Roches a Bžunda – Učíme se příběhem
z 100 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Roches a Bžunda – Učíme se příběhem
Karty + audio nahrávky Roches a Bžunda s osobním předáním
Karty + audio nahrávky Roches a Bžunda do schránky
Karty + audio nahrávky a knížka Roches a Bžunda s osobním předáním
Karty + audio nahrávky a knížka Roches a Bžunda do schránky
Karty + audio nahrávky a knížka Roches a Bžunda do Vaší oblíbené školy
Daruji karty + audio nahrávky a knížku Roches a Bžunda někomu blízkému
Podpořím Báru v tvorbě nového příběhu
Učíme se příběhem
Bára Meda Řezáčová je velká milovnice knih a hlavně příběhů, které se v nich ukrývají. Navíc se u ní v pravou chvíli objevil cit pro vzdělávání dětí. Díky tomuto vzácnému spojení dokázala na základě poutavého příběhu vytvořit velmi praktický nástroj, jak děti motivovat ke čtení.
Náš program Vám zajistí:
- 1–2 týdny programu do hodin nejen českého jazyka
- profesionálně zpracovaný podklad pro rozvoj čtenářské gramotnosti dětí, který můžete „donekonečna“ znovu využívat u různých skupin
- poutavý příběh na základě knihy Roches a Bžunda
- kvalitní zpracování čtenářských karet s krásnými ilustracemi od grafičky Kláry Ligasové
Na základě knihy Roches a Bžunda pro vás vytvořila karty, kterými si můžete zpestřit nejen hodiny českého jazyka. Karty vybízí ke společnému čtení, povídání a hře. Pomáhají nacházet cesty, kudy se k zábavnějšímu a hravějšímu čtení vydat. Příběh v nich je rozdělen do jednotlivých dnů v týdnu. Kolik času jim věnujete, je ale samozřejmě jen na Vás.
Bára tento program vytvářela pro děti ve věku žáků na 1. stupni ZŠ. V balíčku naleznete 24 karet (18×13 cm) včetně jednoduchého návodu. Spolu s kartami dostanete možnost si jednotlivé úryvky z knížky také přehrát jako audio nahrávky. Svým krásným hlasem je namluvila naše lektora Magda Ada Johnová.
Roches a Bžunda – nakladatelství Baobab
Návrat legendárních bytostí první české punkové pohádky pro děti i dospělé od spisovatelky Marky Míkové.
Městská krajina proměněná v tajemný svět plný neuvěřitelných událostí, ve kterém se jen tak pro radost počítají auta a vyfukují žvejkačkové bubliny. Roches a Bžunda, týpci, bytosti, ještě ne dospělí, ani děti, třeští, proměňují se, povídají, přelétají, smutní a propadají se, a hlavně umějí žít život líp než zachmuřené paní v tramvaji. Oslava pomalého plýtvání časem, snění a flinkání. Křehký a strhující příběh v punkovém rytmu.
Existuje vůbec něco podobného?
Karty Roches a Bžunda vznikaly velmi živelně a hlavním motorem bylo Bářino nadšení a chuť vytvořit zajímavou pomůcku ke čtení. Původně ani nebylo záměrem tento program takto rozšiřovat. Při dokončování jsme však zjistili, že nic podobného pravděpodobně v Česku zatím neexistuje. Našli jsme mnoho různých pracovních listů, které ale nikdy takto do hloubky nepracovaly s konkrétní knihou a jejím příběhem. Pokud se pleteme, tak budeme moc rádi za sdílení tipů.
Kdo za projektem stojí?
Bára Meda Řezáčová – autorka programu
Vystudovala dramatickou výchovu na DAMU a dokončuje studium české filologie na Univerzitě Palackého. Ráda hledá způsoby, jak drobně propojovat čtenářskou gramotnost a běžné vyučovací předměty s dramaťákem. V současnosti působí jako učitelka prvního stupně na soukromé základní škole.
Klára Ligasová – autorka grafiky
Absolventka designu zlínské UTB a pražské UMPRUM. Ve své práci se věnuje grafice, produktové tvorbě a architektuře.
Marka Míková – autorka knihy Roches a Bžunda
Všestranná umělkyně, která si rozumí s punkovou kapelou i loutkovým divadlem, divadelní režií i improvizovanými dětskými představeními v nemocnicích.
Na co vybrané peníze použijeme?
Projekt Učíme se příběhem probíhá v rámci činnosti Sdružení D. Naším cílem je ve spolupráci s Bárou tvořit další výukové programy založené na práci s knihou. Během tohoto roku vyjde druhý program E-den, který bude pro žáky 2. stupně ZŠ.
Sdružení D se dále zaměřuje na osobnostně rozvojové programy pro školy, které si sami vytváříme a s velmi pozitivní zpětnou vazbou realizujeme ve školách.
Zde se můžete podívat, co všechno školám, a nejen školám, nabízíme.
S jakýmkoliv dotazem se kdykoliv obraťte na koordinátora naší kampaně: Ondřej Hampl – hampl@sdruzenid.cz, 721 566 543
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus obecně platí, že vystavit Potvrzení o daru nelze (nejedná se o dar do dobročinné sbírky). Případnou výjimku řeší přímo zakladatel projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu většinou do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Splnění ovšem může trvat i déle, zakladatel by Vás měl vždy kontaktovat a informovat ohledně odměn.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
Pokud se nevybere více než 50 % financí u projektů do 75 000 Kč, nebo 25 % financí u projektů nad 75 000 Kč, peníze se vrátí přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
1 290 Kč • 20. 3. 2023 9:33
1 290 Kč • 24. 2. 2023 19:50
2 000 Kč • 16. 2. 2023 8:37
1 290 Kč • 15. 2. 2023 14:11
1 090 Kč • 14. 2. 2023 11:39
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.