Pomozme spolku Záchranáři Česká Lípa zachraňovat životy
z 150 000 Kč
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Všechny sbírky ověřujeme
Kdo sbírku organizuje?
ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA z. s., vzniky v roce 2017 z iniciativy tří studentů Českolipského gymnázia. Důvodem nebylo nic jiného než šířit povědomí o první pomoci do řad laické veřejnosti a docílit tak alespoň základního povědomí o této problematice a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Snaha zúčastnit se co nejvíce veřejných akcí, kde jsme trpělivě vysvětlovali základy první pomoci, resuscitace a s postupem času a přibývající zdravotnickou výbavou i ukázat náročnou práci záchranářů, nás zavála do několika koutů republiky a pomohla navázat nejedno přátelství ať již s profesionálními či dobrovolnými hasiči, policisty a dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Oblíbenost našeho programu terénního vzdělávání laiků se postupem času vypracovala na ucelený a sofistikovaný systém, vyžadující stále více a více technického zabezpečení a materiálních potřeb, což znamenalo stále větší a větší nasazení našich členů. Díky tomu se můžete na našich akcích seznámit se základy první pomoci či zkusit resuscitaci na moderních simulátorech. Další oblíbenou činností jsou i dynamické ukázky záchrany osob nejen při dopravních nehodách. Původně nastřádané vybavení pro ukázky a výuku vytvořilo slušný potenciál i pro možnou intervenci při mimořádných událostech. Naše vozy a posádky jsou tak historicky nasazovány na povodně či pátrání po pohřešovaných nebo jsme smluvním partnerem záchranné služby při krizových dnech. Odvážím se tvrdit, že svým profilem jsme organizací zcela unikátními. Různorodá činnost, unikátní technika a stovky odpracovaných hodin. To vše stojí za dynamickým rozvojem naší organizace. Za celou naší historii se můžeme pochlubit několika zajímavými programy či projekty, cvičení a navázaných spoluprací.
Komu pomůžeme?
Ve stručnosti by se dalo říci, že smyslem našeho projektu FIRST RESPONDER je zvýšit šance na přežití postiženého člověka, který bojuje o život. Takže vlastně projekt pomůže všem osobám v přímém ohrožení života – tedy nejčastěji při indikaci bezvědomí, bezdeší, TANR (telefonicky asistované resuscitace), při závažných dopravních nehodách, závažných poraněních (pády z výšek, těžké úrazy) či masivním krvácení. Odměnou je zachráněný lidský život.
Pojmem "First responder" obecně označujeme někoho (člověka, případně složku), kdo je schopen realizovat rychlý zásah u člověka v přímém ohrožení života dříve, než se na místo reálně může dostat výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby. Hovoříme tak o plánované první pomoci na vyžádání. Včasné zahájení základní neodkladné resuscitace a její správné provádění může mít rozhodující vliv na přežití srdeční zástavy, pokud možno bez trvalých následků. Zejména v případech, kdy stav nemocného vyžaduje urgentní léčebný elektrický výboj (defibrilaci), má rychlost jeho podání pro přežití zcela zásadní význam. Pokud je defibrilace provedena do tří minut, udává se přežití přibližně v 73 % případů. S dalším prodloužením intervalu od vzniku srdeční zástavy do poskytnutí výboje, pak pravděpodobnost přežití významně klesá.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Peníze z dobročinné sbírky budou použity na nákup automatického externího defibrilátoru zn. Philips v hodnotě 39 446,- Kč a dále nezbytného zdravotnického vybavení a materiálu, a to zejména resuscitační sady Apollo (6 990,- Kč), páteřní desky TANGO od výrobce Spencer v hodnotě 12 500,- Kč (verze dospělý/dítě v jednom), páteřního scoop rámu Emergency od společnosti Bexamed v hodnotě 10 515,- Kč, vakuové matrace jednokomorové – omyvatelné v hodnotě 7 856,- Kč. Ze zbylých prostředků dobročinné sbírky budou nakoupeny vybavené zdravotnické batohy zn. Bexatec od společnosti BEXEMED se speciální výbavou pro FIRST RESPONDERY, multiorganizéry na zdravotnickou dokumentaci a další nezbytné potřeby a nástroje jako jsou řezač prstýnků, řezač pásů a oděvů či radiostanice.
Jsme si vědomi toho, že naše dobrovolná záchranářská činnost je a vždy bude nelehká, ale přesto velmi záslužná. Víme, že to bude dlouhá cesta a ať to dopadne jakkoliv, chceme být prospěšný všem, kteří nás potřebují. Děkujeme za každou pomoc!
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
300 Kč • 9. 3. 2022 22:32
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.