Sv. Wolfgang, stálá expozice na rozhledně Bolfánek

Vybráno 0 Kč 12 536 Kč
380 000 Kč
7 dnů
do ukončení
Zakladatel
Netoliko (Lukáš Kubec)
Datum přidání
22. 5. 2024

Představení projektu

Bolfánek, věž bývalého poutního kostela sv. Wolfganga se šlépějovou kaplí nad Chudenicemi je nejznámějším svatowolfgangským místem barokních Čech. V letošním roce uplyne od narození sv. Wolfganga 1100 let. K této příležitosti jsme vydali výpravnou monografii a rádi bychom připravili stálou výstavní expozici věnovanou tomuto světci, bývalému poutnímu kostelu a utváření posvátné krajiny Chudenic. Pomozte nám získat pro tento počin finanční prostředky. Můžete přispět prostřednictvím koupě knihy, na které spolupracovali osobnosti jako Jan Royt, Robert Šimůnek, Markéta Šantrůčková a Josef Kubec. K tomu můžete získat autorské pohledy od Stanislava Setinského, vstupenky na komentované prohlídky Starého černínského zámku v Chudenicích a rozhledny Bolfánek, koncert barokní hudby nebo volný přístup na cyklus přednášek autorů knihy a dalších zajímavých osobností z řad českých historiků. 

anotace knihy: 

Ústředním námětem předkládané publikace je úcta ke sv. Wolfgangu v Chudenicích. Na první pohled se může zdát, že jde o téma poměrně úzké a regionální, a snad právě proto se autoři pokusili poukázat k širším souvislostem. Takovým, jež umožňují plastičtěji pochopit vývoj v samotných Chudenicích jeho zasazením do širších souvislostí, a současně dovolují chudenický případ chápat jako svého druhu modelový: z hlediska šíření svatowolfgangské úcty, úlohy vrchnosti i poddaných z městečka i okolí v tomto procesu, ale také role krajiny jako onoho příslovečného „historického jeviště“: v daném případě se totiž skutečně jedná o často připomínaný palimpsest, kdy nové krajiny sice ony starší „přepisují“, ale nikdy tak neučiní úplně a beze stopy. V dnešní krajině Chudenicka totiž zachytíme jak stopy posvátné krajiny spojené s kultem sv. Wolfganga (tj. samotné poutní místo a jeho bezprostřední okolí, se Šlépějovou kaplí a lůžkem sv. Wolfganga), tak i jednotlivých etap proměn komponované krajiny, a to jak z doby existence poutního místa (18. století), tak i pozdějších. Zmíněný Bolfánek, rozhledna vizuálně ovládající okolí, je toho symbolem.

Tato kniha a její stěžejní kapitoly poslouží jako libreto pro stálou expozici v prostorách bývalé věže poutního kostela – Bolfánku, na jejímž návrhu jsme spolupracovali s architektem Janem Žalským a jeho kolegy z atelieru Emil. https://www.zalskyarchitekti.cz/ Grafickou podobu expozice připraví grafické studio https://www.busek-dienstbier.cz/, se kterými jsme spolupracovali na podobě knihy. Pro tuto expozici bude nutné provést řadu stavebních úprav autentických prostorů určených pro výstavu a zároveň vyrobit dle architektonického návrhu výstavní mobiliář  určený pro potřeby expozice. Minimální částka potřebná pro realizaci projektu je 1 500 000 Kč. Tyto prostředky se městys Chudenice bude nadále snažit získat především prostřednictvím dotací, sbírek a darů.

Expozice se bude skládat ze dvou částí. V prostoru druhé úrovně věže bude soustředěna hlavní část expozice se třemi tématy – sv. Wolfgang biskup řezenský, sv. Wolfgang v rodové tradici Černínů a Utváření posvátné krajiny Chudenic. O patro výše, ve třetí úrovni, se pak expozice zaměří na stavební vývoj bývalého poutního kostela sv. Wolfganga včetně následné úpravy na rozhlednu. 

Kdo za projektem stojí?

