Úspěšně vybráno:

Daníkovi na invalidní vozík

Vybráno 0 Kč 37 000 Kč
37 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
37 000 Kč
Průměrná výše daru
37 000 Kč
Nejvyšší dar
20 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Daníkovi na invalidní vozík

Vybráno 0 Kč 37 000 Kč
37 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
8. 3. 2023

Představení sbírky

Maminka 11letého Daníka se na nás obrátila s prosbou finanční pomoc. V současné době shání prostředky na vozík SIMBA pro svého syna, který má těžkou formu dětské mozkové obrny – spastickou kvadruparézu. Daniel potřebuje lehčí aktivní vozík, aby se mohl více osamostatnit, pojišťovna však žádost na lehčí vozík zamítla. Aktivní vozík Danielovi umožní trochu více samostatnosti v pohybu. S velkým vozíkem co váží 30kg, který nyní mají je každá manipulace naložit, vyložit do auta, i cesta do terénu nebo kopce velmi náročná. Proto se rodina snaží alespoň po malých částkách na vozík našetřit, a jakýkoliv příspěvek Danielkovi moc pomůže. Cena vozíku Simba je 121.000Kč, nyní jim na vozík chybí posledních 37 tisíc Kč.

Komu pomůžeme?

Daniel se narodil po autonehodě ve 28tt, vážil 990g, dva dny po porodu mu praskly plíce a nastaly těžké zdravotní komplikace. Lékaři mu nedávali žádnou šanci na přežití. Jenže Daneček všechny překvapil, nevzdal se a svůj život si navzdory osudu vybojoval, tak moc tu chtěl se svou rodinou zůstat. A bojuje stále. Daneček měl být podle lékařů zcela ležící a nereagující dítě, trvale na plicní ventilaci. Diagnóza zněla periventikulární leukomalacie 3. stupně, což se projeví později jako dětská mozková obrna. Jeho rodiče se však rozhodli udělat všechno proto, aby tomu tak nebylo. Zvolili si cestu velmi intenzivní rehabilitace. Díky ní dosahuje Daneček velkých pokroků. Vnímá, všemu rozumí, mluví, dokonce zlobí jako zdravé děti a vymýšlí i všelijaké lumpárny… :-)

Bohužel tato intenzivní rehabilitace je finančně velmi náročná a pojišťovny ji neplatí. Momentálně Daneček potřebuje sehnat prostředky na další léčbu, která by zmírnila zvýšené napětí svalů a pomohla každodenní rehabilitací ke správnému pohybu. Pro Danečka, který je upoután k vozíku, to znamená velký posun dopředu. Daniel má teď po operaci ulzibat největší šanci na pokrok a pořád je tu šance, že když to nevzdáme a budeme hodně cvičit, že jednou zvládne chodit. Čím více se bude Daniel hýbat, tím větší šanci má prožít život lépe.

Daniel se už deset let snaží, neustále chodí cvičit, věnuje se hipoterapii, terapii metodou Feldenkreis, Daniel se, tak moc snaží. Tak moc by si chtěl hrát jako jiné děti. A jeho rodiče se rozhodli, že ho v tom maximálně podpoří a udělají vše pro to, aby mohl být šťastný a mohl si hrát. I přes všechny zprávy od lékařů, že nemá šanci na normální život, je vše jinak. Dnes jezdí na handbiku, chodí se zdravotním chodítkem, plave s asistentem Martinem a velmi rád cestuje a poznává nová místa. Rád mi pomáhá vařit i uklízet. Velmi si oblíbil i pražskou MHD. Jeho rodiče se snaží brát Daniela jako zdravé dítě, takže dělá všechny aktivity jako jeho sourozenci. Vypadá to, že si Daniel život navzdory osudu docela užívá. Danielka největší motivací je nyní jeho čtyřletá sestřička, která ho zapojuje do všech her a částečně mu i asistuje, podá pití, zvedne hlavu na vozíčku. Mají spolu moc krásný vztah. Daniel sestřičku učí mluvit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity jako příspěvek na zakoupení invalidního vozíku pro Daniela. Cena invalidního vozíku Simba je 121.000Kč, nyní rodině na vozík chybí posledních 37 tisíc Kč. Tento nový vozík je znatelně lehčí než ten, který nyní používají a pomůže tak rodičům malého Daníka při veškeré manipulaci se synem, ať již doma, při cestování nebo venku na procházce.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
37 000 Kč  •  10. 3. 2023 8:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat