Podpořte otevření centra Bezpečí
z 125 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Podpořte otevření centra Bezpečí
Dobrý pocit
Děkovná karta + dřevěný náramek + dobrý pocit
Děkovná karta + mýdlo + dobrý pocit
Děkovná karta + látková taška + dobrý pocit
Děkovná karta + látková taška + mýdlo + anděl + dobrý pocit
Umístění loga na všechny sociální sítě a weby organizace + výroční zpráva
22. 11. 2024 15:43
Sbírka ukončena
Děkujeme všem dosavadním přispěvatelům, velice si vážíme podpory, ale sbírku bohužel musíme ukončit z důvodu, že nebudeme podpoření investiční dotací ze strany MPVS.
Představení projektu
Dlouhodobě se věnujeme pomoci dětem, rodinám, samoživitelkám, handicapovaným lidem. Spouštíme projekt na otevření komplexního bezpečného prostoru pro všechny – Centra přímé pomoci, jistoty, bezpečí a ochrany.
Dovolte nám Vás touto cestou požádat o pomoc.
Komu vlastně pomáháme? Pár příběhů z naší praxe:
Jmenuju se Maruška ,
je mi 13 let a mám 6 sourozenců. Bydleli jsme i s rodiči ve dvoupokojovém bytě – všichni. Měli jsme dvě postele a jeden starý rozkládací gauč, museli jsme se všichni nějak vyspat. Peníze moc nebyly, táta občas něco přinesl, máma občas někomu za peníze uklidila. Když bylo dobře, měli jsme k rohlíkům i párky.
Táta za mnou chodí skoro každý večer, mě se to nelíbí, ale mámě to nevadí. Říká, že mě má táta nejradši a že mám být ráda. Ona je zase těhotná.
Po škole musím vždy domu a být tam s ním. Nemám žádné kamarádky, nesmím chodit bez něj ven. Občas do „nízkoprahu“ uteču. Chodím domu vždy a rychle, nesnáším to, ale když nepřijdu, potrestá za to mladší sourozence i mámu a ta mě potom nenávidí ještě víc.
Byla jsem v „nízkoprahu“ a udělalo se mi špatně, zvracela jsem, motala se mi hlava a chtělo se mi spát. Přišla pracovnice a já už jsem to nevydržela a všechno jsem jí řekla. A oni to potom se mnou šly nahlásit, sama bych se bála. Pak se to začalo řešit.
Maruška je dnes v dětským domově, sourozence oddělili. Otec je ve výkonu trestu. Matka zatím potrestána nebyla.
Maruška je i nadále s pracovníky „nízkoprahu“ v kontaktu, až jí bude 18 a pustí ji z „děcáku“ ví, kam si půjde pro pomoc, jsou totiž jediní, komu věří.
Jmenuju se Eva,
je mi 30 let, mám dvě děti. Synovi je 8let, dceři 14. Dcera se narodila se sluchovým postižením a lehkou mentální retardací. Byla jsem těhotná asi 11×. Ostatní těhotenství skončila potratem většinou následkem bití. Podstoupila jsem sterilizaci.
Partnera jsem potkala ve svých 15 letech. Byl o něco starší, ale měl mě rád a chtěl se o mě postarat.
Nestaral se. Bral drogy a mě k tomu nutil taky. Když nebylo po jeho, nastalo peklo. Mám to celé jako v mlze. Celých 15 let. Vzdala jsem to.
Facky, pěstí, kopance, znásilňování, přivazování doma k nábytku a zamykání v bytě, kde mě nechával později i s dětmi klidně několik dní bez jídla. Těhotenství jeho násilí nikdy nezastavilo.
Syn do 5-ti let nemluvil. Když mluvit začal, oslovoval mě stejnými názvy, jako jeho otec. Snažil se mě bít povzbuzován svým otcem. Nedokázala jsem své děti ochránit. Nedokázala jsem nic.
Po napadení, kdy jsem skončila na 4 měsíce v nemocnici a bojovala o život, jsem začala mluvit. Nešlo to jinak. Děti nechal v prázdným bytě. Odvedli je.
Bojím se žít, bojím se rozhodovat, bojím se o děti.
Partner Evy je ve výkonu trestu. Dcera byla umístěna do ústavu pro sluchově postižené. Syn skončil ve výchovným ústavě po napadení učitelky. Eva po propuštění z nemocnice přišla do služby, kde pracujeme s obětmi domácího násilí. Už chodí sama nakupovat, bydlí v jednopokojovém bytě, za dětmi jezdí na návštěvy, uklízí v místní kavárně a chtěla by dceru k sobě, syna se zatím stále bojí.
Jmenuji se Denis,
je mi 47 let, momentálně na ulici. Opustila mě přítelkyně, vykopla z bytu. Právem. Neumím milovat, neumím ukázat emoce. Nesměl jsem.