Za celým projektem stojí městys Chudenice jako majitel nemovité kulturní památky rozhledny Bolfánek, spolu s malým lokáním nakladatelstvím Netoliko, jímž vydaná kniha bude sloužit jako libreto pro tuto stálou výstavu. Vznik expozice zároveň finančně podpořil Plzeňský kraj, který přispěl částkou 150 000 Kč a jako partner projektu je zapojena Plzeňská diecéze, z jejíhož vlastnictví budou do expozice zapůjčeny dochované umělecké artefakty ze zmiňovaného poutního kostela sv. Wolfganga. Přípravu a vznik expozice zajišťuje Netoliko, které iniciovalo vznik této kampaně. Vybrané peníze budou darem předány městysu, jakožto vlastníkovi nemovitosti a připravované expozice. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze se použijí především na výrobu výstavního mobiliáře, kvalitní tisk a adjustaci reprodukcí, výrobu modelů kostela, krajiny komplexu svatowolfgangského poutního místa a grafické zpracování celé expozice. V přípravě vybrání vyšší částky budou prostředky využity na pořízení kvalitního galerijního osvětlení a výměnu skleněných výplní velkého okna do expozice v prostorách bývalého kůru. Expozice je rozdělena do dvou fází. První, věnovaná poutnímu kostelu sv. Wolfganga, jeho historii a stavebnímu vývoji bude realizovaná na podzim tohoto roku. Hlavní část expozice se pak bude připravovat pro zahájení sezony roku 2025.

Chcete se domluvit na jiné formě podpory či partnerství? Napište na info@netoliko.cz

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Dobrosrdečný přispěvatel
700 Kč  •  10. 7. 2024 8:01
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  10. 7. 2024 7:46
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 111 Kč  •  30. 6. 2024 18:43
Milý přispěvatel
600 Kč  •  25. 6. 2024 23:09
Laskavý přispěvatel
700 Kč  •  21. 6. 2024 16:32
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  19. 6. 2024 23:10
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 6. 2024 14:34
Laskavý přispěvatel
600 Kč  •  13. 6. 2024 13:30
Dobrosrdečný přispěvatel
625 Kč  •  12. 6. 2024 22:28
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  4. 6. 2024 11:56
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  3. 6. 2024 6:18
Štědrý přispěvatel
250 Kč  •  25. 5. 2024 17:53
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  24. 5. 2024 19:22
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  24. 5. 2024 17:07
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  24. 5. 2024 15:34
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  22. 5. 2024 15:34
Dobrosrdečný přispěvatel
900 Kč  •  22. 5. 2024 14:30
Štědrý přispěvatel
250 Kč  •  22. 5. 2024 10:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Nezištná podpora vzniku expozice s odměnou
Přispějte 250 Kč a více

Nezištná podpora vzniku expozice s odměnou

Děkujeme  za Vaši podporu, získáte volnou vstupenku na rozhlednu Bolfánek  a pohled s ilustrací od Stanislava Setinského dle Vašeho výběru. Odměnu si můžete vyzvednout kdykoli v provozní době rozhledny Bolfánek. https://www.facebook.com/profile.php?id=100095041296988

Kniha Sv. Wolfgang Patron rodu Černínů a utváření posvátné krajiny v Chudenicích
Přispějte 600 Kč a více

Kniha Sv. Wolfgang Patron rodu Černínů a utváření posvátné krajiny v Chudenicích

Spíše než o přímou podporu expozice máte zájem o knihu, která poslouží jako libreto pro tuto výstavu. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu nebo výdejní místo zásilkovny.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha s autogramy autorů + podpora expozice
Přispějte 1 000 Kč a více

Kniha s autogramy autorů + podpora expozice

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 400 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaší adresu nebo výdejní místo zásilkovny.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora expozice + sada autorských pohlednic
Přispějte 1 000 Kč a více

Kniha + podpora expozice + sada autorských pohlednic

Touto oměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 400 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaší adresu nebo výdejní místo zásilkovny. Ke knize získáte sadu autorských pohlednic od Stanislava Setinského.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora expozice + vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou + sada autorských pohlednic.
Přispějte 1 200 Kč a více

Kniha + podpora expozice + vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou + sada autorských pohlednic.

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 600 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. S knihou zároveň obdržíte sadu autorských pohlednic od Stanislava Setinského. Vstupné platí pro sezonu 2024 a 2025. Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + rodinné vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou.
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + rodinné vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou.

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Rodinné vstupné platí pro sezonu 2024 a 2025. Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na přednáškový cyklus
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na přednáškový cyklus

Zbývá 50/50

Touto dměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci, zároveň získáte volný přístup na cyklus pěti přednášek nejen autorů publikace. Přednášející jsou Jan Royt, Robert Šimůnek, Markéta Šantrůčková, Jaroslav Čechura a Karel Černý.https://www.chudenice.info/aktuality/wolfganguv-ba-rok-296–12102024-cyklus-prednasek-informacni-letak" Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Zbývá 50/50
Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga..
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga..

Zbývá 50/50

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Získáte knihu, která je o 40 procent levnější než bude v distribuci a vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga, který se uskuteční 14. 9. od 18:00 ve farním kostele v Chudenicích. http://www.kolegium-klatovy.eu/koncert-barokni-hudby-k-pocte-sv-wolfganga Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu. 

