CHARITATIVNÍ BĚH PRO KUBÍKA – Rozběháme Česko

Collected 0 Kč 37 552 Kč
from 50 000 Kč
13 days
till completion

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Creator
Petra Navarová
Date added
30. 4. 2024

Představení sbírky

Jakub Navara – narodil se předčasně ve 28tt spolu s bráškou, dvojčetem. Narodili se příliš brzy a jejich vstup na svět nebyl vůbec lehký, příjemný. Od počátku kluky čekala dlouhá cesta a velký boj o místo na tomto světě. Bohužel své místo vybojoval jen Kubík. Bráška po 8 dnech zemřel. Kubík začal bojovat za dva a bojuje statečně každý den. 

Komu pomůžeme?

Ač byl osud ke Kubíkovi krutý, je to úžasný veselý kluk, plný energie. Svoje úsměvy rozdává každý den, je neskutečně hodný, milý a veselý rošťák. První dny, měsíce, roky nebyly pro Kubu a rodinu vůbec lehké. Každý den nové komplikace, zdravotní problémy, nejistota. Dnes je tomu trochu jinak. Kubovi je 15let a je ve svém zdravotním stavu stabilní a to především díky velké péči rodiny a hlavně nákladným a intenzivním rehabilitacím, které Kuba pravidelně podstupuje. Není to pro něj jednoduché. Taková intenzivní rehabilitace pro něj znamená 2–4 hodiny každý den makat na svém ochablém těle, zapojit všechny smysly. Ne vždy je to příjemné a jednoduché, ale Kuba cvičí rád a většinou s úsměvem.  Bohužel rehabilitační programy, které Kubovi pomáhají a dávají smysl, nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. A tak rodinu tíží finanční stránka této věci asi nejvíce. Dobře ví, jak moc rehabilitace pomáhají a že je nutné je absolvovat pravidelně. Další důležitou složkou pro fungování rodiny je denní stacionář, kam Kuba dochází dvakrát v týdnu. Krom toho, že se setkává s kamarády a zažívá spoustu nových dobrodružství, ve stacionáři má i kvalitní péči opět v podobě různých terapií – fyzioterapie, muzikoterapie, bazální stimulace, logopedie aj. Kuba stacionář miluje, péče je tam úžasná a rodiče si mohou trošku oddychnout a věnovat se i svým potřebám. S přibývajícími roky jak Kuby, tak rodičů je ta péče především fyzicky více a více náročná. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze využije Kuba na intenzivní rehabilitace, rehabilitační pomůcky a služby denního stacionáře.

Jak říkají rodiče, Kuba si tu péči zaslouží. Jeho radost ze života, úsměvy a nadšení žene rodinu dál pokračovat a bojovat. A díky veselé náladě Kubíka se snaží žít rodina i plnohodnotný život. Cestují, sportují. Nezavírají se doma a netruchlí nad svým osudem, ale snaží se jít dál jak jen to okolnosti dovolí, což většina jejich přátel a blízkých obdivuje. Přeci jen péče o Kubu je náročná a je to 24hodinová péče. Čím je Kubík větší, tím je péče pro rodinu složitější. 

Vzkaz od rodiny: Za každý příspěvek jsme vděční. Děkujeme za to, že jste se rozhodli přispět právě Kubíkovi a pomoci mu usnadnit jeho život. Rodiče Petra a Ladislav + sestřička Kateřina

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
36 052 Kč  •  4. 6. 2024 13:53
Alena V.
300 Kč  •  30. 5. 2024 10:26
Běhu jsem se nyní nemohla zúčastnit, tak posílám aspoň touto cestou malý příspěvek. Jste úžasná rodina,držím palce Kubíikovi.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 5. 2024 20:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 19:52
Hodně štěstí 😘
Milý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2024 22:36
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 5. 2024 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 5. 2024 19:52
Hodně štěstí 😘
Alena V.
300 Kč  •  30. 5. 2024 10:26
Běhu jsem se nyní nemohla zúčastnit, tak posílám aspoň touto cestou malý příspěvek. Jste úžasná rodina,držím palce Kubíikovi.
Dobrosrdečný dárce
36 052 Kč  •  4. 6. 2024 13:53
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 5. 2024 20:26
Milý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2024 22:36
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 5. 2024 19:17

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting