkoušky na střední školu.

Aktivně pomáhá v organizaci Liga za práva vozíčkářů v Brně, kde dělá doprovod na různých akcích opět jako dobrovolník. Přitom všem ještě pracuje v administraci a taky organizuje práci v e-shop obchodu v Břeclavi se sportovním rybařením. Mimo jiné pokud  mu to zdravotní stav dříve ještě dovolil, tak hodně sportoval.

S prototypem elektrického pohonu, který jsme pojmenovali „Benchedu“, má Michal osobní zkušenost. Při testování se mu tento pohon velmi líbil a vyjádřil se, že by takový elektrický pohon, který by byl pro něj „šitý“ na míru potřeboval.

Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=uZGxUvwc7eI

Jeho první reakce:

„Když jsem prototyp této pohonné jednotky poprvé vyzkoušel, tak moje první slovo bylo: „Wau motorka!“ Jízda je velmi svižná, ale hlavně návyková a osvobozující. Úplně jsem zapomněl, že sedím na vozíku. V práci mi to velmi pomáhá – hlavně při přesunu. S pohonem zapomenu na všední starosti a bolesti. Užívám si každý ujetý metr.“

Pohon by mu velmi usnadnil a zkvalitnil jeho dosavadní život, nehledě na ztrátu pohyblivosti kvůli zhoršujícímu se stavu jeho ramen, dosud jeho jediné hnací síly. Tento pohon lze připojit ke všem typům invalidních vozíků a tím se stává dopravním prostředkem i na větší vzdálenosti, např. po cyklostezce a nebo dopravní komunikaci. Nahradí snadno hromadnou dopravu nebo auto a tím se stává časově nezávislým.

Kdo za projektem stojí?

Milan Vozár s manželkou Alenou. 

Jmenuji se Milan Vozár. Jsem technik tělem i duší. Na projektu Benchedu pracuji se svou ženou Alenou již od června 2016. Za celým projektem stojím doslova svým srdcem, profesí, dovednostmi a vlastně svým jménem.

Moje manželka, je všestranně nadaná, povoláním stavební inženýrka, odbor ekonomika a řízení stavebnictví. Při vývoji a výrobě prototypu mně aktivně pomáhala, jak s nápady, tak i fyzicky. Stala se v jednom okamžiku výbornou vývojářkou, mechaničkou, montážnicí, svářečkou a zkušebním jezdcem. Jako první měla tu čest odzkoušet rozhodující první dva prototypy. Je pro mě velkou životní i profesní oporou a v celém projektu mi stále pomáhá.

Na co vybrané peníze použijeme?

Částka bude použita na financování nákupu nejnutnějších strojů, materiálu a komponentů pro výrobu nového pohonu pro mechanický invalidní vozík. Michal potřebuje pohon hlavně proto, aby se dostal všude tam, kde může dále pokračovat v pomoci jako dobrovolník ostatním lidem a taky na cestu do práce a z práce. Michal chce zůstat i přes svůj handicap stále aktivní. Tento pohon je jednoduchým zařízením snadno připojitelný na invalidní vozík. Po odpojení lze vozík opět běžně použít. Samotný pohon lze snadno složit na minimální rozměry a uložit v obalu třeba do skříně nebo pod postel.

V případě, že by byla sbírka úspěšná a vybrala by se větší částka, Michal by rád finance využil na výrobu dalšího pohonu pro muže, který má amputované prsty na obou nohách.

Kdyby se nepodařilo vybrat požadovanou částku, tak budeme s Michalem hledat další možnosti dofinancování.

Děkujeme všem dárcům za jakoukoliv pomoc. Moc si toho vážíme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus obecně platí, že vystavit Potvrzení o daru nelze (nejedná se o dar do dobročinné sbírky). Případnou výjimku řeší přímo zakladatel projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu většinou do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Splnění ovšem může trvat i déle, zakladatel by Vás měl vždy kontaktovat a informovat ohledně odměn.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

Pokud se nevybere více než 50 % financí u projektů do 75 000 Kč, nebo 25 % financí u projektů nad 75 000 Kč, peníze se vrátí přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  12. 5. 2023 8:05
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  10. 5. 2023 21:32
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  5. 5. 2023 20:25
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  3. 5. 2023 19:41
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  27. 4. 2023 11:46
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  26. 4. 2023 9:50
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  24. 4. 2023 9:14
Velkorysý přispěvatel
700 Kč  •  21. 4. 2023 17:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu