Sandruška se narodila v termínu spontánně a vše bylo v pořádku, do třech měsíců. Pak po očkování, samozřejmě nikdo nevěděl z čeho to má, se začal Sandrušky stav zhoršovat a během měsíce, byla jak hadrová panenka, která se přestala hýbat, a dělat běžné věci, co tří měsíční děťátko dělá. Od té doby Sandra podstoupila mnoho vyšetření (neurologie, genetika, výživová poradna, oční apod). Nikdo nevěděl jakou diagnozu má, rodina byla zdrcena. Lékařka s neurologické ambulance Sandru poslala do Prahy na genetické vyšetření a odběr vzorků od rodičů, aby se udělali rozbory, ale nic se nenašlo. Pak rodiče po půl roce zavolali zpět do Prahy na genetiku, s tím, že se jedná o genetickou vadu 3q.13, a že jí chybí 102 genů, a tím to narušilo rozvojovou a pohyblivou mysl. Dále jí byla zjištěna centrální svalová hypotonie, distrofie, microcefálie a oční vada.
Sandře je sedm let a má naději e postavit na nohy, jelikož do roka podstupuje dvakrát lázeňsky pobyt, které si rodiče hradí sami, včetně rehabilitací, které jsou hrazeny pojišťovnou pouze 10× za rok, pak si je musí hradit sami. Sandra je ležící, ale po rehabilitacích a léčebných lázní dělá menší pokroky a za to jsou rodiče šťastný. Je plně plenovaná. Každá maličkost rodiče potěší. Malá pozře pouze tekutou a mixovanou stravu, ale hrozil jí peg ( to je tzv. sonda v žaludku, přes kterou je krmená), jelikož má těžkou podvýživu, ale snaží se, aby ten PEG nebyl zapotřebí. Potřebuje samozřejmě celodenní péči, kterou jí zajišťují rodiče a dvakrát týdně dochází na rehabilitace, hippoterapie apod.
