Hra na hru – absolventský film odehrávající se ve vlaku 🚂
z 60 000 Kč
Tento projekt jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Hra na hru – absolventský film odehrávající se ve vlaku 🚂
Dobrý pocit 🚃
Poděkování dopisem🚄
Pohlednice s fotkami z natáčení🚆
Složte si naše letadýlko 🛤
Plakát filmu A3 nebo A1 🚉
Fotografie herců s podpisem 🚂
Podepsaný literární scénář tvůrci a soukromý odkaz ke shlédnutí filmu 🚃
Staňte se hvězdou! 🚋
Účast na natáčení 🚇
Účast na natáčení pro 2 osoby🚇
Partner filmu 🚉
Představení projektu
Autorský absolventský film studentů audiovize Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Celý film se odehrává ve večerním jedoucím vlaku. Využívá principu hravosti a metafor. Postavy spolu ve větší či menší míře komunikují skrze hry. Ať už se jedná o skládání letadýlka z jízdenek, napodobování se, dětské hry, neustálé soupeření o vyšší společenský status či samotné vyhození z vlaku.
Příběh filmu
Cestující ve večerním vlaku. Karolína a Sebastián se stávají černými pasažéry a ti by měli být vyhozeni. Hrají hru, kdo zůstane ve vlaku déle. Nehrají spolu ale proti sobě. Jejich vztah je totiž vyprázdněný a snaží se jej oživit manipulací a falešnými hrami. Využívají ostatní cestující a vyhýbají se tak kontrole Průvodčího. Karolína boduje díky své atraktivitě a Sebastián se úspěšně schovává za své dětinské hry.
Hra se začne kazit ve chvíli, kdy Karolína potkává v tichém oddílu postavu Muže. Na první pohled nenápadného chlápka popíjejícího pivo, který však nepodléhá jejímu kouzlu. Napodobuje její chování a Karolínu si násilně podmaňuje. Začne se ji v hlavě rojit jediná myšlenka – musím okamžitě vystoupit.
Je opravdu jediná cesta, jak uniknout všem těm hrám, vystoupit z rozjetého vlaku?
Fáze projektu
Máme za sebou technickou zkoušku, kdy jsme jezdili ve vlacích a testovali zda natáčet v pohybujícím se či stojícím vlaku. Místo herců jsme využili štáb, jako stand-in.
Zjistili jsme, že pro naše účely bude třeba natáčet ve stojícím vlaku.
Náš film Hra na hru jsme prezentovali před komisí České televize. Ta ocenila hravost a stylizaci příběhu. Jeden z porotců zmínil, že scénář svou náladou připomíná film Sedmikrásky nebo Nebezpečné známosti.
Také jsme uskutečnili herecké zkoušky, kdy jsme opět jezdili vlakem tam a sem a spolu s herci zkoušeli naladění se na postavu a sebe navzájem. Byli jsme na několika lokačních obhlídkách, až konečně, vybrali jsme tu pravou lokaci – v Olomouci.
Film budeme dokončovat v červnu roku 2024, kdy proběhne i jeho prezentace a obhajoba v rámci studia na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Veškeré odměny poté doručíme do 31. srpna 2024.
Novinky ohledně projektu můžete sledovat s námi také na instagramovém profilu Hra na hru, absolventský film. QR kód najdete ve fotografiích.
Kdo za projektem stojí?
Studenti a absolvent audiovize Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Spojuje je láska k filmu a vyprávění netradičním způsobem. Společně přijali výzvu točit ve stojícím vlaku tak, aby vypadal jako jedoucí.
Režisérka a scenáristka Nikola Minářová. „Nejvíce se těším na práci s herci. Po naší kamerové zkoušce mezi nimi cítím skvělou chemii a jejich vzájemné popichování ve volných chvílích připomíná jejich postavy. Jakoby je už žili dlouho před tím, než jsem je napsala“.
Ve své tvorbě se zaměřuje především na hravost postav a stylizaci. Její poslední snímek Muž, který si nekoupil plechovku fazolí je nyní promítán na festivalech i krátkých pásmech filmových večerů. Postoupil například celostátního kola České vize, byl promítán v rámci ozvěn FAMUFESTu.
Produkční Michal Svoboda. „Velkou výzvou bylo sehnat vlak. Ten už máme. Teď je další výzvou jej zaplatit a vypravit na svoji cestu tmou“.
Pravidelně spolupracuje na některých živých přenosech České televize, například Fokus Václava Moravce, dělal produkci na natáčení celovečerního filmu, natáčel několik propagačních videí pro například firmu KONE a.s., Střední škola obchodní Dačice, Střední průmyslová škola sdělovací techniky, nyní například připravuje videoklip pro Martina Vajgla.
Kameraman Lukáš Kubíček. „Čeká nás velký úkol. Vytvořit iluzi, staticky pohybujícího se vlaku, který je podvod, jemuž všichni uvěříte. A musí to být vlastně obyčejně dokonalé. Protože ti lidé žijí ve stereotypech, na něž nahlížíme a z toho se snažíme vytáhnout naše hrdiny a konfrontovat nás samotné."
