Sbírka ukončena:

Pomozme Sandře postavit na nohy

Vybráno 0 Kč 55 000 Kč
650 000 Kč
 -
83 dárců
Celkem se zapojilo
663 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
41 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Sandře postavit na nohy

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslav Hospody
Datum přidání
18. 4. 2023
Poslední aktualita

29. 5. 2023 16:48

Poděkování všem dobrým duším ♥️

Zdravíme vás, chtěli bychom vám všem poděkovat hlavně rodině která nás podpořila nejvíce. Moc si toho vážíme ♥️♥️

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jsem Sandruška a je mi 7 let.

Mám kombinované postižení (genetickou vadu, svalovou distrofii,hypotonii, oční vadu), nemluvím, nechodím a sama se ani nenajím. Chtěla bych se jednou postavit na nožičky. Rodiče jsou mi vždy nápomocný, ale už nám bohužel dochází finance, jelikož jezdím dvakrát ročně do lázní, také navštěvuji hippoterapie, dále jezdíme do bazénů, cvičit rehabilitovat a vše mi hradí sami. Dcera má velkou šanci chodit a po lokomatu, to vypadá ještě nadějně.

Komu pomůžeme?

Sandruška se narodila v termínu spontánně a vše bylo v pořádku, do třech měsíců. Pak po očkování, samozřejmě nikdo nevěděl z čeho to má, se začal Sandrušky stav zhoršovat a během měsíce, byla jak hadrová panenka, která se přestala hýbat, a dělat běžné věci, co tří měsíční děťátko dělá. Od té doby Sandra podstoupila mnoho vyšetření (neurologie, genetika, výživová poradna, oční apod). Nikdo nevěděl jakou diagnozu má, rodina byla zdrcena. Lékařka s neurologické ambulance Sandru poslala do Prahy na genetické vyšetření a odběr vzorků od rodičů, aby se udělali rozbory, ale nic se nenašlo. Pak rodiče po půl roce zavolali zpět do Prahy na genetiku, s tím, že se jedná o genetickou vadu 3q.13, a že jí chybí 102 genů, a tím to narušilo rozvojovou a pohyblivou mysl. Dále jí byla zjištěna centrální svalová hypotonie, distrofie, microcefálie a oční vada.

Sandře  je sedm let a má naději e postavit na nohy, jelikož do roka podstupuje dvakrát lázeňsky pobyt, které si rodiče hradí sami, včetně rehabilitací, které jsou hrazeny pojišťovnou pouze 10× za rok, pak si je musí hradit sami. Sandra je ležící, ale po rehabilitacích a léčebných lázní dělá menší pokroky a za to jsou rodiče šťastný. Je plně plenovaná. Každá maličkost rodiče potěší. Malá pozře pouze tekutou a mixovanou stravu, ale hrozil jí peg ( to je tzv. sonda v žaludku, přes kterou je krmená), jelikož má těžkou podvýživu, ale snaží  se, aby ten PEG nebyl zapotřebí. Potřebuje samozřejmě celodenní péči, kterou jí zajišťují rodiče a dvakrát týdně dochází na rehabilitace, hippoterapie apod.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na částečnou úhradu automobilu, či k úhradě rehabilitací a dalších léčebných či kompenzačních pomůcek, případně nákladů na domácnost

Sandra bude docházet na Neurorehabilitační kliniku, kde je veškerá péče hrazena pacientem a 4 týdny rehabilitací vychází na 130 000 tisíc Kč. 

Rodiče si jsou vědomí toho, že je to běh na dlouhé trati, ale pokud tam naděj je, tak pro to udělají cokoliv, aby byla alespoň trochu soběstačná a postavila se na nohy.

Děkujeme za každou pomoc. Víme, že v této situaci je to těžké.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 5. 2023 16:48

Poděkování všem dobrým duším ♥️

Zdravíme vás, chtěli bychom vám všem poděkovat hlavně rodině která nás podpořila nejvíce. Moc si toho vážíme ♥️♥️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
222 Kč  •  12. 5. 2023 12:13
Anna Klimtová, Jaroslav Klimt, Veronika Červinková
700 Kč  •  3. 5. 2023 9:14
Držíme palce!
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  1. 5. 2023 9:14
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  30. 4. 2023 12:29
Rene B.
1 000 Kč  •  29. 4. 2023 20:43
Přeji holčičce i rodičům hodně sil do budoucna !
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 4. 2023 15:12
Marian Geci
217 Kč  •  28. 4. 2023 15:10
Přispěl z účtu Andrea Zigova
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 4. 2023 13:44
Laskavý dárce
600 Kč  •  28. 4. 2023 9:33
Štědrý dárce
4 000 Kč  •  27. 4. 2023 21:12
Milý dárce
2 300 Kč  •  27. 4. 2023 11:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat