Projekt ukončen:

Kniha o migrénách a domácím násilí – Káva s příchutí samoty

Vybráno 0 Kč 3 575 Kč
60 000 Kč
 -
9 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
397 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 425 Kč
Nejvyšší příspěvek
145 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kniha o migrénách a domácím násilí – Káva s příchutí samoty

Zakladatel
Světlana Bučilová
Datum přidání
8. 9. 2023

Představení projektu

Prožila jsem domácí psychické násilí. Nechápala jsem, co se děje, ani co se semnou děje. Vždy jsem s důležitostí sobě vlastní říkávala, mě se to nemůže stát. Na mě by sáhl chlap jen jednou, ano, bylo to jen jednou. Když mě škrtil. Šla jsem s otiskem jeho ruky rovnou na policii. Utíkal za mnou, prosil, škemral, omlouval se, nedošla jsem. Později už na mě nikdy nesáhl. Opakovaně doma křičel, nadával, opakoval že jsem nula, nic neznamenám a nic nedokážu. Všichni jsou šťastní, že se mě zbavili. Ať raději nikam nechodím, nejezdím. Sám se jezdil bavit, umyl si vlasy, vyleštil boty, zabouchl dveře a byl pryč. Několik let neřekl ani ahoj. Při odchodu nebo návratu domů, prostě přestal zdravit. Vracel se k ránu nebo až po víkendu, nikam jsem s ním nemohla. On se bavil a já doma seděla u stolu a plakala. Později jsem nemohla spát, usínala o půlnoci a totálně vyčerpaná se budila ve čtyři ráno. Několik let mi neřekl jménem, jen vole, krávo, magore, debile, hovado, parazite. Později přitvrdil, prý jsem byla špatná máma. Seznámili jsme se, když dceři bylo osmnáct let. Prý je šťastná, že se mě zbavila, tuto větu opakoval velice rád a často. Při návratech ze svých výletů mi vyprávěl doma, jak se mi všichni smějí, že prý jsem magor. Byla jsem stále unavenější.

Dostala jsem se do stavu vyhoření, nic mě nezajímalo, přežívala jsem ze dne na den. Všude jsem chodila v teplákách, přestala jsem se o sebe starat, téměř jsem rezignovala na hygienu. Jsem pacientka s dg. migréna, mívala jsem jich devět v měsíci, trvaly den. Později i sedmnáct, zvracela jsem při nich i patnáct hodin denně. Nemohla jsem se po odeznění záchvatu několik hodin napít, a dlouho najíst. Přidalo se krvácení z nosu při migrénách. Nenechal mě odpočinout ani vyspat, křičel na mě a třískal nádobím. Pokaždé když něco říkal, věděl přesně co, znal všechna má zranitelná místa. Často mluvil o mé rodině, která není a nikdy nebyla dokonalá. Vychovala mě babička s dědou, bohužel jsem mu to sama řekla. Při každém takovém monologu, se mi začalo dělat špatně, tuhla mi levá ruka, nemohla jsem dýchat, měla jsem pocit, že se dusím. (Stav panické ataky, jsem později zjistila. Bylo mi špatně z něho a následovala migréna. Začal nebezpečně často opakovat větu: DOUFÁM, ŽE TĚ NĚKAM ZAVŘOU TY MAGORE A UŽ NIKDY NEPUSTÍ. Padala jsem do toho víc a víc. Vzbudil ve mě pocit, že nemohu odejít, že už nikoho nemám, jen jeho. A tak jsem ve vzduchoprázdnu hledala jeho pomocnou ruku.

Více v knize: Káva s příchutí samoty.

https://fb.watch/mJAqlyoEV9/

Kdo za projektem stojí?

Dovolte abych se vám představila..Jsem zdravotní masérka s věnuji se masážím, masíruji  pacienty s migrénou. Sama jsem pacientkou s Dg.migréna. A sama jsem prožila domácí násilí.

Chtěla bych se podělit o velmi cenné informace, které jsem získala za 7 let svého života. A celoživotní příběh s Dg.migréna. Která mě doprovází na každém kroku mého života.

Na co vybrané peníze použijeme?

Všechny vybrané peníze použiji na vydání knihy. Ráda bych i několik knih darovala různým organizacím, které se věnují domácímu násilí. 

Ráda bych věnovala z prodeje každé knihy, nějakou malou částku hospicu Dejte nám šanci, kde je hodně starých a nemocných psů na dožití. A já mám od Elišky z Dejte nám šanci dva adoptované pejsky.

Knihu jsem nepsala za účelem zisku, ale za účelem předání informací, protože doufám, věřím, že může nějaké jiné ženě pomocí

Současně se čtenáři mohou i vžít do života pacientů s migrénou.

Je to moje první a poslední kniha, za účelem předání informací, které jsem dávala, skládala do hromady 7 let.

Proto vás prosím, podpořte tento projekt, tuto knihu, osvětu, informaci. Pomozte mi v jejím vydání.

S úctou a vděčností

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Romana Karla
300 Kč  •  15. 12. 2023 22:29
Držím pěsti, aby se povedlo vybrat potřebnou částku. Je potřeba o těchto věcech mluvit, psát a číst. Sama trpím migrénami přes 20 let a je to peklo jak v práci tak v osobním životě.
Dobrosrdečný přispěvatel
1 425 Kč  •  14. 11. 2023 20:40
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  13. 11. 2023 18:17
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  13. 11. 2023 6:35
Pro pejsky
Ivana Š.
450 Kč  •  4. 11. 2023 16:15
Dobrý den, kdy bude projekt dokončen objednala jsem knihu jako dárek!
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  16. 9. 2023 11:40
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  14. 9. 2023 21:24
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  14. 9. 2023 20:40
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  14. 9. 2023 14:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu