Jmenuji se Josef a můj život se proměnil před třemi lety. Až do té doby jsem byl aktivní pětapadesátník, který naplno pracoval, sportoval a žil. Na podzim roku 2019 se mi začal svět obracet naruby a všechno se změnilo. Z ničeho nic jsem začal zakopávat, přišly nevysvětlitelné pády a opouštěly mne síly. Po půl roce obcházení všech možných ordinací jsem byl hospitalizován na neurologickém oddělení Nemocnice Blansko, kde mi prakticky na mé narozeniny sdělili šokující diagnózu – je to ALS. Tehdy jsem ještě zvládl chůzi, byť s trekovými hůlkami a z posledních sil jsem zašel za dcerou do porodnice, abych se potěšil s čerstvě narozeným vnoučkem. Během tří měsíců jsem se ocitl na vozíku, zhoršovala se moje mluva a s obtížemi jsem se sám najedl. Dnes se nacházím ve stavu celotělové paralýzy, kdy jsem plně závislý na fyzické pomoci druhé osoby. Pečuje o mne moje přítelkyně Katka a to v režimu 24/7. Během těch tří let se nejenom mně, ale i jí obrátil svět vzhůru nohama.
Pokud se vybere 75 000,- budeme schopni pokrýt 3 až 4 měsíce práce osobní asistentky. Pokud by se vybralo víc, budeme si moc dovolit zaplatit asistentku třeba i na rok! Moc děkujeme