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Zbývá 50/50
Získat tuto odměnu
Mecenáš výstavní expozice
Přispějte 30 000 Kč a více

Mecenáš výstavní expozice

Velice si vážíme Vaší podpory, která je pro naši činnost velkou pomocí. Vaše jméno nebo společnost bude uvedena mezi hlavními partnery projektu jako součást expozice. Součástí Vaší odměny jsou tři knihy a všechny jmenované benefity kampaně.

(Vyhrazujeme si také právo částku odmítnout, pokud by sponzorství bylo subjektem, který by mohl poškodit naše svědomí.)

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Nezištná podpora vzniku expozice s odměnou
Přispějte 250 Kč a více

Nezištná podpora vzniku expozice s odměnou

Děkujeme  za Vaši podporu, získáte volnou vstupenku na rozhlednu Bolfánek  a pohled s ilustrací od Stanislava Setinského dle Vašeho výběru. Odměnu si můžete vyzvednout kdykoli v provozní době rozhledny Bolfánek. https://www.facebook.com/profile.php?id=100095041296988

Kniha Sv. Wolfgang Patron rodu Černínů a utváření posvátné krajiny v Chudenicích
Přispějte 600 Kč a více

Kniha Sv. Wolfgang Patron rodu Černínů a utváření posvátné krajiny v Chudenicích

Spíše než o přímou podporu expozice máte zájem o knihu, která poslouží jako libreto pro tuto výstavu. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu nebo výdejní místo zásilkovny.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha s autogramy autorů + podpora expozice
Přispějte 1 000 Kč a více

Kniha s autogramy autorů + podpora expozice

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 400 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaší adresu nebo výdejní místo zásilkovny.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora expozice + sada autorských pohlednic
Přispějte 1 000 Kč a více

Kniha + podpora expozice + sada autorských pohlednic

Touto oměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 400 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Knihu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaší adresu nebo výdejní místo zásilkovny. Ke knize získáte sadu autorských pohlednic od Stanislava Setinského.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora expozice + vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou + sada autorských pohlednic.
Přispějte 1 200 Kč a více

Kniha + podpora expozice + vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou + sada autorských pohlednic.

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 600 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. S knihou zároveň obdržíte sadu autorských pohlednic od Stanislava Setinského. Vstupné platí pro sezonu 2024 a 2025. Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + rodinné vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou.
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + rodinné vstupné na rozhlednu Bolfánek a Starý černínský zámek s prohlídkou.

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci. Rodinné vstupné platí pro sezonu 2024 a 2025. Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na přednáškový cyklus
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na přednáškový cyklus

Zbývá 50/50

Touto dměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Kniha je o 40 procent levnější než bude v distribuci, zároveň získáte volný přístup na cyklus pěti přednášek nejen autorů publikace. Přednášející jsou Jan Royt, Robert Šimůnek, Markéta Šantrůčková, Jaroslav Čechura a Karel Černý.https://www.chudenice.info/aktuality/wolfganguv-ba-rok-296–12102024-cyklus-prednasek-informacni-letak" Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu.

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Zbývá 50/50
Získat tuto odměnu
Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga..
Přispějte 1 500 Kč a více

Kniha + podpora výstavní expozice + volné vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga..

Zbývá 50/50

Touto odměnou podpoříte vznik expozice, na kterou půjde částka 900 Kč. Získáte knihu, která je o 40 procent levnější než bude v distribuci a vstupné na koncert barokní hudby k výročí 1100 let od narození sv. Wolfganga, který se uskuteční 14. 9. od 18:00 ve farním kostele v Chudenicích. http://www.kolegium-klatovy.eu/koncert-barokni-hudby-k-pocte-sv-wolfganga Odměnu si můžete osobně vyzvednout nebo nechat zaslat na Vaši adresu přes zásilkovnu. 

Pokud zvolíte doručení Zásilkovnou, napište do poznámky název/adresu pobočky, na kterou si přejete balíček doručit (https://www.zasilkovna.cz/pobocky). Případně do pole vyplňte jen pošta/osobně, děkujeme! (poznámka nemůže zůstat prázdná)

Zbývá 50/50
Získat tuto odměnu
Mecenáš výstavní expozice
Přispějte 30 000 Kč a více

Mecenáš výstavní expozice

Velice si vážíme Vaší podpory, která je pro naši činnost velkou pomocí. Vaše jméno nebo společnost bude uvedena mezi hlavními partnery projektu jako součást expozice. Součástí Vaší odměny jsou tři knihy a všechny jmenované benefity kampaně.

(Vyhrazujeme si také právo částku odmítnout, pokud by sponzorství bylo subjektem, který by mohl poškodit naše svědomí.)