Od malička jsem žil se svou matkou a otcem kde se dalo. Sourozenci přibývali. Občas nás na chvíli vzala domů babička, ale po čase jsme stejně museli vždy odejít. Nezvládala to. Nezvládala drogovou závislost mojí matky, alkohol mého otce a násilí, které bylo na denním pořádku. Nedokázala nám pomoci. Agresivita mého otce, kterému se později rozjela schizofrenie, se většinou stupňovala a to nehledě na to, jak jsme na ní reagovali. Matka volila většinou útěk. My neměli kam utéct. Bil mě, ponižoval, trestal nesplnitelnými úkoly. Jeho nejoblíbenějším trestem bylo nechat mě klečet ve sklepě na kamenech, nahého, zbitého, s rukama za hlavou. Nesměl jsem se hnout, nesměl jsem brečet, mluvit, ani pohnout jediným svalem v obličeji, jinak se celý proces opakoval. Někdy to trvalo celou noc. Naučil jsem se nehýbat, ale slzy, které mi tekly, jsem ovládat nedokázal. Za každou následoval další trest.
Utekl jsem, když mi bylo 13 let. Sám, venku na ulici. Chytl jsem se špatný party. Od té doby už jsem ale nikdy nebrečel.
Denis si prošel výchovným ústavem. Později několika výkony trestů ve věznici. Nedokáže navázat zdravý vztah, nedokáže si najít stálou práci, na muže ve vyšším postavení reaguje agresivně. Nikdo nikdy nepátral po tom, proč.
Jednou jsem potkal „teréňačku“ Dášu, když jsem se toulal po republice. Byla první, co poslouchala, nesoudila a poprvé jsem měl pocit, že se na mě někdo dívá jako na člověka. Nezvyklé. Zůstal jsem na místě, přespávám na noclehárně, přivydělávám si sázením stromů v lese, je tam pro mě klid. Učím se dívat na svět jinak, je to pro mě nové.
Kdo za projektem stojí?
Charita Lovosice.
Naším posláním je pomoc lidem v nouzi bez ohledu na politické smýšlení, rodinné uspořádání, sexuální orientaci, postavení či příslušnosti k etnické nebo náboženské menšině, víře, náboženství nebo kultuře.
Jsme tým 20 pracovníků a působíme v regionu Lovosicka. Staráme se o ty, které ostatní nechtějí vidět, jsou moc sami na svých cestách a bezradní. Pracujeme v souladu s výrokem: „Mysli srdcem a ciť hlavou.“
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064868973385
Na co vybrané peníze použijeme?
Abychom odstartovali vznik centra Bezpečí pro ty, kteří hledají. . .
Přestěhujeme se do bezbariérového, nízkoenergetického komplexního centra Bezpečí přímé pomoci, jistoty, ochrany, kde se připravuje:
Centrum pro děti, jejichž setrvávání v rodině je vysiluje a oni nemají „bezpečné místo“.
Bezbariérové terapeutické dílny a pracoviště, které umožní nácvik činností pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením
Zázemí pro děti a mládež, kteří se nacházejí v situacích, ve kterých si nevědí rady. V jejich životě se děje něco, co je trápí, co jim ubližuje. Jsou ohrožení sociální vyloučením, násilím či závislostmi.
Zázemí pro práci s lidmi, kteří se dostali na křižovatku života, s lidmi, kteří se dostali na ulici.
Zázemí pro práci s rodinami, místo pro setkávání na rodinných a případových konferencích. Pro práci s rodinami, které jsou sociálně vyloučené, řeší existenční, životní problémy. V rámci této podpory spolupracujeme s Orgánem sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) a soudy.
Zázemí pro realizaci Asistovaných kontaktů a práci s rodinami v konfliktu, kde je dítě obětí – rodiče v rozchodové a rozvodové fázi.
Mimo jiné taktéž charitativní šatník a místo pro výdej materiální a potravinové pomoci – denně k nám docházejí lidé v nouzi pro jídlo a oblečení.
Aktuality
22. 11. 2024 15:43
Sbírka ukončena
Děkujeme všem dosavadním přispěvatelům, velice si vážíme podpory, ale sbírku bohužel musíme ukončit z důvodu, že nebudeme podpoření investiční dotací ze strany MPVS.
24. 10. 2024 12:53
Naše služby – terénní služba
24. 10. 2024 12:53
Naše služby – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi
24. 10. 2024 12:52
Naše služby – terapeutické dílny
24. 10. 2024 12:51
Naše služby – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus obecně platí, že vystavit Potvrzení o daru nelze (nejedná se o dar do dobročinné sbírky). Případnou výjimku řeší přímo zakladatel projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu většinou do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Splnění ovšem může trvat i déle, zakladatel by Vás měl vždy kontaktovat a informovat ohledně odměn.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
Pokud se nevybere více než 50 % financí u projektů do 75 000 Kč, nebo 25 % financí u projektů nad 75 000 Kč, peníze se vrátí přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
500 Kč • 25. 10. 2024 17:43
500 Kč • 16. 10. 2024 12:00
200 Kč • 16. 10. 2024 11:50
10 Kč • 15. 10. 2024 22:20
500 Kč • 15. 10. 2024 17:08
300 Kč • 15. 10. 2024 16:33
200 Kč • 15. 10. 2024 16:20
400 Kč • 15. 10. 2024 15:50
100 Kč • 15. 10. 2024 6:55
500 Kč • 14. 10. 2024 18:26
500 Kč • 11. 10. 2024 12:04
500 Kč • 10. 10. 2024 11:22
200 Kč • 10. 10. 2024 11:13
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.