Ve své tvorbě rád zkouší nové postupy a hledá ideální řešení obrazové koncepce na základě scénáře a komunikace mezi všemi zúčastněnými. Barevná hravost, často až geometrická přesnost kompozice jsou typické rysy v jeho tvorbě.
Od roku 2015 se aktivně pohybuje ve filmovém průmyslu a dlouhodobě spolupracuje na projektech s různými produkčními skupinami jako DNA Production, Česká televize, Filmové ateliéry Zlín a mnoho dalších.
Zvukař Vojtěch Knap. „Udělat celý film v jedoucím vlaku je výzva, a o to větší pozornost si vyžaduje jeho zvuková stránka. Z původně bakalářského filmu s pracovním názvem "Hra na hru“ se stal můj diplomový projekt, ve kterém bych rád zužitkovat veškeré nabyté zkušenosti počas studia. Jelikož se chci v budoucnu věnovat kontaktnímu záznamu, kvalita odsnímaných dialogů a ruchů bude mojí prioritou. Rovněž se moc těším na první spolupráci s filmovým skladatelem, kdy společnými silami vložíme do filmu autenticitu a maximálně tak podpoříme děj. Nezbývá než se pustit do práce a proměnit naše vize v zážitek na filmovém plátně."
Vojtěch Knap úspěšně dokončil své bakalářské studium zvukové skladby a vydává se vstříc dalšímu stupni, magisterskému. Ve své práci je velmi pečlivý a vždy skvěle připravený. Jedna z jeho posledních prací je pozice zvukového mistra na seriálu Bus salon s Václavem Koptou.
Střihač Michal Kuthan. „Pro mě bude výzva hledat balanc mezi komičností a vážností situací tak, aby obě roviny měly svůj patřičný prostor. Také bude zajímavá práce s celkovou dynamikou snímku“.
Střihová skladba delších formátů a zároveň střih pod časovým tlakem mu v kombinaci se zkušenostmi nabranými ze studia střihové skladby pod vedením Libora Nemeškala a zároveň absolvování workshopů například s Joe Walkerem, nabízí možnost nad celým dílem přemýšlet komplexně. Hlavním aspektem, na který se ve své práci snaží dbát je dramaturgický význam. Zde vychází ze znalostí nabraných ze seminářů filmové struktury s Ludovítem Labíkem. Tyto zkušenosti bude moct uplatnit při střihu snímku Hra na hru a přispěje tak k celkové kvalitě díla.
Specialista vizuálních efektů Pavel Tanhäuser: „Těším se na modelování vlaku a spoluvytváření oklamání diváka v rámci postprodukce“.
Dvaadvacetiletý junior 3D generalista s postupným zaměřením na lighting ze Zlínského animačního studia s praxí v reklamní tvorbě podílející se na zakázkách pro Mall.cz či Seznam. Jeho tvorba a vedení týmu přispívá ke zvyšování standardu české reklamní 3D tvorby. Aplikováním nových postupů v praxi pomáhá vyvíjet a zlepšovat workflow produkce.
Na co vybrané peníze použijeme?
Vybrané peníze bychom rádi využili k financování naší lokace – vlakové depo v Olomouci. Dále bychom prostředky využili pro speciální efekty, které na place budeme používat k vytvoření iluze, že se vlak pohybuje, ačkoliv bude během natáčení pouze stát.
Prostředí vlaku, tak jak jej známé z běžných cest, není vizuálně atraktivní. Z toho důvodu jsme oslovili profesionální set-designerku Markétu Serbouskovou a část peněz půjde na výpravu.
Jelikož se s velkou pravděpodobností bude jednat o noční natáčení, rádi bychom vytvořili příjemné prostředí pro náš štáb a k tomu použijeme také část z rozpočtu.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.
- Kdy mohu očekávat svou odměnu?
-
Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.
- Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?
-
My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.
- Mohu platit ApplePay?
-
Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem
400 Kč • 22. 9. 2023 8:20
222 Kč • 21. 9. 2023 18:23
540 Kč • 7. 9. 2023 11:41
5 000 Kč • 22. 8. 2023 11:30
150 Kč • 18. 8. 2023 23:01
1 000 Kč • 18. 8. 2023 18:35
500 Kč • 16. 8. 2023 23:27
350 Kč • 4. 8. 2023 15:56
200 Kč • 18. 7. 2023 21:56
350 Kč • 17. 7. 2023 15:27
999 Kč • 17. 7. 2023 14:08
250 Kč • 17. 7. 2023 9:25
350 Kč • 13. 7. 2023 19:58
500 Kč • 13. 7. 2023 7:55
1 000 Kč • 12. 7. 2023 22:56
200 Kč • 12. 7. 2023 21:58
15 000 Kč • 12. 7. 2023 21:37
350 Kč • 12. 7. 2023 20:45
15 000 Kč • 12. 7. 2023 19:07
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.